Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az origo-n miért jelennek meg...

Az origo-n miért jelennek meg szinte naponta a katolikus egyházat lejárató cikkek?

Figyelt kérdés
Régebben egy normális, független hírportálnak tartottam, de úgy látom, egyre balliberálisabb irányvonalat vesz.
2013. szept. 13. 17:31
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem még mindig függetlenebbek, mint a népszabi , népszava.

Közel nem olyan provokáló stílusban írnak, mint ez a kettő valóban balliberális portál.



Például egy mai cikkben kimondták, hogy a cigányok szaporábbak, mint az európaiak.

Régen nem mertek ilyesmiket leírni.

2013. szept. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
45%
Már régóta a balliberális vonalat követi. Gondolom azért, mert onnan kapják a pénzt, nem a kormánytól. Fideszeseknek ott az mno.
2013. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
54%
Ja igen, ha arról írunk, hogy az istenkés mesekönyv marketingcsapata picit hazudik, lop és csal az már lejáratás és "ballib" (ami ugye szitokszó), nem az igazság leírása.
2013. szept. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
28%
A katolikus egyháznak már rég a történelem szemétdombján volna a helye a kirekesztő és diszkriminatív középkori dogmáikkal együtt, e miatt nem lehet eleget kritizálni őket, az említett cigányozás meg remélem nem igaz, mert ilyennek nincs helye M.O egyik vezető hírportálján...
2013. szept. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

4. Már megbocsáss, de miért ne lenne helye az ország vezető hírportálján a problémák elemzésének?


Nem pejoratív értelemben írtak a cigányokról.

Ha normálisan fogalmaznak akkor miért ne lehetne kibeszélni a problémákat?

2013. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
29%
Egyébként is az Európában élő cigányok európaiak, így egy ilyen kijelentés értelmetlen és önmaga cáfolata is egyben (kivéve persze a szélsőjobbosoknak, akik nem is értik ezt az okfejtést, mert szerintük az embereket csak fajok szerint lehet megkülönböztetni)
2013. szept. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
63%

A cigányok nem európaiak.

Te sem lehetsz japán vagy kínai.


Persze a cigányok papíron európaiak és magyarok.A valóságban viszont örökké csak bevándorlók maradnak.


Ha én kimegyek Japánba lakni akkor örökké egy gaijin maradok, mert én európai vagyok.

2013. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
19%

# 5/6

Problémák elemzésének, és azokra humanista válaszok keresésének nagyon is van helye, csak az első hozzászólás kontextusa és hangneme más "nézőpontot" sejtetett. De írtam is, hogy nem hiszem, hogy ilyen formában ez előfordult volna az Origo-n.

2013. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Itt a cikk:

[link]

2013. szept. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
10%

# 7/8

Az Európában élő cigányok európaiak, mint ahogyan pl: az afro-amerikai kifejezés sem véletlenül létezik. Ha kiköltözök japánba, és megszerzem a japán állampolgárságot, akkor meg japán leszek, cigányként is, fehérként is, vagy akár feketeként is. Egy modern demokráciában nem az a meghatározó, hogy ki honnan jött.

2013. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!