Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak! István vagy...

Ozmium42 kérdése:

Baloldaliak! István vagy Koppány pártiak vagytok?

Figyelt kérdés
Csak a baloldaliakat kérdezem. Azt is, hogy miért.
2013. szept. 21. 21:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Mi köze ehhez a baloldaliaknak??? Hogy jön ez ide?

Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hogy baloldaliak sör vagy pálinka?

2013. szept. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Egyik sem nagyon, talán inkább Koppány, mert meg tudom érteni, hogy nem akart idegen istent imádni, meg csupa idegen dolgot erőltettek a magyarokra, de a kereszténység felvételére szükség volt, hogy fennmaradhassunk. Nem tudom, hogy lehet szent egy olyan ember, aki négyfelé vágatja a legyőzött ellenséget. Szóval jó államalapító volt István, de nem volt jó ember. Koppánnnyal tudok jobban azonosulni.
2013. szept. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Nem próbálok régmúlt történelmi eseményekből aktuálpolitikát faragni, így nincs véleményem a kérdésről. Szerintem próbáld ki te is.
2013. szept. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#1. Azt hiszem, te vagy az a személy, aki nem bírja elviselni, hogy egy kérdésre nem válaszolhat, csak azért, mert nem baloldali. Próbálj meg beletörődni. Én csak a baloldaliak véleményére vagyok kíváncsi itt és most, és én tudom miért, neked pedig nem kell az orrodra kötnöm.


#2. Hasznos válasz, bár jobboldaliak szoktak így érvelni. A tradíciók fontossága és a patriotizmus hallatszik át, némi idegenellenességgel.


#3. Szó sem volt aktuálpolitikáról. Két történelmi személy megítéléséről van szó. Még a legvadabb kommunistáknak ("a múltat végképp eltörölni") is volt történelemszemlélete, nem tudom, mi ezzel a kérdéssel bajod.

2013. szept. 21. 22:08
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Ennek a kérdésnek mi a jó franc értelme van? Se István se Koppány nem igen vallott olyan politikai nézeteket, amiket manapság egy kicsit is értelme lenne...


Amúgy meg halkan megjegyzem, hogy több mint valószínű, hogy Koppány is meg volt keresztelve, csak keleti rítus szerint.

2013. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

Nyilván, csak a történelmi kérdésed akkor lesz hitelesen történelmi, ha mondjuk a Tudományokban teszed fel és kihagyod a felesleges hülyeséget arról, hogy csak balosok válaszoljanak (a jobbosoknak nincs történelemszemléletük? Netán egységesen egyiket vagy másikat támogatják? Mit nyersz azzal, hogy őket nem kérdezed?)


Ez így sima provokálási kísérlet, de már megszoktuk tőletek.

2013. szept. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

(Nagyon furcsa, miért ne tehetnéd föl ezt a kérdést, ha ez érdekel... igen, kérdezhetted volna azt is, hogy sör vagy pálinka, talán nem szabad?)


Inkább Koppány. Egy szabadabb, kevésbé úr-szolga viszonyon alapuló társadalom mellett volt, talán jobban tartotta volna a katonai demokrácia hagyományait... és egy nagyon szubjektív okból is, nevezetesen Bizánc fele húzott, és sokkal érdekesebb, szebb kultúrának tartom azt.

2013. szept. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Arra kérlek titeket, hogy ha néhányan paranoiások is vagytok, legalább ne pontozzátok már le azokat, akik érdemben válaszolnak a kérdésemre! (Illetve ne pontozzátok fel azokat, akik nem a kérdésre válaszoltak).


Nem tudom, hogy ez a kérdés miért talált be úgy egyeseknél, hogy személyes sértésnek vették, de az értetlenkedésekre megpróbálok megválaszolni.


1. Nem provokálásnak szántam, ennek semmi jelét nem adtam, és nem is értem, mi utalt erre.

2. Magam jobboldali vagyok, ezért jól ismerem a jobboldali vélekedéseket. Egyáltalán nem egységes, de azt hiszem, az összes lehetséges véleményt ismerem a jobboldalon (nagyjából a könyökömön jön ki a téma). A kérdést azért így tettem fel, hogy kiszűrjem azt, ami számomra nyilvánvaló.

3. Azt hiszem, hogy a baloldal nem tartja annyira napirenden a kérdést, mint a jobboldal, de akárhogy is van, én legfeljebb csak egy-két helyen láttam, és ez kevés ahhoz, hogy messzemenő következtetéseket vonjak le. Gyurcsány nem régen azt mondta egy beszédében, hogy a jobboldal hűtlen István szellemiségéhez, de máshol olvastam olyan balos cikket, amely éppen rossz színben tüntette fel Istvánt. Ha elég sokan válaszolnának (érdemben), akkor az eltérő vélekedések aránya is informatív lenne.

2013. szept. 21. 22:42
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan , én nem vitázni akarok. De mondjátok akkor el mi lesz a különbség ha a bal oldalt választják meg az általatok annyira gyűlölt jobb helyett?
2013. szept. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#8 Válaszoló


Pártokról, politikai dolgokról szó sem esett. Aki baloldalinak vallja önmagát, az válaszol. Ennyi az egész. Akinek ennyi nem jut el az agyáig, az ne szóljon le másokat.

2013. szept. 21. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!