Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rögzített árfolyammal való...

Pro Patria kérdése:

A rögzített árfolyammal való törlesztéssel több mint 24 000 ember élt,30 milliárd forintos veszteséget okozva a bankoknak. Na, mégis csak működik a dolog?

Figyelt kérdés

Eddig mindenki azt mondta itt, hogy "semmit nem ér, mert senki nem tudja egy összegben törleszteni a tartozását." Most kiderült, hogy mégis jó ötletnek bizonyult. Emellett további 40 000 adós érdeklődik a törlesztés iránt. A Fidesz szélesíteni akarja a jogosultak körét, és ki akarja terjeszteni az euróra is (vagy tán már meg is tette?)

Szerintem az a minimum, hogy ez már segítségnek mondható az adósok számára!


Orvosoknál mindenki mondja, hogy nem "zsarolással" (az állami egyetemen végzettek csak akkor mehetnek ki külföldre dolgozni, ha visszafizetik a tandíjat) kellene őket itt tartani, hanem pénzzel. Nos, mintha lenne egy olyan megállapodás, hogy amelyik orvos aláírja, hogy 5 évig itthon marad, az 10 évig(!) havi 100ezer forintot kap.

Tehát, mi is a probléma?


Vagy panaszkodni mindig könnyebb?


2011. nov. 8. 15:10
1 2 3
 1/27 Heckler ***** válasza:
100%
Ha én adok neked 10 Ft kölcsönt, te vissza kell fizess nekem 500-at, amit aztán mérsékelek 250-re, akkor végül is ki járt rosszul szerinted, én vagy te?
2011. nov. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Heckler ***** válasza:
100%

"10 évig(!) havi 100ezer forintot kap."


Ausztriában egy év alatt megkeresi ennek többszörösét. Sőt, bármelyik államban megkeresi ennek a többszörösét. Szerinted működik a dolog? Szerintem nem.

2011. nov. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

"Ha én adok neked 10 Ft kölcsönt, te vissza kell fizess nekem 500-at, amit aztán mérsékelek 250-re, akkor végül is ki járt rosszul szerinted, én vagy te?"


Azzal kecsegtettél, hogy "csak" 150-et kell visszafizetnem...

2011. nov. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem segítség. Csak azok tudnak végtörleszteni,akiknek magas a jövedelme. Kósa kb. 10 millát nyer rajta. A többségnek nincs módja a végtörlesztésre. Vagyis most is csak a gazdagoknak segít,mint az egykulcsossal.

A rezidensek nem hülyék gyülekezete. Pontosan tudják,hogy a Fidesz nem tartja be az ígéreteit. Példa rá az EVA. Eddig azt mondták,hogy nem szüntetik meg,januártól befogják szüntetni.

Ez a 10 évig 100.000.- csak egy mézesmadzag. Bármikor visszavonhatják. De lehet kormányváltás is,és nem biztos,hogy a következő is megadja.

Ha véletlenül mégis megkapják,akkor mi lesz 10 év múlva? Kicsi az esélye,hogy a fizetésük addigra duplájára emelkedik. Nálunk van olyan főorvos a kórházban,akinek a bruttója 250.000.- Ft.

Ha az egykulcsos adó miatt nem lenne 4-500 milliárd bevételkiesés a költségvetésben,ha stadionok építése helyett az egészségügyet tennék rendbe,ha nem emelnék a képviselők javadalmazását, stb. Akkor jutna a rezidensek bérére is.

2011. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem segítség, sőt, azokat hozza sokkal rosszabb helyzetbe, akik mostanában akartak lakást venni, például engem.

Nyilván nem fogok hitelt felvenni, ha 3-4%-kal megemelkedett a THM az összes banknál, hogy a végtörlesztők okozta kár megtérüljön.

A bankok egyszerűen nem fognak elég hitelt kihelyezni, hogy újra felpörögjön a piac.

2011. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%

Panaszkodni könnyebb!


Aki Fidesz fób, az mindenben talál majd kifogást. Talál abban is, ha lesz@rja a svájci frankos embereket a kormány (mert megtehetné), talál abban is, ha a fél EU-n próbál végigverni a FIDESZ egy ilyen (nem kis falba ütköző) törvényt. Minden baj!


Mikor is kezdődött a svájci frank alapú hitelek nyomása? 2005-ben. Hogyan is nyomták? Úgy, hogy az átlagember véletlenül se tudjon forint alapon lakást venni, mert kb. 60%-al volt több a törlesztés. Gyakorlatilag ellehetetlenítették a forint kölcsön felvételét. Nem rémlik, hogy az előző kormány bármit is próbált volna tenni... Az biztos jó volt...


"Ha én adok neked 10 Ft kölcsönt, te vissza kell fizess nekem 500-at amit aztán mérsékelek 250-re, akkor végül is ki járt rosszul szerinted, én vagy te?"


Ha adok neked 10 Ft kölcsönt, aztán az árfolyam miatt a korábbi tervezett 200 helyett 500-at kell visszaadnod, az miért is érdekeljen bárkit?? Szóval nem te írtad alá a papírt? Ezzel szemben a kormány megpróbálja azt elérni, hogy a 250-en visszaadhasd, ha van lehetőséged.


"Ausztriában egy év alatt megkeresi ennek többszörösét"


Azt hiszem, nyitva van az osztrák munkaerő piac, talán még papír sem kell hozzá. Mellesleg Ausztriában próbálj meg a többszörös fizetésből lakást venni. Nehéz lesz, mert az ingatlan árak nem Magyarország szintűek.


"Vagyis most is csak a gazdagoknak segít"


Mit kéne tennie? Fizesse ki az állam a szegény embernek a hitelét, aki talán már évekkel ezelőtt is önerőn felül vette fel a kölcsönét? Vagy fizesse ki a "gazdag", mert neki van pénze? Fizesse ki a gazdag, mert ő elért valamit? :)

Igen, sajna az tud előre lépni a dolgokban, akinek van honnan. A bányászbéka popsija alá már nem fér létra.


Mellesleg nekem a frank árfolyam miatt most 11.5 milla tartozásom van, amit 180 Ft-on végtörleszthetnék, és úgy csak 8,4 milla lenne. Jól keresek, de nincs 8,4 millám, úgyhogy kiestem a körből, de ettől még nem irigykedem, és mondom azt, hogy ez nem jó, meg ez csak a gazdagokon segít, meg bla...bla..


Be kéne már fejezni ezt...

2011. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
42%

# 5/6


Várj egy kicsit... Tavasszal vége lesz a végtörlesztéses projektnek, a THM csökkenni fog.


Mellesleg a válság alatt kb. 10-20%-ot estek a lakásárak, szóval a magasabb THM-el sem jársz rosszabbul, mintha mondjuk 2007-ben vettél volna lakást, alacsony THM-el.

2011. nov. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Plusz ma reggel volt róla szó, hogy a 30%-nál magasabb thm-et büntetni fogják.
2011. nov. 8. 16:14
 9/27 Heckler ***** válasza:
100%

"Nem rémlik, hogy az előző kormány bármit is próbált volna tenni.."


Attól még a Fidesz intézkedése egy pofon a szarnak. Egy párt sem lett még attól jobb hogy van nála rosszabb.


"az miért is érdekeljen bárkit?? Szóval nem te írtad alá a papírt?"


Hát pedig az államot érdekelnie kéne, mert törvényben szabályozva kéne legyen ez az uzsorázás a bankok részéről, de még mindig nincs.


"Fizesse ki az állam a szegény embernek a hitelét"


Nem. Korlátozzák törvényben, hogy mi a hitelképes és mi nem. Ez egy olyan borzasztó egyszerű dolog, ami minden országban meg van oldva, csak itt nincs.


"Mellesleg Ausztriában próbálj meg a többszörös fizetésből lakást venni. Nehéz lesz"


Mellesleg Magyarországon próbálj meg havi 100 ezer Ft fizetés mellett lakást venni. Nem nehéz lesz, hanem lehetetlen.

2011. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"0 milliárd forintos veszteséget okozva a bankoknak. Na, mégis csak működik a dolog?


Eddig mindenki azt mondta itt, hogy "semmit nem ér, mert senki nem tudja egy összegben törleszteni a tartozását." Most kiderült, hogy mégis jó ötletnek bizonyult."


Ha a bankok rosszul járnak, te is rosszul jársz


Ezt nem vagytok képesek megérteni, ti korcsok!

2011. nov. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!