Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy a Kádár-rendszer a...

Igaz, hogy a Kádár-rendszer a mai világhoz képest nagyon barbár, erőszakos volt?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam a rádióban, hogy a Kádár-rendszerben a szülők rendszeresen megverték a gyerekeket, a rendőrök rendszeresen megverték a felnőtteket, és még az óvodai mikulás is időnként megverte az óvodásokat csak úgy.

2013. szept. 23. 20:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
75%

Semmivel sem volt durvább, sőt. A rendőrökkel nem volt tanácsos ellenkezni, de ok nélkül senkit nem bántottak. Aki meg rászolgált, azt csak bántanák ma is.


Én akkor voltam gyerek, ez nem igaz, nem bántottak minket. Én elég rossz magaviseletű voltam, ha nagyon nem volt más megoldás kaptunk egy fülest a tanárainktól. Akkor még nem volt divat a szülőknek bemenni és megverni a tanárt, ha otthon elmondtam, azt válaszolták, biztos megérdemelted.


Viszont jó volt a közbiztonság, a cigányság is dolgozott.


Sokkal kevesebb erőszakkal találkozott az ember a TV - ben, egy TV volt, hétfőn az sem.


Nem volt egy ideális rendszer, de nem volt a hétköznapi ember szintjén erőszakos. Hacsak nem politizált nyilvánosan a rendszer ellen, nem kellett erőszaktól tartania.

2013. okt. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!