Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják azt egyesek,...

Miért gondolják azt egyesek, hogy Magyarország jobb, mint a többi ország, mert ide születtek?

Figyelt kérdés
Szerintem régen rossz, hogy ha egy országot aszerint ítél meg valaki, hogy Ő ide született-e vagy sem.
2013. aug. 18. 10:25
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
31%

Miért is?

Bár gondolom te nem ide születhettél, hanem az õserdõbe.

2013. aug. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

"Miért is?

Bár gondolom te nem ide születhettél, hanem az õserdõbe."


Most ironizálsz? :D

2013. aug. 18. 10:57
 3/40 anonim ***** válasza:
39%

És te?

Igazán meg se tudtad indokolni, hogy miért is rossz így vélekedni, de hát úgy látom többet nem várhatunk tõled. :)


Nem mindenki váltogatja az országokat mint más az alsóját.

2013. aug. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

"És te?

Igazán meg se tudtad indokolni, hogy miért is rossz így vélekedni, de hát úgy látom többet nem várhatunk tõled. :)


Nem mindenki váltogatja az országokat mint más az alsóját."


Nem nem tudtam megindokolni, hanem nem éreztem szükségességét. Azt hittem, egyértelmű, hogy elfajultan egoista viselkedés egy országot azért isteníteni, mert bele születtem. Miért lenne jobb ez az ország, csupán azért, mert ide születtem?


Nem csak azért rossz így viselkedni, mert morálisan helytelen, hanem azért is, mert ezzel saját magadnak ártasz. Butaság kizárni mások eszét, erejét, eredményeit, csupán azért, mert nem tudod elfogadni, hogy nem élhetsz egyedül a világban. Teljesen mindegy, hogy melyik országba születtél, a helyed attól még nem változik. Nem leszel jelentéktelen attól, mert nem szólsz bele mindenbe. Önmagad lehetsz, békés, vagy pedig magyar, német, angol, muszlim, buddhista. Két út van: lekorlátozod magad, bezárkózol egy biztonságot vetítő kennelbe, vagy pedig nyitsz a világra és önmagadra.

2013. aug. 18. 11:19
 5/40 anonim ***** válasza:
81%

Még talán van is egy-két dolog amiben egyetértek, de egyébként ez máshol is így van.


Gondolom aki így gondolja az azért gondolja így mert tudja, hogy ide tartozik. Szerintem ebben semmi meglepõ nincs, még ha vannak is akik túlzásba viszik.


Példának okáért én sem, de nem is fújolok.

2013. aug. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

"Gondolom aki így gondolja az azért gondolja így mert tudja, hogy ide tartozik. Szerintem ebben semmi meglepõ nincs, még ha vannak is akik túlzásba viszik. "


Mert bele nevelték, hogy ide tartozik. Nincs ebben semmi ösztönös, vagy érzelmi alapú, de még csak intelligens döntés sem. Egyszerűen program.

2013. aug. 18. 11:32
 7/40 anonim ***** válasza:
20%
Nem azért gondoljuk, mert ide születtünk. Itt rendkívül jók a termőföldek, dúsak a legelők, bővizűek a folyók és tehetségesek az emberek. Ennél jobb helyet nem igazán találsz a világon.
2013. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
81%

" Mert bele nevelték, hogy ide tartozik. Nincs

ebben semmi ösztönös, vagy érzelmi alapú, de

még csak intelligens döntés sem. Egyszerűen

program."


Nem igazán értek ezzel egyet.

És azért mert valahová tartozni kell, gondolom én....

2013. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
24%

"Miért lenne jobb ez az ország, csupán azért, mert ide születtem? "


Nem azért mert ide születtél. Ha kínaiak élnének itt attól sem romlana jelentősen a terület állaga, hacsak túl nem népesednék és le nem pusztítanák. De nem attól jobb a többi országnál, hogy ki született ide.

2013. aug. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
94%

Minden ország lakója ezt gondolja.

Például Amerika lakója is nagyon büszkék arra, hogy oda születtek.

2013. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!