Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megéri manapság tanulni vagy...

Megéri manapság tanulni vagy menjek én is külföldre?

Figyelt kérdés

Sajnos szerény anyagi körülmények között élünk, mert anyánk gyerekkorunk óta egyedül nevel bennünket. Mindig hittem abban, hogy a tanulással elörèbb juthat az ember, de az utóbbi idöben kezdek kételkedni ebben.


Elvègeztem egy Okj-t, amivel sehova nem vesznek fel, bàr ahogy nézem, alapcetöen egy ismerösöm sem jut sehova a szakmájával, bármit tanulnak. Szinte minden szakmás oszt.társam munkanèlküli, kiment külföldre vagy nekikezdett az egyetemnek.


Èn is, idèn fogok kezdeni közgazdasági szakon, de a magas ponthatárok miatt lecsúsztam az államiról. Három nyelven beszèlek, de ez diploma nèlkül senkit nem èrdekel.... csakhogy a diákmunkás pénzem elmegy egyetemre meg az otthoni kõltsègekr, semmit nem tudok fèlretenni.


Egyre jobban elbizonytalanodom. Nem akarok nagy dolgokat, csak egy kis kertes házat, két gyereket ès annyi pénzt, hogy ne kelljen hó vègèn szárazkenyeren èlni. Olyan lehetetlen dolog ez manapság?


2013. aug. 4. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem tanulj meg egy jó szakmát és utána menj külföldre. Sokkal nagyobb esélyed lesz az elhelyezkedésre és többet is fogsz keresni diplomás szakemberként.
2013. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos Magyarországon meglehetősen lehetetlen dolog manapság ,de az volt 10-20-30-50...évvel ezelőtt is.Ha valamire vinni akarod az életben akkor menj el innen,egy jó szakma aztán nyelvismerettel boldogulni fogsz.Nem szívesen írok ilyeneket,mert nekem is kamaszkorban lévő gyermekeim vannak és minden szülő fél attól hogy elmennek innen majd a gyerekek,de belátom hogy itthon nincs jövő.
2013. aug. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Ha tanulás nélkül mész külföldre akkor ott sem viszed semmire sok szerencsével talán egy átlag munkás leszel szerencse nélkül meg egy mosogató hölgy vagy fiú...tanulni, még a Balkán közepén is kell...
2013. aug. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Tanulj külföldön, a helyi vegzettseget sokkal jobban elfogadjak, ha mar ugyis külföldre keszülsz! En is ezt szurtam el, egy csomot kellett szenvednem. Amig nem eltem külföldön, mindig Mo.-on akartam maradni, aztan kimentem ket szemeszterre, es onnantol tudtam, hogy nem maradok Mo.-on. Az ottani egyetem szinvonala sem volt összehasonlithato a magyareval, bar en nem közgazt vegeztem, ugyhogy azt nem tudom, hogy a magyar közgaz kepzes milyen külföldi viszonylatban. Probalj meg ennek utannajarni, ha kell halassz itthon. Mert egy ertektelen kepzessel nehezebb dolgod lesz külföldön, raadasul meg fizetsz is a nagy semmiert.
2013. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

Igen, ez magyarország, ahol a sz@..ráshoz is diploma kell, minimálbérért cserébe.

Csak azt tudom mondani, mi is külföldre kacsintgatunk.Lányom tehetséges, jó tanuló, de nem akart egyetemre menni, a röghöz kötés miatt és a költségek miatt, én is egyedül nevelem.Hazudik aki azt állítja, hogy itt mindenkinek van lehetősége tanulni!!

Így inkább olyan szakmát tanul, aminél van külföldi szakmai gyakorlat.Így kicsit belekóstolhat a külföldi munkába, életbe kockázatok nélkül.aztán ha kijárja, talán már lesz kint egy bevált helye.Ha ő ott megveti a lábát,talán én is kijutok, úgyhogy én szorgosan tanulom a nyelvet .

Elkeserítő látni, hogy a frissen végzett, tehetséges fiatalok a legújabb ostoba döntések miatt sokan nem tanulnak tovább, de ha tanulnak, azzal sem mennek sokra itthon, mindenhová csak a diploma kell, pénz, protekció.Mutyiország.Csak azt nem tudom, mi az anyjukra olyan sznobok, mire a nagy elvárás a munkáltatóktól azért a sza...ros minimálbérért, amivel kiszúrják az ember szemét(már ha egyáltalán kifizetik!).



"Nem akarok nagy dolgokat, csak egy kis kertes házat, két gyereket ès annyi pénzt, hogy ne kelljen hó vègèn szárazkenyeren èlni. Olyan lehetetlen dolog ez manapság?"


Hidd el, én is boldog lennék már ennyivel is akár, de itt még ez is elérhetetlen dolog!

2013. aug. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Tanulj, és utána menj, mivel kint tudás nélkül semmit nem érsz. Egy lennél a rengeteg kelet-európai mosogató közül.
2013. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Tanulj és utána gyere külföldre. Végzettség, szaktudás nélkül mosogatónál, takarítónál külföldön sem viheted többre.
2013. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Próbálj meg elvégezni valami olyan szakmát, ami keresett nyugaton. Általában építőipari munkákkal jól lehet keresni. Ács, kőműves, épületasztalos, villanyszerelő...


Egyébként pedig amit # 5 mondott. Én is építészmérnökként jelentkeztem állásra, ahol kiszúrták volna a szemem 110 ezer forintos fizetéssel és még válogattak is. Közben édesapám CNC gépkezelőként majdnem dupla annyit keres úgy, hogy nincs még érettségije sem.

2013. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
4%
Tanulni semmiképp sem éri meg, külhonba menni még úgysem.
2013. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

"Tanulj és utána gyere külföldre. Végzettség, szaktudás nélkül mosogatónál, takarítónál külföldön sem viheted többre."


Ki az az idióta, aki a fenti mondatomért lepontoz?

2013. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!