Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi volt a valódi oka, hogy a...

Mi volt a valódi oka, hogy a tatárokkal és a törökökkel is háborúzott Magyarország?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, tudjátok-e.


Részben ugyanaz, amiért május végén meghurcolták, kiutasították Ümit Hamit ujgur aktivistát Magyarországról.

...persze hogy "terrorizmus gyanújával" a tek javaslatára...

Az indok: „valódi, közvetlen és súlyos veszélyt jelent az ország nemzetbiztonságára”.


Azóta volt itt újra. "Hogy Ümit Hamit a májusi kitoloncolás után visszatért Magyarországra, az így is feltételezett némi bátorságot, hiszen semmi nem garantálta, hogy ezúttal nem csapnak le rá a rendőrök. Az ujgur aktivista helyzete ugyanis továbbra is ellentmondásos. A Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság múlt pénteken kimondta ugyan, hogy szabálytalanul utasították ki, és az ellene elrendelt beutazási tilalom is érvénytelen, mert rossz jogszabályok és téves személyes adatok alapján hozták. Mindezek azonban csak eljárási hibák voltak, amelyek nem változtattak a férfi kiutasításának valódi okán: hogy a TEK szerint súlyos, közvetlen veszélyt jelent az országra."


2013. aug. 22. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem a TEK okozta a tatárjárást és a török hódoltságot... Csak azért mondom, mert nem tudom, hogy függ össze egymással a két eset.
2013. aug. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Uhh... ez már a kérdés és a kérdés tartalma között az összefüggés!
2013. aug. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Félnek egy ősi szövetség újraéledésétől.


Ez az összefüggés a kettő között.

2013. aug. 22. 10:07
 4/17 A kérdező kommentje:

A tatárok és a törökök nem Magyarországot jöttek meghódítani. Nem magyar érdekeket szolgáltak az ellenük vívott háborúk, hanem elsősorban vatikáni és Habsburg érdekeket. A tatárok és a törökök nem Magyarországot akarták megtámadni, hanem a velünk is mindig ellenséges nyugatot.

Az is tény, hogy a tatárok és a törökök többször ajánlottak szövetséget Magyarországnak, de az idegen érdekek befolyása döntő volt a magyar ügyek irányításában. Magyarországot keleti turáni testvérnépeink ellen fordították, és ezzel rendkívül nagy károkat okoztak Magyarországnak.


"Annyi bizonyos, hogy Ogotáj nagy kán 1241-ben vezéreit hadparancsban a német-római császárság megsemmisítésére utasította, nem pedig Magyarország megsemmisítésére! Ennek értelmében Batu kán követeket küldött IV. Béla királyunkhoz és a Nyugat ellen indítandó hadjáratában szövetséget ajánlott fel neki."


"a független magyar királyság nem a fegyverek döntésén, hanem Nyugat árulásán, nem 1526-ban, hanem 1538-ban azon a tényen bukott el, hogy a szultán, 12 évi várakozás után, úgy látta, hogy Magyarország soha sem lesz megbízható szövetségese. De még akkor sem támadta meg Magyarországot, hanem csak 1547-ben, amikor látta, hogy Magyarország inkább húzott a Nyugathoz, mint véreihez."


"A magyar nyelvet “diplomáciai nyelvként használták vagy 200 éven át a magas portán; a török kormány magyar nyelven levelezett nemcsak a bécsi udvarral, hanem a Vatikánnal is!”


"hála a vatikáni méregkeverésnek, a két turáni testvérnemzet kétszáz évig tartó titáni harcban egymást kimerítette. (Tudunk vatikáni lovagok által aljasul legyilkolt, Mátyás udvarába tartó, török követekről.) Így lettünk mi a “kereszténység védőbástyája”."


"Batu kán békét ajánló követei sem kerültek a magyar király elé, erről keresztes lovagok idejében gondoskodtak. Árpád házi királyaink még büszkék voltak (a papok nem kis bosszúságára) keleti eredetükre és családfájukat Atilláig és Nimródig vezették. IV. Béla, bölcs király lévén, nem valószínű, hogy elutasította volna a szintén keleti tatárok békeajánlatát, szabad elvonulást biztosítva. Nem nehéz elképzelni, mi lenne ma nemzetünk a tatár és a török pusztítás nélkül. Sajnos a magyar nemzeti érdekeket ekkor már – hála a szentistváni politikának – vatikáni keresztény és német érdekek váltották fel. A magyar királyi udvar hemzsegett az idegen “tanácsadóktól”, akiknek java része pap volt."


"Már a kalkai csata híreiből ismerte a magyarság az Ázsia méhéből orkánszerűen feltámadó és egyre nyugatabbra hatoló Dzsingisz-kán alakította tatár birodalmat. Kötöny a polovci kunok királya, már 1223-ban csatát vesztett velük és mikor az astrakáni csatát is elvesztette Batuval szemben, pár év múlva Magyarországra kérezkedett. A tatárok közeledésének hírére indulnak útnak az első keleti kutatók 1235-ben fráter Ottó és később Júlián barát, hogy az ázsiai részeken fennmaradt “Magna Hungáriát” felkeressék. Róma nem nézte jó szemmel ezeket a vállalkozásokat, tartva attól, hogy a magyarság egyesül testvérnépével és akkor fennáll a veszély, hogy “feladja nyugatot védő bástya szerepét”."


"Miután a török a “Mohácsi vész” utáni harmadik hónapban elhagyta hazánkat, az azt követő tizenöt esztendő alatt kétszer vonult Bécs ellen. Nem Buda ellen. A török hadsereg háromszori /Mohács-Buda-Bécs-Bécs/ kivonulása után mindannyiszor Ferdinánd földúlta a dunántúli városainkat, erődjeinket egészen Tokayig…


A cél a törökök ingerlésével Magyarországot hadszíntérré változtatva fölfogni a nyugat elleni támadásokat. A szultán hazánkat a Habsburgoktól és Fuggerektől függetlennek akarta tudni. Ezt remélte megvalósulni a nemzeti király, Szapolyai megválasztásával, kinek védelmére is kelt…"


"..a töröknek nem egy letiport hanem egy semleges Magyarország volt az érdeke, ezt akadályozta meg Európa, amikor Ferdinánd a pápa pénzén, és a magyarok adóiból fönntartott seregeivel szüntelenül betört Magyarországra, hogy provokálja a szultánt és elérje Magyarország elözönlését, gyengítését."

2013. aug. 22. 10:12
 5/17 anonim ***** válasza:
Mind a tatároknak, mind a törököknek volt egy erőskezű, jó vezetőjük, akik el akartak foglalni területeket, hogy mégnagyobb hatalmuk legyen, európa felé jöttek, mert erre volt érdemes
2013. aug. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A tatár, a török és az ujgur is testvérnépe a magyarnak. Már érthető az összefüggés?
2013. aug. 22. 10:15
 7/17 anonim ***** válasza:
Inkább mennél ki kapálni.
2013. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Gondolom neked ünnep augusztus 20-a is..
2013. aug. 22. 10:22
 9/17 anonim ***** válasza:

De ha így is volt, miért kellett volna csatlakozni a tatárokhoz, vagy a törökökhöz? Honnan tudhattuk volna, hogy a végén jobban megéri?


Illetve egyreészt ha meg csatlakoztunk volna, mi garantálta volna, hogy a háborúk után is megtarthatjuk-e az ország függetlenségét, és ma nem éppen a nem tudom hány órai imámra indulnék, és törökül beszélnék?

Másrészt ha pedig csatlakozunk hozzájuk és veszítünk, olyan lett volna a megítélésünk, mint ahogy mi gondolunk Romániára a világháborúk kapcsán....

2013. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nagyon fekete-fehéren látod a dolgokat. Azt azonban nem említed, hogy Timur Lenk tatár kán az európai keresztesek kérésére szétverte a turáni szeldzsuk-törököket és I. Bajazid török császárt elvitte vasketrecben. :)


Ugyanez a turáni testvéri hangnem szólalt meg Batu kán leveléből is. :)


"Én a Kán, az Égi Király küldöttje, kinek hatalmat adott a földön, hogy a meghódolókat a maguk viszonyai között fenntartsam, az ellenszegülőket pedig eltiporjam: csodálkozom rajtad magyarok királyocskája, hogy amikor már harmincadszor küldök hozzád követeket, vajjon miért nem küldesz vissza közülük egyet sem hozzám? Sem követeidet, sem levelet nem küldtél viszont hozzám. Tudom, hogy gazdag és hatalmas király vagy, hogy sok az alattvaló katonád és hogy egyedül uralkodsz egy nagy királyságban és éppen ezért saját jószántadból nehezen hódolsz meg előttem. Pedig jobb és üdvösebb lesz reád nézve is, ha önként hódolsz meg előttem."


"Vatikán" de facto 1870-től, de jure 1925-től létezik. Addig a hivatalos neve "Szent Péter öröksége", "Pápai Állam", "Pentapolisz".


A többi idézett dolog forrásnélküli, tehát levegőben lóg.

2013. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!