Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért ilyen érdekte...

Az emberek miért ilyen érdektelenek, gyávák vagy liberálisok? Főleg a fővárosiakra gondolok.

Figyelt kérdés

A hétvégén a fővárosban jártam.

Az utcán arra lettem figyelmes , hogy kettő darab KH-REER terrorizál ,húzkod egy 16 év körüli lányt.

Nem tudom, hogy ez öntudat vagy ösztön ,de én ilyet nem bírok tétlenül nézni.

Természetesen azonnal segítettem a fiatal lánynak.


Évek óta járok küzdősportra , na meg vidéki vagyok, fel vagyok készülve az efféle "terrorelhárításra".


Az utca ahol az eset történt nem egy "szellemutca" ,bőven voltak járókelők.

Fel nem fogom, hogy miért nem segítettek neki.

Már messziről láttam, hogy ott valami nem stimmel.

A járókelők meg inkább elfordították a fejüket.


Kedves fővárosiak.

Miért viselkedtek így?

Miért kell ilyennek lenni?

Ennyi emberség nincs bennetek, hogy a tiéiteket megvédjétek.


Attól főleg agybajt kapok amikor valamelyik feltehetőleg liberális szociáldemokrata vagy mi a franc ,elkezdi védeni a sok KH-REER-t.



2013. aug. 8. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%

Cigányokra gondolsz? Ha megvédesz valakit, vagy akár csak magadat velük szemben, egyből elkezdenek rasszizmust óbégatni és még téged vesz elő a rendőrség. Utána benne leszel a hírekben, hogy szegény ártatlan cigányokra jelentesz veszélyt és minimum kilencszeres életfogytiglant érdemelsz, az EU egész Magyarországot bünteti miattad, Orbán király sírva kér elnézést a létezésedért az ENSZ előtt. Stb. Viccen kívül, nem mernek az emberek szembeszállni a tetvesekkel, mert vagy tényleg a törvény előtt is mi húzzuk a rövidebbet, mert a büdös koszos állatja kijátssza a rasszizmus kártyát, vagy heves polgárvédelem közepette előkerül még vagy 10-15 a rokonságából, és ott helyben halálra késelnek. Ez nem az emberség hiánya. Mindenki csak túl akar élni.

Azt pedig bocs de nem hiszem, hogy akármilyen küzdősporttal te odamentél leverni a cigókat, maximum messziről átkiabáltál nekik hogy takarodjanak. :) A világ nem így működik.

2013. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem voltak nagydarabok ,de ahhoz elegendőek voltak, hogy egy gyenge 16 éves lányt terrorizáljanak.
2013. aug. 8. 13:18
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Csak azért merted, mert te meg ZS vagy, így ha megvernek, akkor ők meg antiszemiták, és így te nyertél.

Az ász mindent visz...

2013. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Antimod ***** válasza:
68%

Pedig abban a kérdezőnek igaza van, hogy egységes, határozott fellépéssel hamar el lehetne venni az ilyenek kedvét a nyílt utcán való bántalmazástól.

Csakhogy ki kezdi el? És aki elkezdi, nem marad-e magára?

Ezek miatt félnek szerintem elsősorban az emberek, küzdősportban meg elég kevesen járatosak annyira, hogy két emberrel egymaguk elbírjanak.

2013. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Én például liberális vagyok, és végletekig pacifista, de ez minden csak nem liberalizmus kérdése.

Többször avatkoztam már közbe nőként ilyen helyzetbe, de csak azért mertem megtenni, mert velem volt a kutyám, aki egy jókiállású 30kg-os izomgolyó. Utólag persze reszkettem, hogy hogy lehettem ilyen hülye, fegyver is lehetett volna nála, akkor meg semmire nem megyek a kutyával :(

Egyszer a villamoson léptem oda, miután felnőtt férfiak elmentek inkább, egyszer pedig az utcán, de ott majdnem én kaptam a következőt.

A következő sarokról felhívtam a rendőrséget, akik azt mondták, hogy maradjak ott és hogyha 8 napon túlgyógyuló sérülés van, akkor szóljak, hát köszi, szabadszemmel nem látom, hogy megrepedt-e már a lépe...


Mondjuk a kettőből pont egyik se volt cigány, már ha a KH-REER ezt jeleni. Őket gyakran látom veszekedni, főleg ilyen családon belüli dolgokat, mert eléggé a sűrűjében élek a nyolcnak, de ők általában inkább éktelen hangon ordítanak, meg fenyegetőznek, kergetőznek, minthogy konkrét tettlegesség legyen. Olyat nem láttam, de nyilván abba is beleavatkoznék.


Ami miatt viszont rosszul érzem magam, hogy egyszerűen nem merek odamenni alvó/eszméletlennek tűnő hajléktalanokhoz, hogy megkérdezzem jól vannak-e. Szoktam hívni a menhely alapítványt, de tök jogosan ők is mindig azt mondják, hogy próbáljam felébreszteni és ha tudatánál van, akkor szólni, hogy menjen be az árnyékba/jöjjön le az úttestről, ha ez nem megy, akkor meg mentők, rendőrség. De valamiért a saját apámat is mindig félek felébreszteni, egy piszkos vadidegent egyáltalán nem merek.


Nem tudom minek kell idekeverni a liberális/szocdem/akármi kérdést, az erőszak ellen fel kell lépni mindentől függetlenül, akárki ellen irányul.

Abban viszont egyetértek veled, hogy borzasztó közönyt lehet tapasztalni Budapesten...

2013. aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

A pestiek egy része érdektelen, csak magukkal foglalkoznak, meg a hülyeségeikkel!


A másik lehetséges okokat meg már elõttem leírták.

2013. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%

" Őket gyakran

látom veszekedni, főleg ilyen családon belüli

dolgokat, mert eléggé a sűrűjében élek a

nyolcnak, de ők általában inkább éktelen

hangon ordítanak, meg fenyegetőznek,

kergetőznek, minthogy konkrét tettlegesség

legyen. Olyat nem láttam, de nyilván abba is

beleavatkoznék."


Miért? Rendezzék le egymás közt, hagyni kell! :)

A másik meg egybõl mind téged ütne....

2013. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Elég jó a konfliktuskezelő képességem, és szélsőséges helyzetekben is higgadt tudok maradni, tudom kezelni az ilyesmit. Vendéglátósként állítottam már le pár verekedést, pedig egy védtelen nő vagyok.

Nem láttam még soha arra példát, hogy egy udvarias higgadt nőt bántana valaki.

És nem hiszem, hogy csak attól, hogy cigányok hagyni kéne, hogy "lerendezzék" egymás között. Ezt még a kutyáknak sem hagyom, nem hogy embereknek. Van a lerendezésnek kultúrált fájdalommentes módja is.

2013. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

"Nem láttam még soha arra példát, hogy egy udvarias higgadt nőt bántana valaki."


Az, hogy te még nem láttál ilyet, egyáltalán nem jelenti azt, hogy ez nem történik meg soha.


Most akkor szerinted Bándy Kata udvariatlan izgága nő volt, hogy megerőszakolták és meggyilkolták?


Vagy a sok-sok vidéki idős parasztasszony, akit agyonvernek?

2013. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"És nem hiszem, hogy csak attól, hogy cigányok hagyni kéne, hogy "lerendezzék" egymás között."

Pedig legalább párját ritkítja...

2013. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!