Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tormay Céciléről egy közteret...

Tormay Céciléről egy közteret nem lehet elnevezni, de Horn Gyula máris emléktáblát kap?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorik megmondtam régebben, hogy Horn előbb fog valami emlékművet kapni, mint gondolnánk.

És igazam lett, bár ne lett volna.


[link]


Horn Gyula egy megosztó személyiség volt.



2013. szept. 11. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Horn Gyula nem közpénzből kapott emléktáblát.
2013. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem hát. :D
2013. szept. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Tormay Cecil írónő alig ismert írónő volt, még akkor is amikor élt. Nagyon kevesen értettek egyet az eszméivel.

Semmi szükség egy irodalmilag jelentéktelen írónőnek emléket állítani.

Annak idején olvastam a könyveit, de nem tartottam semmire.

2013. szept. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Mivel a kerületi önkormányzat állította, ezért ez nem igaz.


Miniszterelnök volt, külügyminiszterként a Vasfüggöny megnyitásával európai léptékű (még ha egyes megosztók szerint csak szimbolikus) tettet hajtott végre.


Kossuth, Petőfi és Ady is megosztó személyiség volt.


Tormay Cécilenek pedig már van szobra, tehát nem értem mi a probléma, hol az igazságtalanság.

2013. szept. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Hol az igazságtalanság? :D Hogy nem kap az összes antiszemita szobrot? :D Én állítok neked szívesen, akár saját pénzből, a "világ barma" felirattal.
2013. szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Cécilének van szobra, emléktáblája, emlékoszlopa, valamint Magyar Örökség Díja.


ellenben antiszemitának és fasisztának vallotta magát, a törvény pedig úgy szól, hogy olyan személy, aki részt vett a XX. századi önkényuralmi politikai rendszerek

megalapozásában, kiépítésében vagy fenntartásában, nem lehet közterület (és egyebek) névadója. (2011. évi CLXXXIX. 14.§)

2013. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Ki az, aki nem megosztó? Még Kossuthra meg Széchenyire is rámondja a proli, hogy hazaáruló zsidó, mert akkor ő lesz az anti mainstream, aki jobban tudja. Tormaynak egyébként van egy szobra is, hoppá. De emléktábléja is, ha jól sejtem, mert hír is volt hogy leöntötték. Amúgy meg házakra szokás kirakni emléktáblákat, ha ismert valaki lakott ott, nem pláne egy miniszterelnök, még ha megosztó is volt. Karl Marxnak is van rengeteg, méghozzá nyugati országokban. Londonban Lenin plakettet is láttam.
2013. szept. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Dick Esmen ***** válasza:
36%
Szörnyűség!Skandalum!Zsidó összeesküvés!
2013. szept. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 PHP de kóder! ***** válasza:
szobrot minden naci leszbicicanak!
2013. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 PHP de kóder! ***** válasza:
19%
abbol kiindulva, hogy naci volt es leszbikus, nem ketseges, hogy skizofren volt
2013. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!