Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kaptam a rendőrségtől egy...

Kaptam a rendőrségtől egy 20ezres csekket, amit 30 napon belül ki kell fizetni, ha ezt nem teljesítem, akkor közmunka, utána meg le kell ülni vagy valami hasonló! Bővebben lent! (? )

Figyelt kérdés
Igazoltattak minket, majd kaptunk egy csekket, többen mondták hogy nem fizették ki a 30 napon belül a büntetést, csak 2 vagy 3 hónap után, és nem volt belőle baj! Tényleg van ilyen? Mennyire veszik szigorúan az ilyet?

2013. aug. 3. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hogy közmunka utána le kell ülni. Vagy-vagy.

Igazoltattak minket. Majd kaptunk egy csekket.

Akiket igazoltatnak nem kapnak automatikusan egy csekket.

Miért büntettek meg?

2013. aug. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha nem tudod-akarod kifizetni,

akkor 4 nap közmunkával is lelehet rendezni,

2013. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen én is a vagy - vagyra gondoltam! egyik barátom illuminált állapotba ordibált az utcán, mi meg vele voltunk, meg belevágott valami kresztáblába, és mi is kaptunk csekket. a 30 napot szigorúan betartják?
2013. aug. 3. 17:42
 4/6 anonim ***** válasza:

" Üdv, ez a közmunka általában miből áll, milyen közmunka lehet? "


-ott nálatok a polgármesteri hivatal adja ki a közmunkát,lehet,hogy az oviban kell festenetek ,

2013. aug. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
30napon belül be kell fizetni VAGY 30(+3) napon belül meg kell jelenni a munkaügyi kp-bán, hogy le akarod dolgozni. Ha egyiket sem teszed meg, akkor küldik a bíróságra, hogy változtassa át elzárásra. A birosag be fog hivni egy targyalasra, ahol be tudod mutatni a csekket, hogy befizetted. (de ez valtozni fog, nem tudom mikortol, hogy targyalas tartasa nelkul is atvaltoztathatjak) Utána kapsz egy levelet, hogy mikor kell bevonulnod a bortonbe. ha oda sem mész be magadtól, akkor elovezettetnek. Egészen idáig befizet heten a büntetést, az eljárás bármelyik szakaszában. Ennek az ideje kb 2-3 hónap. Az elovezetest ne várd meg, mert akkor az elovezetesi költséget is rad terhelik, ami 450 Ft/km, de legalább 7000 Ft.
2013. aug. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az utolsó válaszoló már leírta előttem helyesen. Kiegészíteném annyival, hogy a közmunkán napi 6 órát kell dolgozni, így tehát 1 nap 5000 ft ledolgozást jelent. Szabálysértési elzárás esetén is 1 nap elzárás 5000 ft-nak felel meg. Pl.: 10.000 Ft-ra megbüntetnek, akkor 2 napot dolgozol vagy ülsz. Megjegyezném a közmunkánál, fizetned kell kb. 5000 ft-ot csak az orvosi vizsgálatért (üzemorvosi), hogy dolgozhass. Tehát nagyobb összegnél éri meg ledolgozni is.
2013. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!