Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egy dolog, hogy szinte...

Az egy dolog, hogy szinte midnen tönkrement, amihez a Fidesz hozzányúlt, de hogy lehetn olyan sok ember olyan eszetlen, hogy a szocikat visszakívánja?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=Q-K6SujDnwQ


http://www.youtube.com/watch?v=tzaP2Iq9JPQ


Példának okárt: ez a két videó (utóbbi főleg) ugyan szórakoztatás céljából készült, de teljesen igaz az attól még :)


Jójó tudom, sokan meg Bajnaitól várják a megváltást, aki nem Gyurcsány... :D


2013. szept. 21. 21:16
 1/4 Ozmium42 ***** válasza:
Vannak emberek, akik baloldali beállítottságúak, de úgy érezték, hogy a baloldali pártok nevetségessé váltak, megcsúfolják őket, és még baloldaliként is vállalhatatlanok. Ezért odaszavaztak egyet a Fidesznek, hátha jó lesz.
2013. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2010-ben meg a Fideszt kívánta vissza. Ez a baj, hogy mindenki "megváltást" vár, pedig az nem fönntről jön, azért mindenkinek tenni kell (kellene).
2013. szept. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy olyan sok ember nem eszetlen, hanem gondolkodik.

1. Ha nem választok, azt jelenti, a fejem felett döntenek mások, én pedig beletörődöm ebbe. Ez elfogadhatatlan, tehát választok.

2. Választani csak indulók között lehet.

3. Megpróbálom kitalálni (jól rosszul) mi lehet jó az országnak, benne nekem is.

4. Ezen elv segítségével sorba rakom az indulókat (első valósítja meg leginkább, amit jónak tartok).

5. Megállapítom, hogy az első is messze van attól,amit szeretnék. Kényszerhelyzetbe kerültem, mert választani akarok, de nincs kit.

6. Módosítom a sorrendemet úgy, hogy a rendelkezésre álló információk alapján biztosan esélyteleneket kiejtem (vagy ezt nem teszem mondván, hátha más is így gondolja).

7. Esetleg nem szívesen teszem, de be kell látnom, az első helyezett fogja leginkább az elképzeléseimet megvalósítani, rá fogok szavazni.


A fenti sorrend persze egy váza a gondolatmenetnek, és sok mástól is függ, például az ismereteimtől, a saját céljaimtól, hogy mennyire hiszek a jelöltnek, vagy hogy mit tekintek valódi információnak. Alapvetően tehát a beállítottságomtól függ.

És még egy gondolat. Egy párt soha nem megmerevedett kövület. Változnak a körülmények, ezért a párt hozzáállása is, változnak a vezetői, azok nézetei, és még sok más ezt is bele kell kalkulálni valahogy.


Még valami. Mi az eszetlenebb? tanulmányi eredménytől függő tandíjat bevezetni, vagy a nagyobb hányadnak teljes, vagy részleges térítés fizetni a körülményeitől, tanulásától függetlenül.

És minden bekövetkezett intézkedésre feltehetők hasonló kérdések. Aki ezen mélyebben elgondolkodik, rájöhet, hogy ez nem a fideszről, vagy az mszp-ről, netán másokról szól. Hanem önmagunkról. Arról döntünk, nem pártról.

2013. szept. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Had vitatkozzak veled :)


"1. Ha nem választok, azt jelenti, a fejem felett döntenek mások, én pedig beletörődöm ebbe. Ez elfogadhatatlan, tehát választok.

2. Választani csak indulók között lehet. "


Igen ám, de nemcsak a Fidesz meg az MSzP-Bajnai-Gyurcsány létezik... Pl. nem véletlen, hogy a fiatalok közt a jobboldaliak általában jobbikosok, a balolaliak lmp-sek.



"s még egy gondolat. Egy párt soha nem megmerevedett kövület. Változnak a körülmények, ezért a párt hozzáállása is, változnak a vezetői, azok nézetei, és még sok más ezt is bele kell kalkulálni valahogy. "


Igen ám, de gomdolod az MSzP akkora gyökeres változáson keresztül ment át, csak mert van egy új pártvezető? Szerintem nem...



"Még valami. Mi az eszetlenebb? tanulmányi eredménytől függő tandíjat bevezetni, vagy a nagyobb hányadnak teljes, vagy részleges térítés fizetni a körülményeitől, tanulásától függetlenül.

És minden bekövetkezett intézkedésre feltehetők hasonló kérdések. Aki ezen mélyebben elgondolkodik, rájöhet, hogy ez nem a fideszről, vagy az mszp-ről, netán másokról szól. Hanem önmagunkról. Arról döntünk, nem pártról."


Számomra nem az a fontos, hogy a Fidesz vagy az MSzP eszetlenebb. Van má választás is szerencsére...

2013. szept. 21. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!