Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jó, ha Magyarország...

Nem lenne jó, ha Magyarország egyszerűen megszűntetné a kettős állampolgárság intézményét, mint az osztrákok, ukránok?

Figyelt kérdés
Szerintem csak jó sülne ki belőle. A Jobbik nem rettegne tovább "izraeli kémektől" az MSZP abbahagyná a rettegést a "húszmillió romántól", megbizonyosodhatna róla a kormány, hogy aki felveszi a magyar állampolgárságot, az hajlandó mostantól teljes erejével Magyarországot szolgálni.

2013. szept. 11. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Jó bizony.
2013. szept. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Ez egy politikai kampányfogás.

Egyszer már volt szavazás a kettős állampolgárságról, ott el is bukott, de ez rengeteg magyar és román állampolgárságú magyart sértett.

2013. szept. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehetetlen.


Ezt egyedül úgy tehetné meg, hogy akinek van bármilyen más állampolgársága, attól elveszi a magyart, ez pedig antipatikus húzás. (És lehet, hogy még akkor is kettős állampolgár maradna, ha eleve 3 vagy több volt neki...)


Azért van ez így, mert arról Magyarország nem dönthet, hogy milyen egyéb állampolgársága van valakinek, csakis a magyarról, így ezzel tudnánk machinálni.

2013. szept. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

antipatikus ... na és? nekem is elvették, amikor a spanyolt felvettem. szal legtöbben nem engedik, de tudom, Maon kényes kérdés ez, mert mindjárt jönnek a nagymagyarkodásokkal, h mert bezzeg mi lesz a határon túli magyarokkal.....


milyen érdekes h ez sehol senki mást nem zavar, csak itt minket. de mit is akarunk? normális országban a tök vegyes állampolgárságúak is tudnak együtt élni, eszükbe se jut h ez probléma, de nálunk persze ez is szándékos politikai hangulatkeltés.

2013. szept. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából az lenne a legjobb, ha képesek lennénk leülni és megbeszélni a dolgokat és ezen megbeszélés közben mindenki olyan kompromisszumos megoldást akarna találni, ami mindenkinek jó és nem csak azt hajtogatni, ami nekünk jó, a másik meg dögöljön meg, mert nem ért velünk egyet.


Mert a magyar társadalom jelenleg ezen a szinten van sajnos...


Talán egy kicsit jobban oda kéne figyelni a másikra és nem egyből a nyakára taposni, mert kiszolgáltatottabb helyzetben van nálunk vagy éppen gyűlölni őt, mert neki több van, mint nekünk.

2013. szept. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne, de csak a magyaroknak.


A kettős állampolgárok révén lehet kihúzni egy országból az életerőt.

2013. szept. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt ha az embereket megkérdezik és megint leszavaznák , akkor a külhoni már megtagadná Magyarországot , ebből rohadt nagy cirkusz lett volna , és az országban lakik 10 millió magyar , és kívűl vagy 6 , azért ennek a 6 millió embernek az állampolgárságát szerintem nem lehet megtagadni , de azért az hogy megszavazták hogy ne legyen a külhoniaknak álampolgársága ezzel már romlott a magyarok között a kapcsolat , van 16 m magyar , és még azok se tartanak össze , EZ SZÉGYEN , rengeteg magyarországitól olvastam már az erdélyiek fele bekepzeld megnyílvánulásokat is ,de hogy mire annyira büszkék ...
2013. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!