Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt a szavazók,...

Miért hiszik azt a szavazók, hogy azok, akik a gazdaságban semmilyen sikert nem értek el, de még egy KKV-t sem vezettek soha, képesek irányítani egy országot, míg azok, akik sikeresek, azok velejéig romlottak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy Orbán például soha életében nem dolgozott a rendes munkaerőpiacon. Vona ilyen szempontból egy fokkal jobb, ő legalább valamennyit dolgozott, de azért túl nagy sikereket ő sem tud felmutatni.

Míg a másik oldalon ott van Gyurcsán, vagy épp Bajnai, akik sikeres üzletemberek.

Hozzáteszem a fent felsoroltak közül biztosan senkire nem fogok szavazni, de akkor is hihetőbbnek tartom, hogy egy olyan ember, aki már meggazdagodott az egyrészt ért a pénzhez, másrészt ott már nem a több pénz szerzése a nagyobb motiváció, hanem a társadalmi elismerés kivívása.


2013. aug. 12. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Az a véleményem, hogy pont ugyanolyan naiv vagy, mint akiket szidsz.
2013. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Az általad preferált csoport olyan társadalmi elismerést vívott ki 2002 és 2010 között, mint a huzat. :D
2013. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!


pont ezért van az, hogy korrupciós "botránya" orbánnak van, nem Bajnainak, vagy Gyurcsánynak


ettől függetlenül általában elmondható, hogy a két oldal ugyanúgy megélhetésből politizál

2013. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szídtam bárkit? Kérdeztem, szeretném érteni, mert ez a nézőpont nem fér a fejembe, de gondolom van, aki el tudja magyarázni. Már az is baj, ha érteni akarok? Én csak azt mondom, hogy ezek a bizonyos üzletemberek igazából így is - úgy is gazdagok, megvannak a megfelelő kapcsolataik, hogy a maguk malmára mozgassák a szálakat, van erős lobbitevékenységük és naív lenne azt gondolni, hogy az ő üzleti sikereiket túlságosan befolyásolná, hogy épp aktuálisan ki van kormányon. A háttérben ugyanúgy paktálnak ezek... Mindenki lefizethető, szóval szerintem olyan nagyon nem oszt nem szoroz, hogy éppen hatalmon vannak-e. A gazdasági hatalmuk elég jelentős ahhoz, hogy ne zavarjon be nekik ilyesmi.

Nem preferálom őket, úgy hajtanám az egész korrupt politikai elitet, mint a szél, ha tehetném, de valahogy olyat se szívesen látok hatalmon, akiknek sem üzleti, sem munkahelyi, sem semmilyen olyan sikerük vagy akár csak tapasztalatuk lenne ahhoz, hogy elhigyjem nekik, hogy képesek irányítani.

Az LMP-vel is az a bajom, hogy egy szaros pártot nem bírnak irányítani, egy 100 fős kistelepülést nem bíznék rájuk, nem egy országot.

2013. aug. 12. 13:26
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

"míg azok, akik sikeresek, azok velejéig romlottak?"


Bajnai sikeres? Hajdú-bét ügy megvan? Az egy kolosszális katasztrófa volt, nem siker.


Gyurcsányról is csak az jut eszembe, hogy vett az államtól 35 millióért egy ingatlant, amit aztán a saját kormánya visszabérelt tőle évi 700 millióért azonnal.

2013. aug. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy kisebb-nagyobb cége(ke)t el tud valaki vezetni ugyanúgy semmit sem jelent egy ország vezetésében. Teljesen más méret, más struktúra, más cél.
2013. aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
700 millió? Ahhoz képest amit Orbán elszór az ahhoz képest semmi. Az meg hogy Bajnai HajdúBÉT maradjunk annyiban, hogy az nem az ő hibája volt egy alapból csődölő cég ami a Wallisnak csak egy kis mellékvállalata, ráadásul Orbán vicces kedvében volt akkor is és random emelt a béreken, azt még már még annyira sem tudta kifizetni a HajdúBÉT, egyébként én nem vagyok Bajnai-fan meg semmi...csak azért már eléggé unalmas ez a libajnaizás azt közben senki sem tud róla semmit.
2013. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezek nem sikereS vállaokozók, hanem csalók. A politika adja az alapot és nem a szakmai tudás. Az állam csecsen csungenek, és nem egy sufni műhelyből nőttek magasra. A politika nem szolgálát a számukra hanem halászat a zavarosban.
2013. aug. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezek előbb voltak gazdag üzletemberek, mint politikusok.
2013. aug. 12. 15:07
 10/11 anonim ***** válasza:

1. Orbán és Vona kb mióta kiestek az iskola padból politizálnak, na jó ez Vonára nem teljesen igaz..


2. Én például hiába lennék kő gazdag lenne bennem egy elvárás, hogy minél több pénzem legyen mert az oké, hogy ebből a pénzből amim van elél még 3 akár 4 generáció a családban utánam, DE miért ne próbálnám ezt növelni 5-6-7 és így további generációkra...

2013. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!