Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cigányokra mennyire jellemző...

A cigányokra mennyire jellemző a fajgyűlölet? Többségük kedveli a magyarokat?

Figyelt kérdés
Folyton azt halljuk, hogy a magyarok rasszisták. Mi a helyzet a másik oldallal? Ők mennyire szeretik a többséget?

2013. aug. 15. 18:00
1 2
 11/19 anonim válasza:
82%

Én nem szeretnék álltalánosítani. Sok roma ismerősöm van akik jók, becsületesek de ez a többségre nem igaz.

Még, hogy rasszisták e? Egy töbségük bizony az.

Sokszor találkoztam olyannal, hogy valakit le büdös, g*ci magyaroztak és hogyha ugyszólt visza , hogy cigány vagy valami már le rasszistászták, hogy cigánygyülölő. Akkor most, hogy van ez? A romák már bármit mondhatnak, csinálhatnak egy magyar származásuval, de forditva már nem.

Az a legnagyobb baj hogy ők a kisebbség és már azt hiszik bármit megtehetnek.

2013. aug. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

Eléggé!

Jobban megveti a magyarokat a lusta, lejmolós, antiszociális réteg mint fordítva.

2013. aug. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egyszerű kideríteni. Akinek nem tisztességes magyar nevet adtak, hanem valami(import) nevet, tutira nem a magyar kultúra van a napirenden a családban. És akkor még finoman fogalmaztam:) Ez persze nem csak erre a rétegre vonatkozik, és nem is törvényszerű.
2013. aug. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én meglátásom szerint álságosak. Tesómnak volt már nem egy cigány barátnője. Én csak az egyikkel beszéltem, akkor ő eladta a szegény "szégyellem a származásom" behatású dumáját, meg hogy milyen jó nekem,hogy fehér bőrű vagyok. Már rég nincsenek együtt, egyszer felnéztem az adatlapjára, most egy cigány fiúval él, és ki volt írva,hogy neki ilyen raj, meg olyan raj a vére. Tesóm mondta, hogy a cigány lányok(legalábbis ahol ő megfordult) nagy része magyar fiút akar, mert akkor már a gyerek nem lesz teljesen cigány. (komolyan ezt mondta) De ne gondold azt,hogy ez azt is jelenti,hogy a mi kultúránkat akarnák. Pl az említett kiscsaj simán vörös zsinórt kötött a gyereke kezére,merthogy "megnézik" és ehhez hasonlók. Munka, tanulás véletlenül sem fordult meg az életcéljában, most is gyesen van. Tehát a magyar pasi úgymond kellett "villogni", de a magyar életmód a maga "kötelezettségeivel" már derogált. Még egy adalék: nekem konkrétan szólt már be cigány fiú,hogy "b..i magyarok", de ehhez képest úgy látom, sok cigány srác magyar lányok után csorgatja a nyálát. Szóval eléggé álságosak. Meglátásom szerint valahol szégyellik magukat, máskor meg büszkék arra, amik, igazából mindig azt mondják, amit a környezet hallani akar. És igen, a gettós magyarok is utálják a nem gettósokat, és a gettós cigányok értékrendje szerint élnek, ez szintén észrevétel. 22/l - BAZ megye
2013. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a jövőben nem is teljesen "cigánykérdés" lesz, mert sok a vegyes házasság, ahol a gettós réteg értelemszerűen így fog élni, ahogy eddig is, de reménykedem abba, hogy lesznek integrálódó vegyes párok is, nem pedig csak a magyar fél fog elcigányosodni...
2013. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Többségük kedveli a magyarokat?"


Az ellentétek kölcsönösek, és ezt is embere válogatja.

De megjegyzem, hogy a mai cigányok jelentős része magyar apa és roma anya gyereke, vagy fordítva.

2013. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Baracsi Attila.:

A rasszizmus,az "hála Istennek"nem csak a fehér ember betegsége,s ezt pont cigányok közt tanultam meg,a szituáció elég furcsa volt.

A kórházban ahol kezeltek,voltak néger,és ázsiai orvosok,az egyik osztályvezető doki egy arab származású orvos volt.

Behoztak egy roma asszonyt,akinek súlyos sérülése volt,mert másik nemzettársa,s azok családtagjai verték péppé a lábát.

A néger származású doki,mint ahogy azt kell,át akarta venni a beteget(mellesleg szólva a beteg sem volt az a kimondottan világos bőrszínű roma),Elkezdett hisztizni,hogy az őhozzá ne merjen érni,ő fehér orvost akar. Én először ledöbbentem,mert addig azt hittem,hogy a rasszizmus az csak és kizárólag a fehérekre jellemző,de amikor a családtagok is kifakadtak,hogy itt mit keresnek színesbőrűek,már nem bírtam ki röhögés nélkül. Kaptam is hideget-meleget,mikor a nő fia egy kigyúrt kopasz nagydarab agyontetovált,szintén nem éppen világos bőrű,kimondottan gengszter kinézetű alak rámrivallt,nyomdafestéket nem tűrő szavakat használva,csak annyit tettem hozzá,hogy végre megnyugodhatok afelől,hogy a rasszizmus,az nem csak a fehér ember betegsége!

2013. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Baracsi Attila.:

Az is érdekes,ha ne adj Isten,egy nem roma származású esetleg súlyosan bántalmaz,vagy esetleg megöl egy romát,akkor szinte mindjárt legalábbis felmerül a nyomozás és esetleg még a bírósági tárgyalás,vagy már a bírói ítéletben a rasszista indíttatás lehetősége,de én még egyszer sem hallottam olyat,hogy romákat,rasszista indíttatású bűncselekmény(ek) kapcsán elítéltek volna,vagy romák által nem romák sérelmére elkövetett erőszakos bűncselekmények okán valaha is felmerült volna a vizsgálatok keretében a rasszista indíttatás lehetősége.

Ez alapján az is felmerülhet sok naív emberben,hogy csak kizárólag a magyarokra lehet jellemző a rasszimus,a fajgyűlölet,a másik oldal esetében,ez még csak elméletben sem merülhet fel,ebben még sajnos a média is hibás,mert azt sugallja,hogy a romák a szegény elnyomott,kirekesztett,hátrányos helyzetű népréteg,míg míg a másik oldal mindenért felelős.

2013. okt. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Szálab ***** válasza:
Szerintem ha azokat vesszük fajgyüűlölőnek, akik a cigók közül használják a "paraszt" szót mint lekicsinylő jelzőt, akkor vastagon rasszista szinte mind. Kedvelik-e a mygyarokat.... Hát mivel még ők a kisebbség, és rohadt sok a magyar hozzájuk képest (már ahol), muszály hogy jóban legyenek egy-két "magyarral", de ha konfliktus van én nem akarom tudni mi a válasz!
2013. nov. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!