Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy átlagos Fidesz-hívő miért...

Egy átlagos Fidesz-hívő miért nem fogadja el ugyanarról a dologról a többi (ellen) véleményt, hanem csak a párt álláspontját mantrázza?

Figyelt kérdés

Olyan nehéz gondolkodni? Vagy csak jobb egy leegyszerűsített világban élni? Számukra egyszerűen elképzelhetetlen, hogy egy éremnek ("minimum") két oldala van? A többségük miért tartja hülyének azt, aki ugyanarról másképpen vélekedik? Ez teljesen nonszensz, nekünk az alsós tanítónénink is elmagyarázta nem egyszer, hogy egy problémát többféleképpen lehet megoldani és nem kell összekapni akkor, ha többen más és más úton közelítik meg ezt, tiszteletben kell tartani a másik véleményét.


Pedig (leszámítva néhány tényleg jó lépést), a Fidesz hibát hibára halmoz.


2013. szept. 26. 08:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez most egy Fidesz-ellenes mantra?
2013. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Minden párt hívei közül elvakult fanatikusok a legtöbben. Akkor is a Fideszre (v az ő pártjukra) szavaznának, ha a választás előtti napon megemelnék az áfát 200%-ra, és eltörölnék a szabad hétvégét.
2013. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Utolsó ez nem igaz. Hál' Istennek vannak olyan szavazók, akik nem elvakultak a választott pártjukkal szemben. Több ilyet ismerek.


Kérdező: Eddig szinte csak ilyen fideszessel találkoztam. Facebook-on egy csoportban lemertem írni a véleményem, hogy szerintem a Fidesz ezt és ezt csinálta rosszul és hogy nehogy vérbe menő vitába torkolljon az egész, erre rögtön rám támadtak és mindenféle komcsinak és anarchistának, meg ilyesminek lettem titulálva. Pedig aztán tőlem áll a legtávolabb a bal oldal!!

2013. szept. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán vagyok Fideszes, de szerintem minden példa egyedi okokat takar. Persze az egész maszop sokszor egy nagy vicc. Gondolkodj.

Csináltak 12e milliárd adósságot úgy hogy a gazdaságunk 1 cm ert nem fejlődött. Egyszerűen azt az adósság állományt + az IMF hitelt oda tolták a Fidesz ölébe. Ma meg számon akarnak kérni a Fideszen, növekedést, államadósságot stb stb.


Na ne!


8 évet kormányzott a maszop és mit ért el?

Maj amikor 8 év után össze lehet hasonlítani a két teljesítmény figyelembe véve a körülményeket akkor lehet hű képet alkotni. Bár ahogy a klasszikus mondta "ekkora böszmeséget még ország nem csinált" így nagyon nehéz lenne rosszabbul teljesíteni.

2013. szept. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

És most hogy jött ide, hogy az MSZP mit művelt? Értelmes ember tudja, elítéli, de itt most nem az MSZP-ről volt szó, hanem a Fideszről!


Bírom, hogyha valaki a Fidesz kormányzását kritizálja, rögtön előjön az MSZP is!! Minek? Már nem ők vannak kormányon, Hála a jó égnek! Most Fidesz van, bőven lehet őket is kritizálni a tetteikért. Nem kell hozzá más pártot se belevonni.

2013. szept. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!


azért, mert egy átlagos magyar embernek semmilyen saját véleménye, elvárása nincs a közélettel szemben


az átlagos magyar szavazó apolitikus, számára a politika csak egy focibajnokság, neki van saját csapata, és a saját csapata mellett kitart, annak szurkol, és a másik focicsapat ellen szurkol


azt, hogy a focicsapat amit tesz azt vele teszi, azt nem fogja fel


ő úgy fogja fel, hogy az ő focicsapata a másik focicsapatot győzi le


az, hogy minden, ami a politikában történik, az vele történik, ebbe nem gondol bele

2013. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


kedves kérdező!


ajánlom a kacx hozzászólását, tökéletesen illusztrálja a leírtakat

2013. szept. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"És most hogy jött ide, hogy az MSZP mit művelt? Értelmes ember tudja, elítéli, de itt most nem az MSZP-ről volt szó, hanem a Fideszről!


Mert bár nem volt kiírva a neve de összehasonlítás tárgyával élt a kérdés.


"Bírom, hogyha valaki a Fidesz kormányzását kritizálja, rögtön előjön az MSZP is!! Minek?


Mert a Fidesz nem az űrből jött országot és nem egy semleges kormányzással adta tovább a maszop a stafétát.


"Már nem ők vannak kormányon,


Csak tudod a hagyatékuk egy hangyányit kemény.


"Hála a jó égnek! Most Fidesz van, bőven lehet őket is kritizálni a tetteikért. Nem kell hozzá más pártot se belevonni.


Nem csak lehet de kell is.

De talán nem kellene úgy tenni mintha nem a maszopos romok eltakarítása lett volna eddig a program.

Akkora áll szentség és szerecsen mosdatás lenne ha nem vennénk figyelembe a maszopos örökséget ami igazságtalan lenne a megítélés szemszögét tekintve.


Ez kb olyan mintha örökölnél egy házat amit hagytak lepusztulni és jelzálogot is vettek fel rá, aztán a szomszéd meg számon érné hogy hipp hopp miért nem csilli villi a ház, hiszen már a tied!

2013. szept. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


kedves kérdező!


ajánlom a kacx hozzászólását, tökéletesen illusztrálja a leírtakat



Mit illusztrál?

Én még csak nem is vagyok Fideszes, de vak sem.

Pontosan hogy engem nem butít el az ideológia mert képes vagyok mérlegelni. Látom a Fidesz hibáit is de a maszopos örökséget is. Fel kellene fogni, van amit számon lehet kérni a Fideszen és van ami a maszop örökségéből fakad.

Pontosan az a pártkatona és elvakult aki ezt nem képes saját maga logikája szerint elfogadni.

2013. szept. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a Fidesz nagyon jól tudta, hogy az országot milyen állapotában veszi át, és mit vesz át... Nem az elmúltnyócévre kell ráfogni mindet, csak nem kellett volna olyat beígérni ami teljesíthetetlen... Ja... csak választást hazugság nélkül nem lehet nyerni.
2013. szept. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!