Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még egy ország, ahol...

Van még egy ország, ahol ennyi az átlagembernek kedvezőtlen dolgot csinálnak?

Figyelt kérdés

Az oktatásról lehetne regényt írni, de a csökkentett informatikaórák (ami egyébként sem sok és sok iskola nem is foglalkozik vele sőt vhol még pénz sincs rá), helyette hittan és erkölcstan van, amiben semmi haszon az életre nézve.

Ahhoz, hogy vkinek legyen érettségije, kell ingyen dolgozni vmi közmunkát, és nem az a baj, h kell, hanem hogy a legtöbb melót a munkanélküliek és közmunkára szorultak elől viszi el, akik megélni is alig tudnak.


Ha az ember olyan helyen él, ahol nincs biztonságban a kertje, háza, akkor azt szeretné levédeni, hogy ne tudjanak kárt tenni benne, de akkor meg megy a börtönbe, ha pl a betörni vagy lopni készülő ember meghal v csak vmi baja lesz bármi miatt, mert nem tudott egyenesen betörni.


A jó országokban mindenki a saját népét védi és a bevándorlóknak (kisebbségeknek) ehhez kell alkalmazkodni, és akinek nem sikerül, az mehet isten hírével.


A halálbüntetés lehet elítélendő, mert nem rettenti el kellőképpen és tudnak tévedni is, azt meg nem lehet visszacsinálni, de aki 40 évig börtönben van, egy csomó állami meg az adófizetők pénze megy el rá, igaz a stadionokra sem kevesebb.


Az adó is olyan, hogy baromi magas, viszont azért, mert sokan nem fizetik be, ezért akik fizetik, azok fizessenek többet.


Folytathatnám még, nyilván lennének más szempontok és tökéletes ország/törvény sincs, de azért mégis...



2013. szept. 5. 14:14
1 2
 11/13 Macungo ***** válasza:

Kérdezd meg a görögöke, hogyan érzik magukat pár éve, bár nekik van még miből lejebbadni állítólag.. Én egy másik kérdést teszek fel: Van még egy olyan ország ahol ennyi nyafogós, teszetosza, negatív ember él mint itt..


Mielőtt azt gondolod, hogy biztos jól élek elmondom GYED-en vagyok tehát nem élünk jól mert hiányzik nagyon a fizum.. Mivel engem biztosan érint az iskolai oktatás elmondom, hogy nem zavar az erkölcstan vagy a hittan.. Csak azt nem tudom melyiket válasszam..


Szerintem úgy kell a mai gyerekeknek mint a kenyér...


A felnőtteknek kellene igazán, de sajnos ez a hajó már elment és a szocializmus majd a liberalizmus évtizedei meghozták a hatásukat..


Nem tudom mi a bajotok, nem volt Magyarországnak még olyan kormánya 40 éve aki ilyen gyorsan reagálna a mindennapi problémákra...


Mindenki tudja a problémákat évtizedek óta, de nem csináltak ellene semmi. -Gyurcsány is megmondta-


A lényeg, hogy a színesfémtolvajok azthitték mindent megtehettek, több millió forint kárt okoztak egy-egy pár méteres kábelért..


Azt hiszitek, hogy ezt nem tőlünk lopták el, hát ki fizette ki a helyreállításokat... Mostmár terrorcselekmény, leselkedhetnek... A három csapás törvény is 3 erőszakos cselekedet után kiiktatja az illetőt egy életre.


Végre én is agyonüthetem a betörőt nem csak ő teheti meg..


A börtönökben kötelező dolgozni, így kevesebbe kerül a rabok eltartása..


A segély mellé legalább söpőrje össze a csikkeket a buszmegállóban, hamár csak úgy kapja és egyes gyerekek látják néha dolgozni járni a családfőt.


Évtizedeken keresztűl a családon belüli erőszak nem volt igazán komolyan véve. Mostmár kiemelik az erőszakoskodót, távoltartást is lehet kérni...


Végre a multik és bankok is fizetnek a közösbe és mielőtt azzal jönne valaki, hogy áthárítják a tranzakciós adót az Unikredit Bank bejelentette, hogy nem fogja, tehát lehet vándorolni, a biztosítók továbbra is egyre olcsóbbak lettek a verseny miatt, minek rohangálnak az EU-hoz panaszkodni, ha teljesen át tudják hárítani az adóikat..


Ugyan már lássatok már a nyavajgáson és az Orbán gyűlöleten túl is egy kicsit.


Én egy gyerek után 140.000 Ft(bruttó) fizetéssel már igénybe tudtam venni adókedvezményt. Akkor én gazdag vagyok mert már kaptam is vissza 60.000 Ft-ot az NAV-tól. pedig még meg sem született a gyerek csak útban volt.


Jah és kaptam fizetésemelést, mikor a Fidesz kötelezte a vállalkozókat erre....


Infláció alacsony, rezsi nem nő valamennyit csökken.. Dohányozni nem lehet a szórakozóhelyeken és ennek köszönhetően sikerült leszoknom 1,5 éve a bagóról..


Most miért mondjam, hogy sz@rul csinálnak mindent amikor nem igaz... Nálam nem és biztos nem vagyok egyedül ezzel, ráadásul nem vagyok GAZDAG!! Nem érzem, hogy nincs demokrácia, ellenkezőleg a korábbi kormányok alatt egyszer nem láttam, hogy kivonulnak a diákok, fenyegetőznek az orvosok és tanárok és lám-lám el is értek vele valamit...


Az EU soros elnöksége is példaértékű volt, mint az hogy visszafizettük az IMF hitelt, kikerültünk a túlzott deficiteljárás alól amiről szintén nem ez a kormány tehet.


Azt károgták, ha nem vesz fel a kormány újabb IMF hitelt vagy biztonsági tartalékot akkor csődbe megyünk... A kormány mondta, hogy azért esik a forint mert külső befolyás alatt áll a magyar állam, hogy rászorúljon az IMF-re.


Visszanézve tényleg így volt, van aki tagadná?!! Nem mentünk csődbe és tényleg rászálltak a forintra ami a legrosszabb ebben aszisztált a magyar ballib oldal.


Nekik kéne erkölcstan!!! Nem szoktam hazaárulózni, de mennyibe került ez a magyar embereknek, hogy ők segítették a forint romlását..

2013. okt. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Macungó az egyszerű ,világos, magától értetődő valóságot tükrözi minden szavad.

Némi fényt jelent ezen az oldalon ahol sokszor akkora sötétség ,hogy a vas megolvad tőle.

2013. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
A sok csaló, hazug bűnöző embernek aztán tarthatsz erkölcstant, semmit nem használ. De még azok gyerekeinek sem.
2013. okt. 3. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!