Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a készpénzfelvételt...

Miért a készpénzfelvételt akarja ingyenessé tenni a FIDESZ?

Figyelt kérdés

Rogán Antal ma a szokásos teátrális módon bejelentette, hogy rövidesen olyan törvényjavaslatot terjeszt be, miszerint havi két készpénzfelvételt ingyenesen kell biztosítani a bankoknak, és ennek költségét semmilyen formában nem terhelhetik tovább.


Ha ez így lesz, akkor az várható, hogy a kártyás fizetésért és az átutalásokért kell majd fizetni minden banknál, és még többet. Ez pedig visszadobja a magyar pénzügyi kultúrát a 90-es évekbe, mert a nagy többség ezentúl készpénzzel fog fizetni és a továbbra is ingyenes sárga csekkeket fogja feladogatni. Így se terjedt el nálunk eléggé a kártyás és a netes fizetés, pedig társadalmi szinten ez lenne a legolcsóbb. Akkor annak mi értelme van, hogy a legelavultabb kp-és fizetést preferálják?



2013. szept. 26. 18:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%
Nem érdekel a fidesz, de minden sz.rért muszáj nyavalyogni?
2013. szept. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%

Haver, egy nyugati halálra röhögi magát azon hogy a birka magyar azért fizet a bankoknak hogy a saját pénzéhez hozzájusson!


Hol itt a bankok közötti verseny? A Holdon?

2013. szept. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%

Kezdjük azzal minek a fizetésem a bankba utalni????

Régen is ki tudták fizetni a pénztárban a munkahelyen.

Ja bocs csak akkor Kohn bácsi nem tudná a sápot leszedni a nagy semmiért????!!!

2013. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%
Hadd döntse már el az ember maga, hogy készpénzzel fizet-e vagy bankkártyával.Naná, hogy kp-vel fog fizetni, ha az az olcsóbb!Ha te fejőstehén vagy, nyugodtan fizess még a banknak is feleslegesen azért, hogy hozzájuss a fizetésedhez.A magyarok nagy többsége nem szarja a pénzt, ezért ebből nem kér.Teszek én rá, hogy mi a modern!Majd modernizálunk, ha modernebbek lesznek a fizetések is!
2013. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Értem. Hát akkor így minden rendben is van.


Nyugaton tényleg nem kell fizetni azért, ha vásárolok vagy készpénzt veszek fel, de ott nincs is 6 ezrelékes tranzakciós adó. Sőt ezt a fogalmat se ismerik.

2013. szept. 26. 19:32
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
Azért, mert így lehet a legkönnyebben szavazatot vásárolni. Lásd. #1, #2, #3, #4-es válaszolók. Hiába nem fideszesek, ugyanaz a mentalitás.
2013. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Látom, és megértettem. Én egy ilyen süket kekeckedő alak vagyok, az ország nagy része meg boldog és hálás Rogán Antallnak és a főnökének.
2013. szept. 26. 20:21
 8/19 anonim ***** válasza:
7%

"a nagy többség ezentúl készpénzzel fog fizetni"


Hát még jó. Ha nekem valaki kártyával akarna fizetni úgy rúgnám fel hogy körbehugyozná a sarkcsillagot.

2013. szept. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
20%

"Kezdjük azzal minek a fizetésem a bankba utalni????

Régen is ki tudták fizetni a pénztárban a munkahelyen. "


Erről van szó. Ezt a szirszar utalgatást végleg el kellene már felejteni.

2013. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

"Nyugaton tényleg nem kell fizetni azért, ha vásárolok vagy készpénzt veszek fel, de ott nincs is 6 ezrelékes tranzakciós adó. Sőt ezt a fogalmat se ismerik."


Ki nem kakilja le a nyugatot? Ha őket akarod majmolni költözz oda!

2013. szept. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!