Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Ti miért vagytok...

Fideszesek! Ti miért vagytok Fideszesek tulajdonképpen? A kérdés nem provokatív csupán érdekelnek az érveitek. 15/L

Figyelt kérdés

Érdekelne ez az egész.

A családomban sokan MSZP-sek,de vannak akik Fideszesek,ugyanakkor nem szoktunk ilyenekről beszélni,hogy ki,miért stb.



2013. aug. 26. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Az én környezetemben:

A családi adókedvezmény meg a 16% miatt jóval több pénzt visznek haza(50ezer+)

Onnantól kezdve meg nevetnek a 0,0001% tranzakciós adón, a 500 forintos telefonadón meg a stb-n.

Ennyi.

2013. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%
Ez nem az SZ-SZ kategória itt nem kell a 15/L És amúgy még mindig ezerszer inkább Fidesz, mint a privatizációt támogató MSZP, egyébként szerintem a Jobbik a megoldás nem holmi vicc párt mint az MSZP vagy akár a Fidesz.
2013. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%

A rendszerváltás környékén azt éltem meg, hogy az átkosban funkciókat betöltő emberek vittek mindent, tokkal vonóval, amit lehetett. A nagy rendszerváltók efölött szemet hunytak (ez volt a legnagyobb hiba), gondolván, mindegy, hogy csak az üres buksza marad, csak a komcsik tűnjenek el. De épp a fentiek miatt nem eltűntek, csak a kedvező pillanatra vártak és mondhatni 2010-ig maradtak is, csak most már üzletember köntösben, a rendszerváltáskor ellopott vagyonból megtollasodva előálltak, mint az ország gazdasági megmentői, összeállva a külföldi érdekeltségű hasonszőrű haverokkal. Az ország, a haza, senkit nem érdekelt. A Fidesz kormányzás alatt bár ugyanúgy csóró vagyok, de valahogy mégis, büszkébb vagyok arra, hogy a nemzetiségem magyar. ÉS ez nekem egy fontos érzés. VAlami ilyesmi... Nehéz ezt jól megfogalmazni. Éltem külföldön, s ott értettem meg igazán ezt az érzést.

Lepontozhat aki akar, én őszintén válaszoltam, és azokkal sincs semmi bajom, akik akár nosztalgiából, vagy bármi más okból más politikai irányzatot támogatnak. Minden ember más, mást érez fontosnak.

2013. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy találkoznék egyszer már egy fideszessel élőben, egy darab sincs a környezetemben. Vagy csak eltitkolják hogy azok.
2013. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok Fideszes, viszont nem is szavazok ellene.


Az ok, amiért nem tetszik a Fidesz: az állam gazdasági szerepe túl magas. Azzal nincs bajom, ha az állam tulajdonában állnak cégek, amíg önálló költségvetésből tudnak gazdálkodni. Az viszont zavar, hogy rengeteg olyan tevékenység van, amit egyszerűen nem is lehet kiszervezni nem állami cégeknek, pedig értelme és gazdasági haszna lenne, csak az állam ezt nem teszi lehetővé. Sok területen negatívan hat a szolgáltatás minőségére, hogy kizárólag az állam végzi.

2013. aug. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Fideszes vagyok, de úgy látom most, az a baj velük is, mint az MSZP-vel a kormányzás idején. Mindkettőjükre igaz, hogy egy törpe párt zsarolja a nagyobbik kormányzó pártot. Az MSZP-t az SZDSZ zsarolta és hozzájárult bukásához, a FIDESZ-nél ez a zsaroló elem a KDNP. A kormányhoz segítésért cserébe stratégiai tárcákat kaparint meg és garázdálkodik. Ennek levét az szdsz-nél is, és most is az oktatás issza meg.
2013. aug. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Már akkor felkaptam a fejem Orbán Viktor beszédein, amikor még semmilyen kormány pozíciót nem viselt, sőt még a régi Csehszlovákiában mondott véleményt a politikáról. Akkor még igazi ifjú titán volt és együtt hangoztatták a nézetüket Deutsch Tamással. Felfigyeltem az igen jó új és egyedi gondolat menetére, amiben már akkor láttam fantáziát.

Más nézőpontból világította meg a korábban megismert világot. Ez akkor is valami fantasztikus volt, hogy működhetne ez másképp is és jobban is!


Most ezt kamatoztatja és igen hatékonyan.

Abból is látszik ez, hogy egyre több ország veszi át a magyar reform lépéseket. Azóta tovább képezte magát és biztos vagyok benne, hogy ha valaki képes rá, akkor Ő, a FIDESZ vezetője ki tudja hozni Magyarországot abból, ahová eddig jutott.

2013. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert gazdagok.

És jobban járnak az egykulcsos adóval.

Nem érdekli őket a szegények sorsa.

2014. aug. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"gazdagok.."


Persze, legtöbben jobban állunk, mint 2010 előtt, a sokunknak kedvező könnyítések miatt. Ez a választások idején látszik a legjobban, a szavazásra hajlandó emberek vélemény nyilvánításából!


.


"Fideszesek! Ti miért vagytok Fideszesek tulajdonképpen?"


Itt a nagy probléma 2004-től kezdett már nagyon látszani

és 2006-után már elszabadult a pokol!


"2010-ben együttes erővel elzavartuk, akik csak ártottak eddig Magyarországnak. Eddig a baloldali kormányok csak eladták, leépítették az ország iparát és gazdaságát, eladósították és kihasználták az embereket. Rengeteg munkanélkülit és hajléktalant termelt ki az az időszak. Akkoriban kezdtek sokan külföldre menekülni.


.


Amikor a fidesz először volt hatalmon, nyugodtabb volt az élet mint előtte, mert magyar érdekek kerültek a középpontba (mint most).


Persze ennyi ember közül mindenkinek nem lehet eleget tenni és van (mindig is volt és minden következőnél lesz is) minden kormánynál, akit valami sérelem ér, ennyi ember közül.


A legfontosabb, hogy a könnyebbségek alakulnak nagyobb számban egy kormány alatt, vagy a nehéz terhek növekednek-e? Most egyértelműen legnagyobb részben az embereknek szánt könnyítésekről szól a vezetés. Ezt a mindenkori választások eredményén lehet lemérni.


Most megint magyar értékek mentén működik az ország.

A korábbi külföldi baloldal érdekeit most nem szolgálja az ország, ezért támad minket most a világ politikai bal oldali része, akik korábban a magyar értékek kárára, ebből komoly hasznot húztak.


Most érvényesülnek sok helyen azok a könnyítések, amit senki más nem adott meg korábban az országnak, csak a fidesz, aki folyamatosan keresi és lehetőségihez mérten érvényesíti az élhetőbbé tehető országhoz vezető lépéseket, míg korábban mások éppen ennek az ellenkezőjét tették.


Persze jóval több idő kell rendbe tenni, amit évtizedek alatt legtöbbször csak használtak és végül (2010 előtti két ciklusban) durván kifosztottak a baloldali kormányok.


Azért juthattak a baloldaliak mindezek ellenére is másodszor is pozícióba, mert a fizetett "hazugság tanácsadó" RonWerber jó pénzért elmondta nekik, mit kell ehhez ígérni.


[link]


Annyira még a baloldal sem lehet szerencsétlenül kis ember ellenes, hogy legalább ígérni ne tudjon, amit a tetteivel utána sorban visszájára fordított 2010-ig. Ezért bőszült fel annyira ellenük az ország népe!


Fájdalmasan megéltük,

emlékezünk és nem feledjük,

így nagyon is jól tudjuk mindannyian, mi volt akkor.


Azt is látjuk, mi történik most. ..ezért...


Persze hibák is mindig adódnak bármilyen kormány alatt.

Mindig azt kell a mérlegre tenni, hogy a többségnek a kedvező vagy a rossz lépések vannak-e túlsúlyban.


Itt az egyensúlynak kell meg lenni, ami kicsit a javulás felé mutat, mint most is!


Lassan ugyan, de a legtöbbünk számára kedvezően, legalább előre haladunk már, az elrontott évtizedek után!

2014. aug. 20. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!