Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal és a liberálisok...

A baloldal és a liberálisok miért alkotnak szoros szövetséget Magyarországon?

Figyelt kérdés

A neoliberális gazdaságpolitika nehezen összeegyeztethető a baloldalisággal.

Az MSZP-SZDSZ szövetség is elég furcsa volt, de arra jó volt, hogy a liberális ámokfutást rá lehetett kenni az SZDSZ-re, így az MSZP lett a túlélő.



2013. aug. 9. 16:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
34%
Egy fészekaljból származnak.
2013. aug. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Eleve ott kezdődik szerintem a furcsaság , hogy Magyarországon az a baloldal ami máshol a jobboldal , és az a jobboldal ami máshol a baloldal.

Csak gondolj bele elvileg a baloldali eszméknek kéne hirdetnie az államosítást, a munkásosztály megsegítését, a privatizáció eltörlését.

A jobboldalnak pedig a kapitalizmus sürgetését, a demokrácia kiteljesedését.

Szóval itt én már nem lepődök meg semmin ugyanis a M.O.-n ( bár lehet más országokba is ) a párt nevek és az hogy melyik "oldalon" állsz nem tükröz már semmmien eszmét.

2013. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
internacionalizmus összeköti őket.
2013. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Azért, mert amint most látjuk az Orbán-kormányzásból, a magyarországi jobboldal tagadja a liberális alapértékeket, azaz a jogállamot, az emberi jogokat és a piac szabad működését. Így marad nekik a baloldal, aki ezeket azért alapvetően elfogadja.
2013. aug. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Pedig a szoci rendszerben antiliberalizmus volt.

Én sem értem, hogy az MSZP hogyan lett egy liberális szociáldemokrata.


Nem vagyok kommunista vagy baloldali , de tisztelem a szoci rendszert, amiért ott kimertek mondani olyan dolgokat amelyeket ma nem.A bűnözőkkel sem bántak kesztyűs kézzel.

2013. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
10%
jogállamban élünk. Emberek 2/3 őket szavazta meg fel kellene fogni, hogy az emberek felhatalmazták őket, hogy változtassanak a dolgok és úgy tudom jövőre is lehet majd választani szóval győzzön a jobbik!
2013. aug. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
25%

Azért, mert egy tőről fakadnak.

Mind ilyen komcsi, csegevarás, szabadságharcos gyökér, akik harcolnak a fasizmus ellen.

2013. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
Ezerszer leírtam, de megismétlem, nem az emberek kétharmada, hanem csak 53 %-a szavazott a FIDESZ-re. És tényleg a jogállam és a jogbiztonság felszámolására hatalmazták fel őket a szavazók? Attól még, hogy szabad választáson jutottak hatalomra, nem biztos, hogy a jogállam is fennmaradt. A választójogot és a választási eljárást pedig a lehető legantidemokratikusabb módon a saját javukra változtatták, és még változtatják is, ha kell.
2013. aug. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Emberek 2/3 őket szavazta meg fel kellene fogni, hogy az emberek felhatalmazták őket"


A választók felének a 60%-a sem szavazott a Fideszre.

2013. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
igaz nem a 2/3, de a képviselők majd 100% fideszes ... Ha az angol vagy francai rendszer lenne nálunk is akkor alig lenne ma ellenzéki erő a parlamentben.
2013. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!