Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki állandóan az adójával jön...

Aki állandóan az adójával jön ha egyetemistákról van szó, az miért ennyire naiv?

Figyelt kérdés

Egyáltalán miért lett divat ez az "az én adóm...." ?

Akkor ezt senki sem mondja, amikor a cigányoknak hatalmas juttatásokat adnak, vagy stadionokat építenek a semmiért.


De aki azt mondja, hogy az ő adóját ne költsék oktatásra, az komolyan el is hiszi, hogy ha valaki visszafizeti a tandíját, akkor abból a pénzből ő (vagy maga a nép) lát is valamit? Még az egyetemek is alig látnak belőle valamit, nem hogy a nép. (egy csomó szépen folyik magánzsebbe)

Vagy ez már nem baj? Hogy van ez?



2013. aug. 1. 07:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

"Akkor ezt senki sem mondja, amikor a cigányoknak hatalmas juttatásokat adnak"


Konkrétan (!!!) mit kapnak amit a magyarok nem kaphatnak meg???


(Nem azért, hogy védjem őket, csak már ezerszer volt itt ez a kijelentés, most már illene megindokolni.)


Ezzel csak azt fogjátok elérni, hogy végül senki nem fog egy fillér szoc. jutatást sem kapni (se kisnyugdíjas, se gyerekesek) , "mert az úgyis csak a c.gányoknak megy".


És , hogy a kérdésre is válaszoljak:

Nem az a baj, hogy kapnak az egyetemisták, hanem, hogy mennyien és milyen szinvonalú szakokra.

A tízezer államis is irreális volt, de az ötvenötezerre emelés is.

2013. aug. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Mert a magyar embernek mindig gyűlölnie kell valakit, aki tulajdonképpen ártatlan és nem tehet semmiről, a valódi bűnösökről pedig nem vesz tudomást vagy éppenséggel ajnározza őket.
2013. aug. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Ez egy ilyen hely. Itt a dolgok 80%-a fordítva történik, mint ami normális lenne.
2013. aug. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

A kérdés olyan, mintha fordítva ülnél fel a lóra, de még azt sem vetted észre, hogy az nem is ló, hanem a kutya.

1. Az egyetemisták oktatása valóban az adónkból történik, ahogy minden más is az adónkból van fizetve ami állami szerepvállalás. Nem csak a segélyek, hanem a közvilágítás, a nemzetközi delegációk fogadása, a bíróság, tűzoltók, minden közalkalmazott, a teljes oktatási rendszer - még a magániskolák is kaphatnak állami pénzt stb. stb.

2. Kevés a pénz ami az államkasszában van és nagyon sok mindenre kellene, hogy elég legyen.

3. Egyre kevesebb a fiatal vagyis ma közel fele a 18-20 évesek száma a 25 évvel ezelőttihez képest, míg állami finanszírozású egyetemi, főiskolai hely több van. Vagyis többszöröse az esélye a bejutásra egy fiatalnak akkor is, ha a férőhelyek száma évről évre csökken, mert a létszámuk ennél sokkal jobban csökkent.

4.Azt a keretet kell felsőoktatásra költeni, ami lehetséges, ami a költségvetésből erre juthat. Ha sok lenne a pénz, akkor mindenki ingyen lébecolhatna a főiskolákon következmények nélkül, de mivel kevés van azt értelmesen kell beosztani.

5.Mivel tankötelezettség van és ez a kor belelóg a középiskolába, így az állam kötelessége, hogy azt fizesse, mivel az állam tette kötelezővé. Az egyetem nem kötelező,lehetőség csupán amivel esély nyílik egy magasabb szintű munkavégzésre, optimális esetben nagyobb fizetésre és jobb életre. Mivel nem kötelező, így az állam dönti el, hogy kinek adja meg ezt a lehetőséget.

6. A felsőoktatás célja az, hogy legyenek megfelelően képzett szakemberek. Azon országokban ahol magas az életszinvonal, oda szívesen mennek más országból és megtehetik, hogy csak a legjobbakat engedik be. Nálunk alacsony az életszinvonal, ide nem jönnek, nekünk kell kitermelni a saját "okosainkat". Ha ezeket kitermeljük és elengedjük más országba, akkor elpazaroltuk azt a kevés pénzt is ami erre volt szánva, vagyis az állam felelőtlenül gazdálkodott a pénzünkkel, az adónkkal.

7. A kevés pénzből olyanokat kell képezni, akire szükség van. Itt is pazarlás, ha nincs fizika tanár vagy altató orvos, de helyette fizettük 80 statisztikus vagy ügyvéd oktatását. Nem azért mert ezek ne lennének nagyszerű és fontos feladatok, hanem mert ezekből van bőven, a többiből meg nincs. Mintha erősen vashiányos lennél és mellette nyakra főre szednéd a C vitamint. Az is nagyon fontos, de nem az menti meg jelenleg az egészségedet, a vashiányra vasat kell szedni.


Rövidebben: a magyar emberek adójából működik az állami felsőoktatás. Nincs elég pénz ezért azt nagyon jól kell felhasználni. Olyat kell képezni, akire itt Magyarországon éppen szükség van, annyit amennyire szükség van és azok ne menjenek máshova ha végeztek, ne más ország lakóit "szolgálják" a képzettségükkel. Ha elmennek, akkor fizessék vissza azt a pénzt amibe nekünk kerültek, hogy ebből ki lehessen tanítani valaki mást, aki majd itthon marad nekünk!! Ha ezek a szakemberek itthon fognak dolgozni és jól, akkor majd javul annyira a gazdaságunk, hogy több pénz legyen a felsőoktatásra és akkor majd mindenki ingyen tanulhat és utána mehet ahova akar - de nem fog, mert itt jobb lesz élni.

2013. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%

1.Hogy te se vagy százas az is biztos.

2.Akit zavar az oktatás támogatása azt zavarja a cigányok támogatása.

3.(Nem neked, első hozzászólónak)Nálunk ingyen ház, tb, étel, ruha.

Gyere le Borsodba megmutatom, de nélkülem is megnézheted, mert Boldva, Szendrőlád, Edelény, Sajószentpéter és még sorolhatnám.

A cigány szó nélkül kapja a lakásokat, amit persze leél.

2013. aug. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Jah még annyit az elsőnek, h a legutóbb épített játszóterek is persze kivétel nélkül a cigánysorokra kerültek.

Útfelújítás szintén.

Jah és még egyszer, ne a pofádat jártasd, hanem gyere le nézd meg(nem, nem tudom belinkelni interneten, mert valahogy nem számolnak be erről az origo)

2013. aug. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én azt látom, hogy egyetemek döntő része nagyon pazarlóan működik! Főiskolák, melyek maguktól érték el az egyetemi színvonalat, ma már sokkal versenyképesebbek sokkal költséghatékonyabban működnek .

Ezt kellene megérteni, hogy apadó forrásból nem lehet ugyan annyit lopni, mint eddig! Mert azt megérzik a diákok és kevesebben fognak oda menni ...

2013. aug. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

# 7:

Konkrétan milyen egyetemre gondolsz ez alatt? A győri egyetem is főiskolából lett és úgy pazarolnak, ahogy nem szégyellik. Most építettek egy hatalmas könyvtárat és új épületszárnyakat, mélygarázsokat tök fölöslegesen. Még olyan tanár is aki egyébként is magasabb pozíciót tölt be, azt mondta, hogy felesleges volt és persze kapott rá támogatást az egyetem, de fenntartani nem tudja, hogy miből fogja.


# 1:

Neked meg nem kell azon aggódnod, hogy sok az állami hely. Olyan szinten megcsappant az itthoni felsőoktatási intézményekbe jelentkezők száma, hogy több olyan szakra is, amire én anno 2008-ban jelentkeztem, most elég volt a 250 pont, míg 2008-ban még mondjuk 411 kellett. Sőt, elég sok nem is indul, mert nem jelentkeztek rá.


Az a baj, hogy pont azok, akik értelmesek és érnének valamit, mennek ki külföldre tanulni és ha így folytatják a magyarok vissza se fognak szagolni. Aki meg esetleg mégis itt végzi el és utána megy külföldre? Hát fizettessék ki vele, amit ő röhögve kifizet kéthavi béréből. Nem is tudom, hogy ki jár jobban...


Úgy van az egész ország elk*rv@, ahogy azt kell. Mennek a közpénzek zsebekbe, tele vannak a hivatalok bunkó, unatkozó semmittevő közalkalmazottakkal, cigánypurdék szaladgálnak meztelenül mezítláb a -20 fokban közpénzből, épülnek a felcsúti stadionhoz hasonló értelmetlen beruházások... Nincs ember aki ezt jól tudná csinálni és ilyenkor gondolkodom el azon, hogy az emberi gyarlóságból következően a demokrácia egy igencsak idejétmúlt szerveződés.

2013. aug. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"Konkrétan (!!!) mit kapnak amit a magyarok nem kaphatnak meg??? "


Te ismersz cigányokat? Én konkrétan rengeteget ismerek, és egyesek jóval több segélyt kapnak, mint az ugyanilyen helyzetben lévő magyarok. Plusz ingyen állami lakás, étel, ruha, stb.


Az, hogy az egyetemek pazarlóan működnek, miért az egyetemisták hibája? Van olyan egyetem ami fűteni sem tud, van olyan, ami pazarol.



Egyáltalán mióta lett divat ez az "az én adóm" szöveg? Sokan megmondták, hogy az oktatás is olyan terület, amelyből utoljára kéne elvenni támogatásokat, nem elsőre. Felesleges stadionok, végkielégítések, aztán a trafikbotrány, hogy menjenek a milliók a haverok, barátok zsebébe, ott senki sem "adózott", hanem felfogták, hogy azért volt ez, hogy a haverok is pénzhez jussanak.

2013. aug. 1. 17:53
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem értem ezt a buta mentalitást, amivel sok ember küszköd ebben az országban.

Ha valami ingyenes, és a népet szolgálja, akkor küzdjünk ellene, mondván "ne az én adómból...". Mihelyst megszüntetik, mindenki háborog, hogy "már megint le akarnak húzni". Akkor most hogyan? Nem ezt akarták sokan?

Annó a vizitdíj előtt is sokan voltak akkora kőbuták, hogy "ne az én adómból menjen valaki ingyen orvoshoz". Mihelyt Gyurcsányék bevezették, egyből háborgott mindenki.


Nekem meg az a véleményem, hogy az én adómat meg inkább fordítsák oktatásra, és egészségügyre, minthogy valamelyik "haver" zsebébe folyjon. De úgy látszik sokan úgy vannak vele, hogy legyen minél több embernek minél rosszabb, de a valódi gerinctelen bűnösökkel meg senki sem foglalkozik, mert minek.

Azt nem értem, hogy a Gyurcsány kormány alatt a sok ember, aki véres szájjal tüntetett a tandíj ELLEN, az most csak azért "én adóm"-ozik, mert I. Viktor császár, a vezérük, vezette be, és nem Gyurcsány? Még véletlenül se adnának normális fizetést, és munkahelyeket, pláne hogy a gyakorlaton lévőkre úgy néznek a cégek, mint "ingyen" munkaerő.


Ebben az országban minden el van rontva, és nem csak a politikusok tehetnek erről, hanem maga a nép is, hogy hagyta. Le lehet pontozni, de ez van. Afölött meg mindenki elsuhan (és ne mondjátok nekem, hogy nem huny rá senki szemet), hogy a költségvetésben hatalmas lyukak tátonganak, (mert ide-oda öntötték a pénzt, egymás zsebébe) ezért a népen akarják behajtani.


Pl én harmadéves egyetemista vagyok (osztatlan képzés), tandíjas, és semmi ösztöndíjat nem kapok, mondván (ki is jelentették) : "aki tudja fizetni a tandíjat annak felesleges ösztöndíj".

Ezek után nem kell csodálkozni, hogy sokan nem is jelentkeznek itthon sehova, hanem már az egyetemet külföldön kezdik.

2013. aug. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!