Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ekkora párt szennylap...

Miért ekkora párt szennylap az Index? Miért nem blogként tünteti fel magát ha nem a tájékoztatás a célja?

Figyelt kérdés

Mára teljesen megszokottá vált az, hogy a fősodratú média manipulálja a híreket. A számukra kellemetlen információkat rendre elhallgatják, vagy csak jelentős ferdítésekkel, csúsztatásokkal közlik, sorozatban gyártják a manipulatív, egyoldalú cikkeket, videókat.


Nemrég a 444 nevű, szélsőliberális szennyportál esett pofára hazugságával. Néhány hete arról számoltak be, hogy a Bukarestbe tartó magyar drukkerek Konyáron cigány kisiskolásokat fenyegettek meg. Az ORFK néhány nappal később nyilvánosságra hozta az esetről a térfigyelő kamerák által készített felvételeket, amik megcáfolhatatlanul leleplezték a 444 hazugságát. Jellemző erre a lapra, hogy mind a mai napig nem törölték az hamis információkat tartalmazó írásukat.


A szintén szélsőliberális index.hu azonban még a 444-nél is messzebbre ment. Az teljesen megszokott, hogy a Jobbikról szóló híreket rendre elhallgatják, a pártról csupán negatív hangvételű cikkekkel foglakoznak. A szerdán megjelent, a jelenlegi pártreferenciákkal foglakozó írásukból nemes egyszerűséggel kitörölték a Jobbikot. A Jobbik náluk nem létezik, Magyarország harmadik legnagyobb pártja náluk nem tényező. A nagyjából egy százaléknyi nyugdíjas szavazóval rendelkező Demokratikus Koalíció viszont szerepel a beszámolójukban.


Az is végleg eldőlt, hogy az index az Együtt 2014-el és Bajnai Gordonnal szimpatizál. Mi sem bizonyítja ezt ékesebben, mint az, hogy a Bajnai Gordonnak nem befekvő LMP is kimaradt az általuk közölt manipulatív közvélemény-kutatásokból.


[link]



2013. szept. 26. 09:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%

Olyan édes vagy, hogy kiírod a héten a 38. provokáló kérdésedet és a végén egy alfahir.hu-s linket adsz meg hiteles forrásként. És tényleg el is hiszed, hogy az a hiteles.


Cuki :)

2013. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 tetro ***** válasza:
58%

kérdező,

hol lehet jelentkezni a munkádra, mert szerintem én is képes lennék rá. jól lehet keresni vele?

2013. szept. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Szóval neked minden provokatív ami jobbról érkezik?

Szépppp!


Szerinted a gyik akkor lenne jó ha magatok között kitárgyalhatnátok minden hazugságot?


Az alfa pedig soha nem hazudozik, és tagad el.

Minden esetben feltünteti a forrást és nem vágja meg azt.

Nem hagy ki dolgokat és lekövethető MINDEN forrása.

Sőt, azt is jelzi amikor a szerző a saját véleményét közli. Az az, tájékoztat és véleményt formál.

Az olyan szennyek mint az index viszont nem tájékoztat csak véleményt formál az az max egy blognak lehet tekinteni és nem hírforrásnak, ezért fenntartásokkal kell kezelni.


Akkor most melyik is a hitelesebb?

2013. szept. 26. 09:38
 4/23 A kérdező kommentje:

"tetro válasza:


kérdező,

hol lehet jelentkezni a munkádra, mert szerintem én is képes lennék rá. jól lehet keresni vele?



Mivan haver?

Csöszi az orrod az igazság és most fantáziálsz?

A mostani melómat nem hiszem hogy szívesen vállalnád.

2013. szept. 26. 09:40
 5/23 anonim ***** válasza:
58%

kacx neked nem kéne ilyenkor iskolában lenned?


Csak azt nem értem miért baj, hogy az index, vagy a 444 elfogult valamelyik párt irányába?! Soha senki nem állítótta, hogy független, a BBC normákat legmesszebbmenőkig betartó közmédium lenne. Nem tetszik nem kell odakattintani.

És ha már itt tartunk, ha az index és 444 elfogultsága zavar, más jobboldali portálok elfogultsága miért nem zavar? Pl ez az alfahír vagy a kuruc

2013. szept. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 tetro ***** válasza:
64%

09.40


két lehetőség van. vagy olyan melód van, ami mellett egész nap ráérsz hülyeségekkel önteni el a fórumot, vagy ezért fizet valaki. igazából mindkettő irigylésre méltó. ha utóbbi, akkor hol lehet jelentkezni? :D

2013. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem miért baj, hogy az index, vagy a 444 elfogult valamelyik párt irányába?! Soha senki nem állítótta, hogy független, a BBC normákat legmesszebbmenőkig betartó közmédium lenne. Nem tetszik nem kell odakattintani.

És ha már itt tartunk, ha az index és 444 elfogultsága zavar, más jobboldali portálok elfogultsága miért nem zavar? Pl ez az alfahír vagy a kuruc



Nem érted a lényeget.

Nem az elfogultsággal van a probléma. Nyilván a szerkesztő csak olyan munkatársakat alkalmaz ami kifejezi a politikai hovatartozását és csak olyan anyagokat ereszt be az oldalra. Ez természetes és épeszű ember ezt nem kritizálja. A probléma a hazugsággal van. Azzal amikor minden tájékoztatás nélkül formál egy oldal álláspontot.

Amikor a számára kedvezőtlen eseményekről nem tájékoztat stb stb. Ez így egyszerű agymosás és nép butítás. Lehet véleménye de az olvasó legalább a valós tényeket is ismerje meg hogy lehessen önálló gondolata is a portál véleményével kapcsolatban. Szerintem ez egy demokráciában a minimum.

2013. szept. 26. 09:51
 8/23 anonim ***** válasza:
52%

Mondjuk arra én is kíváncsi lennék, hogy mi alapján háborog kacika. Minek vered a f aszod a csalánba, ha tudod, hogy az neked nem jó? Mondjuk ugyanezt az ezer másik hőbörgéseddel kapcsolatban is kérdezhetném.


A kurucon személy szerint egyetlen pozitív hangvételű cikket sem olvastam a baloldalról, ez felháborító! Én is írjak ki egy ilyen kérdést megfordítva? Azt is magyarázd már el, hogy a harcunk.info-n miért nincsenek kedvezményes jegyek budapesti alterszínházakba és művészi performanceokra!


Gondolom az is mélységesen felháborít, hogy az ATV-n nincs sámándobos barantatréningről szóló műsor népviseletben. Most remélem adtam ötletet egy új kérdés kiírására.


Az Index semmiben sem elfogultabb más, pártállását vállaló médiumnál. Csak gondolom könnyebben nyeled a nokedlit, ha a Magyar Nemzet főzi(még ha el is játszod itt, hogy ugyanúgy utálod őket).

2013. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"két lehetőség van. vagy olyan melód van, ami mellett egész nap ráérsz hülyeségekkel önteni el a fórumot



Minden reggel 4,30 kor kelek és ki sem kell lépni a telkemről hogy elvégezzem a munkám. Gyakorlatilag 7 re készen vagyok. Bár jobb lenne ha több munkám lenne és nem lenne időm itt írogatni. De elég szennyes a melóm és nem is a végzettségemnek megfelelő. Ráadásul nincs is túlfizetve bár főnököm az nincs. Nem biztos hogy bevállalnád.

2013. szept. 26. 09:54
 10/23 A kérdező kommentje:

"Mondjuk arra én is kíváncsi lennék, hogy mi alapján háborog kacika. Minek vered a f aszod a csalánba, ha tudod, hogy az neked nem jó? Mondjuk ugyanezt az ezer másik hőbörgéseddel kapcsolatban is kérdezhetném.



Visszakérdezek!

Most komolyan az itt leírtak rajzolják körbe az értelmi képességeid?


1 Kit érdekel a kuruc? Én nem szoktam csak nagyon ritkán beleolvasni. "megjegyezném, a kuruc sem ad ki semmit úgy hogy elhallgatná a forrást"


Még egyszer.

Nem a vélemény formálással van a baj, hanem a tájékoztatás hiányosságaival kapcsolatban.

Sem forrás sem semmi bázis az adott vélemény alapjáról.

Egyszerűen úgy közöl pld jelen esetben egy közvélemény kutató adatairól híreket hogy megvágja azt. Ez nem lehet hiteles.



Semmi baj tegye, de akkor ne nevezze magát hírportálnak, legfeljebb blognak.

2013. szept. 26. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!