Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbiknak van a felsőoktatás...

A Jobbiknak van a felsőoktatással, foglalkoztatás javításával összefüggő programpontja?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 14:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%

[link]


Ezt találtam, egyébként január elején lesz meg a Jobbik programja.

Szebb jövőt!

2009. okt. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi a választ:)
2009. okt. 30. 14:56
 3/16 A kérdező kommentje:
tetszik;)
2009. okt. 30. 14:57
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Gondolom bezáratnák az egyetemeket, mert a jobbik utánpótlását a műveletlen tömegek jelentik.
2009. okt. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Ez az utóbbi hozzászólás elég liberális gondolkodásra utal. Mielőtt ilyet írnék előbb utána néznék a dolgoknak, hogy esetleg valami alapja is legyen. (ebből látszik, hogy Te is milyen okos vagy.. ;) )
2009. okt. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

köszi mindekinek a választ-.igazából csak érdeklődöm,nem tartozom egyik oldalhoz se,tapogatózom..programjuknak ez a része érdekelt a legjbban,ezért erre kérdeztem rá.



egyébként él nem pontozok le senkit,nem politikai vita kiváltása a célom-;)

2009. okt. 30. 15:21
 7/16 A kérdező kommentje:
#mindenkinek
2009. okt. 30. 15:21
 8/16 A kérdező kommentje:
él=én
2009. okt. 30. 15:22
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

A költségtérítésesek és az államilag finanszírozott képzésesek átmenetét már bevezették a szocik, ez nem új dolog - a későbbiek során tapasztalatok alapján aztán biztos lehet majd még javítani rajta.


A diákmunka támogatása jól hangzik, de ez ne legyen a diákhitel rovására. A diákhitel az egyik legjobb dolog, amit az utóbbi időben behoztak nekünk egyetemistáknak, és messze nem vezet úgy adósságspirálba, mint ahogy be van állítva, mert egyrészt akkor fizeted vissza, amikor már van kereseted, másrészt azzal arányosan, harmadrészt tudsz előre is törleszteni, negyedrészt marha jó a kamata. Mellette pedig dolgozhatsz, nincs semmi megkötés. A diákhitelek nagyon kis százaléka dől be, ez is mutatja, hogy ez messze nem akkora probléma később, mint beállítják. Persze hogy valami megterhelés, de hát egy diplomát kapsz érte, basszus.


Ráadásul vannak azok az esetek is, mint pl. a nővérem, aki dolgozik, de úgy vélte,hogy ahhoz, hogy a szakmájában továbbléphessen, el kéne végeznie valami iskolát. Neki marha jól jön, hogy ezt diákhitelből fedezheti, viszont a diákmunkák erősítésével semmire nem menne, hisz már van munkája.


Az ösztöndíj létszámalapúról teljesítménylapúvá tételét nem értem, miről szól, ezt elmagyarázhatnátok világosabban is, mert így semmit nem mond nekem, és nem tudok mit kezdeni vele.


Az egyetemek, főiskolák számának csökkentéséről, a fölös diplomaáradat visszaszorításáról vannak tervek?

2009. okt. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

"Az ösztöndíj létszámalapúról teljesítménylapúvá tételét nem értem, miről szól, ezt elmagyarázhatnátok világosabban is, mert így semmit nem mond nekem, és nem tudok mit kezdeni vele."


Kíváncsi lennék hogy működne ez a gyakorlatban? Igazából a létszámalapú azt jelenti (szerintem), hogy meg van határozva hogy összesen az összes hallgatónak mennyi az ösztöndíja, és aszerint osztják el az összegeket, hogy kinek milyen az átlaga. Tehát például ha sok embernek van 4,5ös átlaga akkor az ösztöndíjad 15.000, de ha csak négy embernek, akkor meg 32.000. Szóval nem csak a teljesítményedtől függ, hanem az asdott átlagot elérők létszámától is.


A teljesítményalapú meg olyan, hogy meg van határozva, hogy egy 4,5ösért kapsz 25.000-et, teljesen mindegy, hogy 5 vagy 50 hallgatónak van ilyen átlaga.

2009. okt. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!