Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az hogy valakihez nem...

Mi az hogy valakihez nem lehet hozzányúlni még 23 évvel a rendszerváltás után is? Bkv kontra Bkk.

Figyelt kérdés

Utána olvastam hogy mégis mi értelme ennek a bkk-nak és arra jutottam hogy azért csinálták mert a bkv-ből nem tudják kirakni a post kommunista elemeket.

Kérdem én, mi az hogy egy állami cégből, az állam pénzén, egy 2/3-al rendelkező kormány nem tud valakit kirúgni?

Mégis hogy nem lehet ahhoz az akárkihez hozzányúlni, amikor könyörgöm egy állami cégről beszélünk, hát had döntse már el a kormány (pláne ha 2/3) hogy kire van szüksége, mi az hogy én mint adófizető magyar nem dönthetek afelől hogy ki van az állami cégemben (a szavazatomon,kormányomon keresztül)?

Mégis kik ezek az emberek hogy ők az állam az államban nem lehet őket kirakni az állami cégből amihez úgymond semmi közük nincs, mert nem az övék? Hát az én pénzemből már had döntse már el a kormányom hogy kire van szüksége. Mi az hogy "rendszerváltás" után nem lehet kirúgni a régi rabló szocikat? Nem is volt itt semmilyen rendszerváltás, vannak emberek akiket önhatalmúlag magukhoz láncolják az állami cégeket, és kész nem lehet őket onnan kirakni mert ők azt nem akarják? Hol van itt akkor a demokrácia? Amikor eszerint még mindig egypártrendszer van. Egy jobboldali rendszerváltó párt 2/3al nem tud valakit kirúgatni, nagy bajok vannak itt azt gondolom.

Annyira felbosszant, csak fel kell mondani a szerződését, még indokolni sem kell ha nagyon felülről érkezik a parancs. Mi az hogy az állam nem szabályozhatja kit foglalkoztat? Miért vannak valakik államon felül?


Mielőtt valaki azt hinné hogy ezt kitaláltam, ott dolgozók mesélték hogy ez így van, azért kellett a bkk hogy megkerüljék a bkv bástya elvtársait.



2013. aug. 19. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Csoda, hogy ezt sikerült kivédeni..olyan szintű kirúgások leépítések vannak, de még a felsőoktatásban is hogy undorító, de hát mit várjon az ember narancsszezon van.
2013. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
A vicc az, hogy a BKV a 2000-es évek elejéig többé-kevésbé jól működő cég volt, európai színvonalú szolgáltatással - akkor mégis értenek valamihez a BKV bástya-elvtársai? A budapesti közlekedés ügyét szakmai alapokra kéne fektetni, ami a BKV-nál egyébként meglenne, csak miután egyesek rájöttek, hogy egy ilyen cégből sok pénzt el lehet lopni és még csak érteni sem kell a közlekedésszervezéshez, hirtelen elvándorolt a lóvé a zsebekbe és a gépparkot sem modernizálták. Ennek lett a következménye, hogy minden politikai párt a BKV-megújjítással és a felelősségre vonással kezdett kampányolni és maga a cég is a párt-csaták színhelye lett. Így most mindenki azt nézi, hogy x szakszervezet fidesze-e vagy mszp-s vagy valami más. Így csak egyre rosszabb lesz a helyzet...persze, biztos vannak a BKV-nál szemét alakok még mindig, de ne hidd azt, hogy a BKK-nál nem vándorol egy fia Nokiás doboz sem. Nem azért lop senki, mert FIDESZ-es, SZDSZ-es vagy MSZP-s, hanem mert bűnöző.
2013. aug. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 haemorgen ***** válasza:
57%

Egyébként tényleg felháborító, ami a Magyarországon a volt kommunista vezetőkkel kapcsolatban folyik. Pontosabban az igazi cselekedetek hiánya a felháborító.


Szerintem a demokrácia erőtlenségével van a baj. Sajnos ez a hátránya a dolognak, a számos előnyévek szemben.


Az viszont tényleg abszurd, szinte sehol máshol a világon nem előforduló dolog, hogy ezek az emberek az átlagnál sokkal magasabb nyugdíjat kapnak, miközben börtönt vagy halálbüntetést érdemelnének.

2013. aug. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül, hogy ez pletyka, nem arról van szó, hogy kit LEHET kirúgni, hanem hogy kit akarnak kirúgni. Nem tudom mit vagy az ilyesmin annyira meglepődve, a Pozsgay Orbán tanácsadója, és ő is részt vett az új alkotmány kidolgozásában, Horn meg miniszterelnök lehetett ebben az országban, 23 éve nem képesek nyilvánosságra hozni az ügynök aktákat, nem képesek Biszkut elítélni (aki egy rózsadombi villában lakik), stb. stb. stb. Ha azt hitted eddig, nem a régi komcsik dirigálnak, egy álomvilágban éltél. De csak olyanok a politikusaink, mint amilyenek az emberek, ők sem akarnak változást, visszavágynak a nyalizós Kádár korszakba, nem zavarja őket mindez. Amíg lószar van, veréb is lesz.
2013. aug. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Elárulok neked egy nagy titkot kérdező, bár az ezáltal okozott lelki sérülésekért és világnézeti meghasonulásért nem vállalok felelősséget. A BKK létrehozásának egyetlen oka volt, mégpedig Vitézy Dávidka jól fizető, kényelmes álláshoz juttatása. No meg most már egy helyett két cégből is lehet lopni. Hősünk egyébként hűséges kommunista funkcionárius felmenőkkel rendelkezik, zsidó is, meleg is, ráadásul I. Viktor, a cigányok királya unokaöccse, tehát minden szempontból alkalmas a főváros közlekedésének irányítására. Ezek fényében kissé megmosolyogtató, amikor a BKK-t valami szent emberek gyülekezetének próbáljátok beállítani, akik megvédik a várost a "csúnya komcsi" BKV-tól. Megsúgom még azt is, hogy a BKV dolgozóinak nagy többsége - tudod, azok akik a s.eggedet viszik egyik helyről a másikra - valóban érdemi munkát végez, míg a BKK mit csinál? Jegyárbevétel "kezelése" (egy cégnél a legkedvesebb feladat :)), matricaragasztás a város minden pontjára, és lehetőleg minél több BKV-járműre is.
2013. aug. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó ne hogy azt hidd hogy védem őket, még ha nem is írtam le (pedig leírhattam volna). Van Bkv sofőr ismerősöm mindig szidja a vitézit, onnan is ismerem a helyzetet.

A bkk öröm az ürömben talán. A vitézi meg egy vicc.

2013. aug. 21. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!