Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek trianonról?...

Mi a véleményetek trianonról? Igazságos volt? Megérdemeltük? Mire volt jó ez az egész?

Figyelt kérdés

Azt mondják hogy ne rágódjunk a múlton mert (nem vagyok benne biztos) hogy 98 éve volt a trianoni békeszerződés.

Állítólag 100 év után kapunk vissza területeket.

Ti mit gondoltok erről?


Komoly válaszokat várok!



2013. szept. 16. 19:42
1 2 3 4
 21/35 sni ***** válasza:
100%

Nem volt igazságos, de sajnos változtatni nem lehet rajta, mivel már nem az van érvényben!

Kérdező: háborút szeretnél? lőttek már rád valaha? Te lőttél emberre? Ez nem olyan, mint a Rambo című film, hogy van egy kifogyhatatlan fegyvered, és mindenkit legyőzöl! Kapsz egy "nagyon korszerű" gépkarabélyt, 40 lőszerrel, oszd be! Ha meg azt akarod, hogy mások harcoljanak, mert te a közelébe sem mennél, nehogy megsérülj, akkor ezt a kérdést inkább fel se tedd, mert akkor semmivel sem leszel jobb, mint azok, akik mások életével játszanak, anélkül, hogy ők felelősséget vállalnának! Csak az egyik politika, a másik háború!

2013. szept. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, milyen szemmel nézem.


Ha Magyarországot antropomorfizálom, és úgy tekintek rá, mint élő, lélegző személyre, saját érdekekkel, akkor nem volt igazságos, nem érdemeltük meg. Legalábbis nem ilyen mértékben.


Ha az emberek, és nem az ország szemével nézem, akkor valószínűleg hatalmas jelentősége ma már nincs. Az egyetlen probléma a határon túliakkal szembeni hátrányos megkülönböztetés, de ha ezt felszámoljuk, akkor logikusan mindenkinek mindegy lesz, hogy minek nevezzük azt a talajt, amin a bejelentett lakóhelyéül szolgáló ingatlan áll.


Nem kapunk vissza 100 év múlva semmit :P

2013. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

" "Rohanja, aztán a győztes románok harmadszor is bevonulnának Budapestre. Remek lenne, tényleg..."


1. Vonának több esze van.ó, ha háborút akar kiprovokálja, hogy ők lőjenek először.

Ez azért jó mert:

-Ha ők lőnek a NATO mellénk áll (legalábbis melléjük sem)

-Romániának 1 szövetségese maradna ha jól tudom Szerbia mert nem NATO tag (de lehet, hogy az, nem tudom), Szlovákia kénytelen lenne vagy kimaradni vagy mellénk állni.

-Románia mellett határosan Szerbia kivételével csak olyan országok amelyek rühellik őt, lásd:

*Bulgária

*Ukrajna

Szerbia hiába állna mellé nem lenne nehéz kitalálni, hogy egy esetleges jó barát:

*Horvátország

*Bosznia-Hercegovina

vagy épp

*Albánia és Koszovó


Ki mellé is állna...(mellénk)


Tehát ha Vona háborúzni akar akkor nem kő hanem provokál ebben az esetben Romániát és Szerbiát a térképről is leradírozhatjuk..


Budapestig meg nem nagyon jutnának el még szövetségeseink kimaradása nélkül sem hisz tudjuk, hogy az USA szeret beleugatni mások dolgába..szóval szerint az egyetlen város aki nem úszná meg az pont Bukarest.."


IGEN EGY ILYEN EMBER VÉLEMÉNYÉT VÁRTAM!

HA LEHETETT VOLNA 700 LIKE-T IS ADOK NEKI!

KÖSZÖNÖM EGY ILYENRE VÁRTAM!

Köszönöm szépen!

ÉS IGENIS Ő MONDJA JÓl!

Igenis vissza fogjuk szerezni!

2013. szept. 17. 13:27
 24/35 A kérdező kommentje:

Természetesen mindenki válaszát értékelem és nagyon hálás

vagyok azért hogy vannak még olyan emberek akiket tényleg érdekel Magyarország jövője!

2013. szept. 17. 13:35
 25/35 anonim ***** válasza:
63%
hát kedves kérdező, ha háború lenne én vízipisztolyt sem adnék a kezedbe...Még hogy ilyen buta embereken múljon az ország sorsa?! Bár a moderátorok kitörölték a válaszomat, mert "nem szépen" fogalmaztam meg, de azért megpróbálom még egyszer: Vicces, hogy mennyi elvakult, "hazaszerető", hungarista ember van, akik még mindig azzal vannak elfoglalva, hogy mi történt 100 éve. Sokan leírták már, hogy Magyarországnak mért nem hiányzik a háború, én nem fogom még egyszer, úgyhogy aki hülye az haljon meg. Inkább azon kéne gondolkodni, hogy ezt a meglévő országot hogy ne vigyük még nagyobb csődbe!
2013. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 sni ***** válasza:
100%
Érdekel a jövője, viszont felvetődik egy érdekes kérdésem: Az elcsatolt területek, nem csak Erdélyből állnak (amit imádok, minden nyáron megyünk), hanem a környező összes országot meg lehetne támadni területvisszaszerzés címen! Tehát, ha ilyen ok folytán Romániával hadban állnánk, akkor a környező országok vajon ki mellé állnának? Mindezt elméleti felvetésként!
2013. szept. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Úgy látszik te nem vagy egy "hazaszerető hungarista"

ha beleestünk a szarba KI IS KELL MÁSZNI!

2013. szept. 17. 13:53
 28/35 anonim ***** válasza:
75%
Persze, ki kell mászni, de azzal mire megyünk, ha hirtelen ránk szakad egy országnyi ember egy csomó elszegényedett területtel? Akkor lesz csak igazán csőd... (és ez még a jobbik eset, ugyanis már magát a háborút sem tudnánk megnyerni, sőt, valószínűleg a fél világ nekünk esne és akkor Magyarország a földdel válna egyenlővé) Nincs már akkora jelentősége annak, hogy egy ország mekkora. Nézd meg pl. Svájcot...
2013. szept. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

hm...

igaz de mindjárt kimásolok egy kommentet (nekem nagyon tetszett) az egyik kérdésemből.

2013. szept. 17. 15:18
 30/35 A kérdező kommentje:

ja igen a sok kérdésemet összekevertem mert ebben van az a komment de leírom:


"1. Vonának több esze van.ó, ha háborút akar kiprovokálja, hogy ők lőjenek először.

Ez azért jó mert:

-Ha ők lőnek a NATO mellénk áll (legalábbis melléjük sem)

-Romániának 1 szövetségese maradna ha jól tudom Szerbia mert nem NATO tag (de lehet, hogy az, nem tudom), Szlovákia kénytelen lenne vagy kimaradni vagy mellénk állni.

-Románia mellett határosan Szerbia kivételével csak olyan országok amelyek rühellik őt, lásd:

*Bulgária

*Ukrajna

Szerbia hiába állna mellé nem lenne nehéz kitalálni, hogy egy esetleges jó barát:

*Horvátország

*Bosznia-Hercegovina

vagy épp

*Albánia és Koszovó


Ki mellé is állna...(mellénk)


Tehát ha Vona háborúzni akar akkor nem kő hanem provokál ebben az esetben Romániát és Szerbiát a térképről is leradírozhatjuk..


Budapestig meg nem nagyon jutnának el még szövetségeseink kimaradása nélkül sem hisz tudjuk, hogy az USA szeret beleugatni mások dolgába..szóval szerint az egyetlen város aki nem úszná meg az pont Bukarest.."

2013. szept. 17. 15:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!