Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Te nettó béred eléri az...

A Te nettó béred eléri az országos átlagot?

Figyelt kérdés
Ma hozták nyilvánosságra,hogy nettó 150 ezerhez közel van az országos átlagbér.Én fizetésem nem éri ezt el pedig 24 éve dolgozom,de a tágabb környezetemben se jellemző ez,sőt az összeszerelő üzemekben 3 műszakban 65-100 ezer között keresnek csak.Egyáltalán a dolgozók hány százaléka éri ezt el?Ennyire torzítana az átlag?
2013. aug. 22. 15:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%

A németet is, de most gondolom igazából nem erre vagy kíváncsi.


A medián vagyis az a személy akinél ugyanannyian keresnek többen mint kevesebben ,vagyis a közbeszédben az igazi átlag nevezetű dolog is nettó százhúszezer forint körül leledzik.


Itt van egy részletes lebontás, ha érdekel:


[link]

2013. aug. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 tetro ***** válasza:
56%

15.43

ezzel szeretik azok mondogatni maguknak, akik nem értek el semmit. én a minimálbér sokszorosát keresem, és soha az életben nem volt protekcióm, egy fillér nélkül jöttem el otthonról érettségi után.

2013. aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 tetro ***** válasza:
58%

16.50

Erre azért vannak mérőszámok...

2013. aug. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%
El. Mind a 49 ezer forint.
2013. aug. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

"Tanultál volna."


Mi a ráknak? Eleget tudok.

2013. aug. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%

Azért szerintem sem teljesen hülyeség tanulni, vannak helyek ahol szükség van rá.


Egyébként rákerestem és azt találtam, hogy 2012-ben a nettó fizetések számtani átlaga 135 ezer Ft, a medián 110 ezer Ft volt.

2013. aug. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

A kisunoka megkérdezi a nagypapát, mi az, hogy átlag. Nagypapi mond egy példát:

- Te 8 éves vagy, én 80, tehát ketten együtt 88 évesek vagyunk, vagyis átlagban 44 évesek, ami a legszebb férfikor. De te se tudsz mit kezdeni a nőkkel, meg én se!

2013. aug. 22. 17:50
 18/21 anonim ***** válasza:
96%
Ez jó vicc kérdező! Ismerem már valahonnan. Az átlag pont azért átlag, mert benne van az is aki sokat keres, és az is, aki nem. Sokan itt azt hiszik, hogy az átlagot mindenkinek meg kell keresni, de ez nem így van. Mindig vannak olyanok akik az átlag alatt, és vannak olyanok, akik az átlag felett keresnek. Ezen nincs mit vitatkozni. Akinek olyan tudása, képzettsége van, az jobban él, akinek nincs ilyen a birtokában, az nem. Ez így igazságos! Nem úgy mint a szocializmusban, amikor egy mérnök fizetése alig volt magasabb egy gyári munkásnál. Az volt a felháborító!
2013. aug. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem körülbelül a dolgozók 35-40 százalékának fizetése érheti el a számtani átlagot.

Valóban jogos a felvetés, hogy a mediánt is kellene közölni, hogy jobb képet kaphassunk a munkaerőpiacról.

2013. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az első elég ostoba, ha azt hiszi, hogy aki tanult, az többet keres. Azok keresnek többet, akiknek van protektoruk és bedugta őket a jól fizető állásba."


Ne terjesszünk már ilyen hülyeségeket, mert a végén még valaki elhiszi. Csak két példát mondok: mérnök és informatikus. Ott ha jó vagy, bármilyen protekció nélkül jól fogsz keresni, de még van pár ilyen szakma.

Aki ezt elhiszi, az saját magát írja le, hisz ha nekem nincs protekcióm, akkor törvényszerű, hogy sose fogok jól keresni. És ha ezt gondolja, ezt hiszi, akkor így is lesz.

2013. aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!