Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellet megölni az...

Miért kellet megölni az egyetlen -gazdaságilag- jobboldali pártot?

Figyelt kérdés
Volt egy igazi jobboldali párt SZDSZ néven,ami ellentétben a vulgármarxista Jobbikkal és a liberálisból konzervatívba,jobboldaliból kommunistába csapongó Fidesszel igazi jobboldali értékeket képviselt.

2013. aug. 23. 18:15
 1/10 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Bár szégyen, de nem mi öltük meg, és sajnos nem is fizikailag halott, hanem csak átvitt értelemben.
2013. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Érdeklődés hiányában megszűnt. Én nem siratom.

De te se sajnáld annyira, hiszen van helyette LMP, Együtt2014, PM és Fodor Gábor Liberálisok nevű pártja.


1 eltűnt, lett helyette 4 új.

2013. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 schocko ***** válasza:
69%
Elbutultak az emberek és nem értik miről beszélnek/beszéltek, de ott is az volt a baj, hogy egyesek nem tudták mi az elég a zsebeik töltésénél...
2013. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdektelen, hogy az SZDSZ milyen oldali volt. Érdekes az, hogy olyan elveket képviselt, illetve ahol tudta, érvényesítette, amely a szabadság eszméjéből kiindulva, valójában a hatalom szabadságát kívánta biztosítani. Tehát egy olyan szabadságot, amely nem a kölcsönös szabadságon alapult, hanem durván fogalmazva, ha én a pixisben vagyok, akkor nekem szabad azt, amit neked nem. Nekem azért szabad, mert ezt követeli a liberális szellem (neked is szabad, de úgy sincs rá lehetőséged), mást pedig neked azért nem, mert én nem szeretném (nyilván káros lenne nekem valamilyen szempontból, vagy csak, mert úri kedvem ezt diktálja). Ezen elv érvényesítésének következménye sok gazdaságilag megalapozatlan, vagy önkényes döntés. A mai helyzet ehhez sokban hasonlít, de más a kiindulópontja és a célja is (csak a módszerben van hasonlóság).
2013. aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem ölte meg senki. Idejétmúlt, káros és nemkívánatos volt, ezért nem tudott kellő támogatottságot szerezni. Egyszerűen senkinek se kellett, tehát először belül marakodott a koncon, majd amikor az elfogyott, feloszlott.
2013. aug. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A vadkapitalista szociáldarvinista meg a kommunista között nagyon nagyon sok lehetséges jobb és bal oldali felfogás van. Aki ezt nem tudja az bizony nagyon ostoba és gőze nincs sem a tartalomtól sem a fogalmakról.

Persze hülyén is lehet élni, csak minek kérdezni.

2013. aug. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jahh a kérdésre.

Még szerencse hogy még ez az amúgy eléggé balga magyar társadalom sem tűrte azt a pusztítást amit az szdsz csinált ebben az országban. Elég is volt belőle sőt...

2013. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját maguknak köszönhetik, nekem nem hiányoznak.

Majd ha lesz idõm elmorzsolok egy könnycseppet értük! :)

2013. aug. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A Szadesz saját magát csinálta ki, nem kellett ahhoz senki segítsége sem!
2013. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért "ölte meg" a magyar nép, mert többségük Kádár ivadéka, akik nem értik és mélyen gyűlölik a piacgazdaságot. Az a gond, hogy itt nem volt a létező szocializmus olyan összeomlása, mint a környező országokban (Kádár mocskos kapitalistáktól felvett hiteleinek "hála"), ezért itt a szocializmus tovább élt, míg a többi volt szoci országban szitokszó. Itt már az megvetés tárgya, ha valaki sikeres vállalkozó: tőle el kell venni, hovatovább, el kell rabolni a pénzt, hogy másnak is legyen. Nem véletlen, hogy az összes eddigi kormány a jövő felélésével, és osztogatással nyert választást, mert a kádárikuszok ezt igénylik - mer' ez jár! Nyugdíj? Ha a gyerekeimnek nem lesz, akkor is! Gazdaság stagnál, csökken? Mindenkinek csökken a reálbére? Rohadjatok meg, nekünk (nyugdíjasoknak), akkor is nő! Nem baj, csak egy vigasztal, hogy nemsoká' vége a kommunizmusnak és akik állami csecsen lógnak, azok nagyot fognak koppanni!
2013. aug. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!