Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hogy 18 éves lettem...

Most hogy 18 éves lettem elvileg majd szavzhatok. De kire? Bövebben lent.

Figyelt kérdés

Lehet, hogy az lesz a legjobb ha nem szavazok senkire mert nem látom még át a dolgokat. Szüleimről tudom, hogy MSZp-sek, de barátom szerint az MSZP és a Fidesz ugyanaz majdnem ezért csak egymásnak passzolgatják a hatalmat, hogy mindig ők legyenek trónón és ne legyen feltünő az állandóság és kamuvitákat idéznek elő egymás közt.

Észrevettem, hogy amikor Gyurcsány volt hatalmon mindig őt szidták az emberek. Most Mindenki Viktort szidja. Akkor mi értelme szavazni hogyha akárki is kerül hatalomra őt szidják az emberek?

Személyem szerint voltam egyx Jobbikos rendezvényen, az tetszett és csakezért rájuk szavaznék, de szüleim szerint a Jobbik rasszista párt. De én meg attol nem vagyok rasszista hogy Kárpátiát hallgatok. Anyám szerint ne hallgassak Kárpátiát mert olyan a szövegeik nagyrésze hogy nagymagyarországot foglaljuk vissza és tűnjenek az országbol a külföldiek. Van benne némi igazság, de a szövegekben is van némi igazság... Kire szavazzak, tudom hogy az én dolgom, de könnyebb idegenektől tanácsot kérni mert ők általában meg is indokolják.



2013. aug. 18. 05:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
29%
Jobbikra szavazz.
2013. aug. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%
Az elsőnek valóban igaza van, a Jobbik az egyetlen amelyik jó választás lehet. Adjunk esélyt nekik.
2013. aug. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%
Én 18 évesen az Mszp-re szavaztam(2006), aztán utána a Fideszre(2009), legutóbb meg mindenhova X-et raktam szavazólapra ahova csak kifért(2010), aztán kijöttem dolgozni külföldre. :)
2013. aug. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Még addig van majdnem egy éved!

1. Korai még elkötelezni magad akármelyikhez is

2. Nézd esténként (esetenként) a tv-ben a híradót: nézd meg kora este az egyik adón, nézd meg a későbbi órákban a másik adón, figyeld, hogy ugyanazt az eseményt hogyan tálalja az egyik, mit, hogyan beszél ugyanarról a másik, a harmadik stb. stb. Rájösssz, hogy mind-mind egy-egy párt szájaíze szerint tálalja: ettől kezdve hol az igazság?

3. Majd inkább azt figyeld, hogy melyik párt, milyen programmal = ígérettekkel áll elő a választásokat megelőző hónapokban, és amelyiket akkor a legjobbnak ítélsz az ország (és saját) jövőd szempontjából, majd az alapján eldöntöd, hogy hova rakod az x-et.

4. Alapjaiban inkább maradj párton kívüli, ha belépsz akármelyikbe attól kezdve "átmossák" az agyadat, a párthoz való hűség megköveteli, hogy csak azt fogadd el igaznak, amit ők mondanak. Elveszíted a saját vélemény-alkotáshoz való jogodat.

Világ életemben párton kívüli voltam és maradok is, így megmaradt legalább az a lehetőségem, hogy szabadon szidhatom akár az egyiket, akár a másikat, ha úgy ítélem meg, hogy éppen hülyeséget mond, vagy csinál.

2013. aug. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
41%
MKKP
2013. aug. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

A kérdés (amennyiben tényleg 18 a kérdező) is hűen tükrözi, miért nem szabad tinédzsereknek választójogot adni.

Többségük éretlen, képtelen önálló döntést hozni.


Kedves kérdező, ha felelősségteljes választópolgár lennél, utánaolvasnál és nem másra bíznád a döntést.


Ez utóbbi minden szavazóra vonatkozik.


Szerinted helyes, hogy a gyakorin dől el az ország sorsa?

2013. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ezt akartam írni, mint a 6., bár más hangnemben. Ha helyes döntést akarsz hozni, járj utána mindegyik pártnak, amelyikre a választókerületedben előreláthatólag fogsz szavazni tudni, olvasd el a programjukat! Ez az első szűrő, akinek egy épkézláb, hihető programja nincsen, arra mindjárt nem is érdemes szavazni. A politikai felelősség azt (is) jelenti, hogy négyévente a szavazatoddal tudod a pártokat felelősségre vonni. Magyarul ha nem váltotta be egy adott párt az ígéreteit, négy év múlva másra szavazol. De hogy akarod négy év múlva ezt a hatalmadat gyakorolni, ha mások véleménye alapján adod le a voksod?
2013. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

18 éves vagy , szépen nézz utána a pártoknak.


Az, hogy kire szavazol az a te egyéni dolgod, senki nem szólhat bele, sem a szüleid ,sem Orbán Viktor, sem Lucifer.


Beülsz a szavazófülkébe és kirakod az x-et az általad választott pártra.

Ez teljesen anonim ,nem derülhet ki utólag, hogy kire szavaztál.

2013. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

@6. válaszoló

Azért ne általánosítsunk, az összes tinédzser közül csak 1 kérdezte meg kire érdemes szavazni, ami elég kicsi arány. Ha valaki nem érdemel szavazati jogot, akkor azaz akinek nincs meg a nyolc általánosa, de szívem szerint érettségihez kötném. De sajnos ez elég valószínű, hogy sosem fog megvalósulni, mert így elvesztenék a politikusok a buta, könnyen befolyásolható tömeget, akik eladják a szavazatukat cukorkáért, mert az varázscukor...

2013. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha itt kérdezned, hogy kire szavazz akkor maradj inkább otthon!
2013. aug. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!