Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van bármi értelme is az...

Van bármi értelme is az erkölcstannak, miközben az emberekre folyamatosan ömlik a szenny a médiából?

Figyelt kérdés
Miért nem inkább azt szüntetik meg ilyen baromság helyett és adnak értelmesebb műsorokat?

2013. szept. 4. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Hogy milyen lesz a gyermek nagyban függ a szülőktől is.

Sőt , 90 százalékban attól függ.

2013. szept. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A szülők általában nem olyannak nevelik a gyerekeiket, ami a médiából jön. Leginkább csak hagyják olyanná válni a gyereküket, mert tudják, hogy csak akkor lesz a gyerek életképes, ha benne lesz a többi gyerek társaságában vagyis ő is trendi dolgokkal fog foglalkozni, mint ők.


Azok a szülők meg, akik célzottan olyannak nevelik a gyerekeiket, maguk is olyanok, mert ők is trendik akarnak lenni. ez a társadalmi követelmény és meg akarnak felelni neki ők is, nem elég nekik, hogy csak a gyerekeik felelnek meg.

2013. szept. 4. 17:30
 3/7 ConnectCare ***** válasza:
67%

Nekem kicsit ez az "ömlik a szenny a médiából" dolog mindig olyan abszolút populista kijelentésnek hatott, mint pl. újabban, hogy minden bankár bűnöző.


Aláírom, hogy van olyan TV csatorna (nekem tipikusan ilyen a Comedy Central), ami már túlmegy egy határon. De általánosságban semmi olyan nincs a médiában, ami a gyerekre közvetlenül és drasztikusan rossz hatással lenne. Sokan támadták pl. a valóságshow-kat és a tehetségkutatókat, pedig az egyikben csak átlag emberek életét lehetett nézni, a másikban meg önjelölt művészeket énekelni. Egyik sem olyan, ami a gyerekben maradandó és óriási sérüléseket okozna.


Az erkölcstan ilyen szempontból szerintem még veszélyesebb is lehet, mert ha hülyeség hangzik el, az az iskolában történik, amiben a gyerek megbízik, sőt, ha számonkérés van, még le is ül fölé és megtanulja. Azt pedig tudjuk, hogy államok milyen ideológiákat képesek erkölcsösként adagolni a népnek, ha a helyzet úgy hozza.


De hogy a 2. kérdésre is válaszoljak, azért nem adnak értelmesebb műsorokat, mert a TV ugyanolyan vállalkozás, mint a sarki bolt és akkor él meg, ha az emberek a szolgáltatását "fogyasztják". Emiatt azt fogja sugározni, amire igény van. Magyarországon ma erre van igény.

2013. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző, ez a valóságshow-dolog kicsit sántít. Átlagemberek, addig rendben van, de meg lehet figyelni a viselkedésüket. Lehet mondani, hogy a valóságban is sokan viselkednek ilyen módon, de... ha ezt látja a tévében, az a gondolat fog megfoganni a fejében, hogy ez teljesen természetes, VV XY is ezt csinálja és ettől milyen jó neki, akkor nem probléma, ha én is csinálom. Vagy ez az Éjjel-nappal Budapest. A televíziózás legalja. Erre is ugyanez vonatkozik, mint amit fentebb írtam. Nézik, és látnak egy másfajta valóságot, amit talán addig nem. És teljesen természetessé válik, ha füveznek, vagy 17 évesen teherbe esnek, mert nem nagy dolog... Ez a probléma.

Vagy, hogy mást is mondja, ott az MTV vagy VIVA, ami elvileg zenecsatorna és ugyebár a fiatalok előszeretettel nézik. Zenét elvétve találni rajta, én személy szerint nem is nézem, de ha kapcsolgatok és ott ragadok, elszörnyedek. Szinte minden 3. illető meleg (amivel még alapból nem lenne baj,de ), női ruhába bújt férfi, vagy agyonsminkelt plázacica, neadjisten agyonsminkelt férfi (akihez olyan szinkronhangot adnak, ami már nem meleg, hanem süt)... Valóban van értelme akkor az erkölcstannak ha hazamegy és ezt látja? Hogy ha pasiként így öltözik majd, az természetes? Lehet mondani, hogy nem kötelező nézni, stb. Ebben is van igazság, de azért kell szelektálni a tévét mert nincs a fiataloknak egy normális csatorna. Szégyen.

2013. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Az a baj az erkölcstannal, hogy nincs abszolút erkölcs és ezen bukik az egész.


Az, hogy neked nem tetszik a kigyúrt, diszkóban tüctücre táncoló kigyúrt állat a szilikonozott barátnőjével a te dolgod, de senki nem mondhatja, hogy ez erkölcsileg fölötte/alatta van.


Máshol helyezkedsz el te, mint ők, de a skála horizontális, nem vertikális.


Azt nagyon veszélyesnek tartom, hogy végülis egyetlen ember, a tanár nézetei fogják meghatározni, hogy diákok százai mit tanulnak. Nekem volt egy kiváló, szigorú magyartanárom, aki már akkor is a Jobbik-szerű politika híve volt, amikor a pártot még senki nem ismerte, beleértve őt sem. Nem gondolok rá szívesen, hogy lehet, hogy ő tanít majd erkölcstant diákok százainak, aki a legmélyebb begyepesedett keresztény volt akkor, amikor személyes témákra terelődött évente egyszer a beszélgetés.


Ugyanúgy nem szívesen látnám a szerencsére már nyugdíjba ment vérkommunista másik ex-tanáromat ugyanebben a pozícióban.


Itt a fórumokon mindenki savat hány a legutolsó médiaszereplőre is a nekik nem tetsző, vélt politikai beállítottsága miatt, de az rendben van, ha a gyerekedet évekig valaki olyan tanítsa, akivel a te értékrended alapjaiban különbözik?


Lehetnénk naivan és gondolhatnánk azt, hogy ezt politikamentesen, csakis a nemzetközi példákból okulva egy modern tárggyá fogják alakítani a tanterv írói, de 3 év Viktor után szerintem senkinek nem lehetnek ilyen ábrándjai.


Lehet köszönni a "ha nem hiszel egy felsőbb teremtőben, akkor erkölcstelen van" leckéknek.

2013. szept. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A média mindenért a hibás! Pk hozták be a trendi divatot is, ők rontsák el gyerekeinket az erkölcsnek nevezett műsoraival.
2013. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
56%
Még az alapvető helyesírás sem megy az itteni hozzászólóknak. Mit akartok akkor?
2014. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!