Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volt jó lépés kifizetni...

Miért volt jó lépés kifizetni az IMF hitelt?

Figyelt kérdés

Most nem mindegy hogy IMF hitel vagy államkötvények?

Sőt az IMF hitel még olcsóbb is volt.



2013. aug. 16. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem állítom, hogy jó volt.
2013. aug. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ozmium42 ***** válasza:
92%
Állítólag azért nem mindegy, mert az IMF beleugat a magyar gazdaságba, és csodás tanácsaival és követeléseivel még nagyobb bajt csinál. Az államkötvényeket meg egyszerűen csak fizetni kell, és kész. Másrészt pedig IMF hitelt a bajba jutott országok veszik fel, és ha nincs IMF hitelünk, az jelzés értékű.
2013. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Az IMF hitel valóban olcsóbb, de beleszólt mindenbe! Lásd Görögország, Spanyolország, Portugália. Itt egy kis nyugdíjelvonás, ott egy kis bércsökkentés, és egyéb nyalánkságok. Hát, ha csak ilyen áron van "olcsó" hitel, akkor nem kell inkább. Vagyunk már olyan helyzetben hogy a piacról is tudunk finanszírozni 8%-os hitelt is.
2013. aug. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
Igazából szerintem csak pszichológiai hatása volt az emberek felé, hogy a hitelkárosult tömeg lássa, hogy az állam is kifizeti a "tartozását", de ha nagyon megerőltetném magam sem tudnék több pozitívumot felhozni mellette.
2013. aug. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
hogy a sok agyhalott fülkeforradalmárnak legyen mire vernie a f.. melkasát.
2013. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Mert így ki lehet dobni innen végre az IMF-et.
2013. aug. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Dick Esmen ***** válasza:
0%
Nem volt jó,de majd megtapasztaljuk.
2013. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7%
Hülyeség volt, de jönnek, majd még vissza amikor az afrikai diktátorok, kínai és arab milliárdosok beváltják az államkötvényeiket 10 év múlva 8% kamattal és becsődöl az ország, ráadásul dollárban adtuk nekik..na mind1 addigra csak kitanulom magam innen.
2013. aug. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Orbán Viktor minden áron ki akarja pengetni az IMF kölcsönöket, mer amíg tartozunk az IMF-nek, addig nem garázdálkodhat szabadon az országban, mert az EU nem engedi. Onnantól kezdve, hogy nem tartozunk a Nemzetközi Valutaalapnak már sokkal szabadabb a pálya. Bár azért teljesen én sem értem, hiszen az EU-tól kapott pénzeket nem szórhatjuk el, amire akarjuk, éppen most van belőle egy elég nagy botrány, másrészt pedig az EU alapszerződéseit aláírtuk, így azokat mindenképpen be kell tartanunk. Talán az is benne van a pakliban, hogy az IMF ellenségként szerepel a fidesz kommunikációjában. A másik fele pedig az, hogy mivel "nincs szükségünk IMF pénzre" ezért a gazdaság állítólag a saját lábán áll. Ez persze a gyakorlatban egyre rosszabb munkaerőpiaci statisztikákat jelent, amit a közmunkások számának növelésével akarnak kozmetikázni, és alig pár tized százalékos növekedést, alacsony beruházási rátát, és szörnyű ipari helyzetet.
2013. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából szerintem csak pszichológiai hatása volt az emberek felé"


Szerintem inkább a befektetők felé és a hitelminősítők felé gyakorolt pszichológiai hatás érdekesebb gazdasági kérdésben. Én is inkább annak a híve vagyok, hogy az alapkamatot le kell nyomni és állampapírokon keresztül kell megoldani a hitelezést. Ez azért is jó, mert így nem biztos, hogy csak külső adósság lesz és persze nem szólnak bele a gazdaságba, na meg persze ilyen esetben a minősítők sem olyan "morcosak".

2013. aug. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!