Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják azt egyesek,...

Miért gondolják azt egyesek, hogy Magyarország jobb, mint a többi ország, mert ide születtek?

Figyelt kérdés
Szerintem régen rossz, hogy ha egy országot aszerint ítél meg valaki, hogy Ő ide született-e vagy sem.
2013. aug. 18. 10:25
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Nem fogok filozofálni inkább egy hasonlattal tudnám érzékeltetni ezt igazán.Számodra a szüleid vagy a testvéreid nem többek számodra mint a többi 7 milliárd?Nah,így van ez azzal az országgal is amelybe beleszületsz, normális esetben.És ez nem jelenti azt hogy csak a családodat szereted nemde?Hiszen barátaink is vannak de mindig tudjuk hogy ki is áll számunkra az első helyen.
2014. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
92%
Miből gondolod hogy a te feleséged jobb mint a többi 3,5 milliárd nő a földön , csak azért mert te vele találkoztál a többi 3,5 milliárd nő egyike helyett?
2014. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
31 vagyok.Olvasva az előző kommenteket azt tudnám még hozzáfűzni igazából hogy abban egyetértek veled hogy isteníteni egy országot helytelen azonban közönbösnek lenni a nemzeted és országod iránt az még nagyobb bűn.Ha magyarnak születtél akkor az a feladatod sőt kötelességed hogy tiszteld és ápold a kultúrádat mivel magyarként te képviseled és adod tovább nemzeted kincseit értve ezalatt nyelvét,szokásait,kultúráját és minden tulajdonságát mely egyedülállóvá teszi ezt a nemzetet a világ összes többi népe között.Ezek olyan értékek melyeket sem pénzben sem szóban nem lehet kifejezni,ez tesz minket egy nemzetté mely oly hosszú időkön át volt képes megállni a helyét a történelem viharaiban.A nemzetek igenis különböznek egymástól kultúrájukban és szokásaikban épp ez teszi ezt a világot olyan sokszínüvé és érdekessé, ezért is fontos hogy megőrizzük ezt a gazdagságot és fenntartsuk azzal hogy azon nemzetet képviseljük büszkén és rendíthetetlenűl melynek tagjai vagyunk.
2014. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Hülye lennek a sajat farkamba harapni :)
2014. febr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Azért, amiért az az anya is jobb minden más anyánál, amely Téged szült, amiért az az otthon is jobb minden más otthonnál, ahová nap végén hazamehetsz. Ez az ország is jobb minden más országnál számunkra, mert ez az otthonunk, az egyetlen hazánk, mindenhol máshol idegenek vagyunk. Ha nem szereted az anyád, az otthonod, a hazád, számkivetett leszel, ha szereted őket, akkor a világ minden pontján erős és megbecsült.

(Dolgoztam hosszú ideig külföldön, csak annyira becsülnek meg, amennyire tudsz magyar lenni, ha az akarsz lenni, ami ők, utolsó leszel közöttük.)

2014. febr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezen a videón, hogy lüktet, él Európa szívében Magyarország. Ezek csak a határok változásai, de ezek mögött ott vannak az őseink, akik akkor ott küzdöttek, akiknek a vére most a mi ereinkben csörgedez:

[link]

HD beállítással és teljes képernyőn javaslom megnézni, úgy gondolom egyszer mindenkinek látnia kellene.

2014. febr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Minden nép a saját hazáját tartja fontosnak
2014. febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Azért, mert az ilyen emberek nem tudnak másra büszkék lenni, ezért kétségbeesetten keresnek maguknak valamit, amibe kapaszkodhatnak és amitől lehet önbecsülésük.

És ők a mélymagyarkodást választják.

2014. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Nos en szarok arra, hogy Magyarorszagra szulettem, arra ugyanis senki sem lehet buszke hova szuletett, illetve szuletese alanyi jogan milyen allampolgarsag birtokaban van.

Ez persze em jelenti azt, hogy nem is orulhetsz annak, hogy eppen Magyarorszagra szulettel.

Ez olyan, mint ahogyan nem lehetsz buszke arra, hogy milliomos vagy ha a milliokat orokolted, hiszen az igy adott dolog nem pedig erdem.

Ugyanakkor ha elerted kemeny munkaval azt, hogy mara milliomos lettel arra lehetsz.

Azaz, ha megszerezted egy idegen orszag allampolgarsagat, arra akar buszke is lehetsz, hiszen azert le is kellett tenned az asztalra valamit, mig a szultesednel fogva alanyi jogon kapottert az egvilagon semmit sem kellett tenned.

Hasonlo ez amikor sok Magyar azt, mondja, hogy a Magyar himnusz a legszebb. Miert, a vilag osszes 200 koruli nemzetenek a himnuszat meghalgatta az illeto?

2014. jún. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Hazafiasságnak nevezik az okot. Ezt nem kell értened, ezt érezned kell. Én nem azt érzem hogy a legjobb ország, hanem tennem kell érte, mert lehet még jobb. Nem kell a hazafiakat megbélyegezni, hogy szerintük mindig tökéletes az ország. Nem ettől valaki hazafi. Én tudom, látom hogy a nyugati szint közelében járunk, de hiszem, hogy szép fokozatosan elérhetjük. Szerintem az egyik legszebb eszme ez, ha lesz szélsőséges (nácizmus, fasizmus)
2014. nov. 24. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!