Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van liberalizmus annak ellenére, hogy jobboldali párt kormányoz gyakorlatilag tejhatalommal?

Figyelt kérdés

A pozitív diszkrimináció óriási mértékeket ölt...

Ez semmit nem változott , a szociálliberálisok idején is így volt.

De, vannak más dolgok is...



2013. aug. 12. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Magyarországon még soha nem volt liberalizmus és még soha nem volt egy liberális párt sem.


Ami eddig futott esetleg ilyen néven, annak SEMMI KÖZE a valódi liberális gondolkodáshoz, kormányzáshoz.

2013. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk azért, mert az a jobboldali párt nem is annyira jobboldali valójában, csak a szavazatokért játssza a hős nemzetmentőt...
2013. aug. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
A liberalizmus ellentettje nem a jobboldal, hanem a konzervativizmus. Tehát, a jobboldaliság és a liberalizmus nem egymást kizáró fogalmak. Nyugat-Európában jellemzőek az ilyen pártok is, csak a magyar ideológia egy kicsit más. Egyébként, ha tetszik, ha nem a liberalizmus a kialakulása óta folyamatosan formálja a politikát. Az okát nem tudom, de sikerült elérni nekik szinte mindent, mint szólásszabadság, vallásszabadság, általános választójog nőknek is stb. A konzervatívok ezeket is ellenezték az elején. Szerintem ez már így marad. Amit a liberálisok kiharcolnak az egyik generációban, a másik generáció konzervatívjai ahhoz ragaszkodnak, és ez már így megy évszázadok óta. Most nem arról beszélek, hogy te vagy én mivel értünk egyet, csak úgy általánosságban beszélek, még csak nem is magyar szinten.
2013. aug. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Mert Magyarországon liberális pát kormányoz. Más kérés?
2013. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez a jobboldali kormány nem sok érdemi változtatást csinált.

Én sokkal többet vártam tőlük.


Lényegében kifényesítette az MSZP ürülékét.

Innen látszik, hogy a szart is el lehet adni, hogyha kifényesíted.


Persze, volt pár érdekes véleményük , elszólásuk ,de ez mind csak szájkarate.

2013. aug. 12. 22:41
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Igazából én azt sem értem, hogy te a Fideszt miért tartod jobboldalinak? Azért mert ők azt mondják? Az államosítás nem éppen a jobboldal jellemzője, inkább a baloldalé. A Fidesz gazdaságpolitikája baloldali. Elméletben persze jobboldaliak, de a tettek mást mutatnak.
2013. aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

"Ez a jobboldali kormány nem sok érdemi változtatást csinált.

Én sokkal többet vártam tőlük."


Ezzel abszolút nem vagy egyedül.


"Lényegében kifényesítette az MSZP ürülékét.

Innen látszik, hogy a szart is el lehet adni, hogyha kifényesíted."


Nem véletlenül szokták III. Gyurcsány kormánynak gúnyolni azt, ami már 3 éve megy.


"Persze, volt pár érdekes véleményük , elszólásuk ,de ez mind csak szájkarate."


Ja.

2013. aug. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 ConnectCare ***** válasza:
96%

Egy párt, ami államosít, komoly "mutyitörténelme" van, a létező összes helyen próbálja aláásni a jogállamiságot és aminek az egyéni szabadság huszadrangú dolog, minden csak nem liberális.


És szerintem a pozitív diszkrimináció még csak nem is feltétlenül liberális találmány. Mi inkább azt preferáljuk, ha az állam nem szól bele indokolatlanul semmibe és nem akar társadalmi mérnököset játszani, csak hagyja a dolgokat folyni.

2013. aug. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
elárulok egy titkot: a Fityisz nem csak hogy bal, de egyenesen szélsőbal politikát folytat
2013. aug. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Hogy lenne baloldali a Fidesz?


A baloldali gazdaságpolitika a gazdasági egyenlőtlenségek csökkentésére törekszik, a jobboldali meg a már amúgy is gazdagok helyzetbe hozására. A Fidesz tehát egyértelműen jobboldali gazdaságpolitikát visz (és mondok jobbat: az MSZP is azt vitt). A baloldali társadalompolitika a hagyományos intézményrendszerek szerepét igyekszik csökkenteni - pl. az egyházakét -, a jobbosok pedig inkább támaszkodnak rájuk. A Fidesz, hogy mást ne mondjak, az egész vidéki közoktatást egyházi kézbe adta, és politikusai rendszeresen összekeverik a szószéket a parlamenti ülésteremmel.

2013. aug. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!