Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság már miért alapvető...

Manapság már miért alapvető hogy külföldre költözzünk?

Figyelt kérdés
Ma ahogy beszélgettem az unokahúgommal előjött a téma hogy külföldre szeretne majd menni dolgozni. Gondolkodott Anglián, Ausztrálián, Románián, Görög-Olaszországon. Én azt mondtam hogy én nem gondolkodtam még azon hogy kimenjek, nekem mondjuk van itthon lakásom, nem tudnám kire hagyni, meg úgy nem is vonz hogy kiköltözzek. De kb hülyének nézett, meg lenézett miatta....Más is van így vele hogy nem szeretne kimenni ha lehetősége lenne rá akkor sem?
2012. márc. 24. 12:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Mert külföldön jobbak az életkörülmények, jobb az emberek mentalitása, hozzáállása az élethez. Én is szívesebben nevelem külföldön a gyerekeimet, mint otthon.
2012. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha itthon nem tudsz megélni,mert egyszerű melós vagy,talán frank hiteled van akkor menned kell,vagy éhenhalsz!Nyugaton meg pár év alatt össze lehet spórolni egy Magyarországi házra valót,de legalábbis meg lehet élni.
2012. márc. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

A legtöbben manapság azért mennek ki külföldre dolgozni, mert mondjuk ugyanazért a munkáért a többszörösét kapják, nem úgy mint itthon. Persze ehhez szerencse kell, meg jó nyelvismeret, hogy valaki abban a szakmában dolgozhasson, amit itthon tanult. A legtöbben a határ menti településekről járnak ki külföldre pl. fusizni, nekik az is megéri, mert haza tudnak járni. Viszont, ha kint akar az illető lakni, ahhoz ott kint ilyen munka, vagy gyári meló, a megélhetéshez nem elég.

Ha itthon megtudsz élni abból amit keresel, egy családot vagy magadat fenntartani, akkor felesleges kimenni, viszont, ha jobb életszínvonalat szeretnél, akkor érdemes elgondolkodni.

2012. márc. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk van lehetőségünk kimenni külföldre, de mivel jól élünk itthon, ezért nem megyünk. Kényelmesebb itthon, itt vannak a barátok, család, jól bejáratott életünk van. Egyikünk sem szeretné újrakezdeni, ha nem muszáj. Persze, hogyha rosszra fordulna a helyzet, akkor megyünk
2012. márc. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Már nekem is természetes volt, hogy egyetem alatt kimegyek csinálni kint prá szemeszter, aztán fdolgoztam is kint pár évet. Szerintem ma már mindenki mozog, nem nagyon számít hol tanulsz, dolgozol,élsz.
2012. márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Mások a körülményeitek.

Ha 90-ért dolgoznál, amiből 70 a lakáshiteled és 40 a rezsid, te is elgondolkoznál rajta, milyen lehetőségeid vannak.


Mi a gyerekünk miatt szeretnénk kimenni, hogy megtanuljon egy nyelvet, megtapasztaljon egy másfajta életmódot. Viszont a szüleink miatt nem mennénk "örökre", hogy ha szükségük lesz ránk, itt legyünk. Szerencsére még fiatalok, 50 körüliek, szóval olyan 10-15 évig még nem lesznek ránk szorulva (kopp-kopp-kopp).

2012. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem főleg azért, mert egyszerűen van rá lehetőség. Régebben, 20-30 éve is mentek volna az emberek, csak akkor nem lehetett. Most lehet. Az már régebben is fennállt, hogy az itthoni bérünk többszörösét kereshetjük meg egynémely nyugati országban. Most arról van szó, hogy egyrészt többen jutnak arra az elhatározásra, hogy feladják az itthoni életüket, mert olyan keveset keresnek, hogy nem elég arra, amire szeretnék, vagy nagyon sokan munkát sem kapnak, másrészt pedig az EU-n belül jóval egyszerűbb más országban munkát vállalni, és az internet elterjedtségének köszönhetően tájékozódni is könnyebben lehet.
2012. márc. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Én nem vagyok egy külföld-mániás, sőt, őszintén szólva rosszul is vagyok attól, amikor előadják, hogy "kint minden jobb" (Hol kint? Albániában?), de úgy gondolom, tapasztalatszerzésnek nem lehet rossz. Ez nem csak ma divat, régen is elvándoroltak a céhlegények, aztán amikor visszatértek az otthonukba, kamatoztatták, amit külföldön tanultak. Ez legjobb tudomásom szerint az ötvenes évekig így működött, a legtöbb írón-költőnk és egyéb értelmiségink is élt nyugaton valamennyi ideig. Akkor aztán bezárultak a határok, és pár nemzedék nem is álmodhatott ilyesmiről.

Nem lenne ezzel semmi baj, ha a világlátás lenne a célja, és persze ha valakinek kint jön be az élet, ott talál párt, az sem baj, ha ottmarad. Ami tényleg irritáló, az a "bezzegnyugatozás", amikor kint minden szuper, itthon minden sz.r, a Németországban vécét pucoló bölcsész hazajőve előadja, hogy hányingert kap Magyarországtól, a magyar emberektől stb. De nem muszáj így viselkedni, sokan meg tudják őrizni a józan eszüket, és akkor sokat profitálhatnak a külföldi tapasztalataikból, akár itthon, akár ott.

2012. márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Én sem szeretnék elmenni itthonról. Igaz, semmim nincs, még állásom sem, de küzdök azért, hogy valahogy csak meg tudjak élni, és hogy a jövőben jobb is legyen.


Szerintem az a gond, hogy ezt a szerencsétlen kis országot élhetetlenné teszik. Az ember szíve szerint tényleg menekülne, mert nem lát kiutat. És sokan el is menekülnek inkább.

Én nem nézem le őket, de aki szidja a magyarságát, valamint magyarként magyarellenes, és lenézi azt, aki itthon marad, azt megvetem. Ha tetszik, ha nem, ez a mi hazánk, és sehol máshol a világon nem fognak minket földieknek tekinteni, csakis itt.

Az pedig agy tévedés, hogy szeretik a magyar munkavállalókat. Mi minden nyamvadt nyugati országban csak megtűrt személyek leszünk.

2012. márc. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
0%

hát annyi tuti én is felnőttem kihúzok ebből az országból mert azé kint mégis csak jobb az élet mint itt meg kint több

a normális ember mint itt

2012. márc. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!