Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak! István vagy...

Ozmium42 kérdése:

Baloldaliak! István vagy Koppány pártiak vagytok?

Figyelt kérdés
Csak a baloldaliakat kérdezem. Azt is, hogy miért.
2013. szept. 21. 21:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Inkább István. Vezetőként sokkal jobban átlátta a helyzetet, és azt a döntést hozta, amit meg kellett hozni. Alkalmazkodni kell a helyzethez, ha nem tudunk rajta változtatni. Ezzel rengeteg ember életét mentette meg, és végülis ez a legfontosabb. És értelmetlennek tartom azért elítélni őt, hogy pl felnégyeltette Koppányt és egyéb kegyetlenségekért. Kegyetlen világ volt, akkor ez nem számított olyan brutálisnak, mint manapság.


És azért engem is érdekelne, hogy pontosan mi indított arra, hogy feltedd ezt a kérdést, ha nem veszed tolakodásnak.

2013. szept. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
csak a magyarázkodás megy kérdező... menj el politikusnak
2013. szept. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Hagyjátok már békén a Kérdezőt, most komolyan, erre való ez a honlap. Ha én azt szeretném megkérdezni, hogy milyen fajta melegszendvicset esznek a Fideszek, akkor megtehetem, és nem vagyok köteles indokolni azon túl, hogy ez érdekelt egyszerűen.


Az meg külön szánalmas, amikor jobbosok mennek neki a szintén jobbos kérdezőnek, merthogy szemét balos :D


(A kérdésre hetedikként már válaszoltam érdemben, ezért nem teszem most.)

2013. szept. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#11. A 8. válaszomból kiderül, mi a célom a kérdéssel. Nem tudok messzemenő következtetéseket levonni a baloldalról, de szeretnék. Ehhez viszont információ, és megfelelő számú válasz kell. Az, hogy mire lesz elég, majd kiderül abból, hogy lesz-e elég válasz, a válaszok megoszlásából, no meg az érvelésből pedig majd lehet egy óvatos becslésem. (mert hát mégsem A Baloldal válaszol, hanem legfeljebb néhány tucatnyi ember.)


#12. Nem tartozom neked magyarázattal, ezért vedd megtiszteltetésnek, hogy egyáltalán válaszra méltattam a paranoiás tévképzeteidet.


#13. "Az meg külön szánalmas, amikor jobbosok mennek neki a szintén jobbos kérdezőnek, merthogy szemét balos :D"


Igen, én is pont így éreztem :D

2013. szept. 21. 23:29
 15/19 anonim ***** válasza:
9%
Az szánalmas ,hogy jobbosoztok meg balosoztok ti kis csicskák
2013. szept. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha lenne eszetek nem ezzel foglalkoznátok.
2013. szept. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Koppány-párti vagyok.


Lehetnek ennek merőben szubjektív elemei - pl. az, hogy gyermekkoromban István, a királyt hallgattam, lehet, hogy többet nyom a latban, mint az a néhány sornyi tényanyag, amit ezer évvel később tudni lehet erről a két emberről.

A másik megfontolás viszont az, hogy a folyamatban, melynek során a nyugatias neveltetésű és nyugati segédcsapatokkal megtámogatott István országlása megkezdődött, egyfajta prototípusa a modern kor birodalmi beavatkozásainak, előképe az iraki, afgán stb. "felszabadítások"-nak. Csak, mivel a demokrácia még nem volt annyira feltalálva, a kereszténység volt a hiatkozási alap.

2013. szept. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"A másik megfontolás viszont az, hogy a folyamatban, melynek során a nyugatias neveltetésű és nyugati segédcsapatokkal megtámogatott István országlása megkezdődött, egyfajta prototípusa a modern kor birodalmi beavatkozásainak, előképe az iraki, afgán stb. "felszabadítások"-nak. Csak, mivel a demokrácia még nem volt annyira feltalálva, a kereszténység volt a hiatkozási alap."


Még egyszer: Koppány is keresztény volt. Azért támogatta a régi rendszert, mert a pogány örökösödési rend szerint nem az előző vezér fia lesz az utódja, hanem a nemzetség legidősebb férfitagja, az pedig ő volt.

2013. szept. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy Koppány keresztény volt (vagy legalábbis meg volt keresztelve). Ugyanúgy, ahogy én is demokrata vagyok, és mégsem támogatom, hogy Irakban fegyverrel terjesszék a demokráciát. A honfoglalás előtt is egyes becslések szerint a népesség egytizede keresztény volt. Csak éppen Istvánig senki nem próbálta a többieket is rákényszeríteni.
2013. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!