Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz vallásos világszemlél...

A Fidesz vallásos világszemlélete segíti Magyarországot, vagy végleg leszakadó, feudalista országgá süllyeszti?

Figyelt kérdés
[link]
2013. szept. 27. 08:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%
Mert képmutatók, ahogy a templomba járók nagy része.
2013. szept. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
61%

Baracsi Attila:

Az erkölcstannal talán még egyetértenék,de a hittan az viszont intézményes "parasztvakítás". Úgy tűnik,még nincs ez a nép eléggé elbutítva. Minél butább egy nép,annál vallásosabb,minél vallásosabb egy nép,annál befolyásolhatóbb,s a vallás a legjobb népbutító intézmény,a vallás az a tömegek tudatmódosító szere(másképpen narkója),s vajmi kevés köze van a hithez,esetleg az elvakult fundamentalista vakhithez,inkább mint a nacionalizmushoz.

Inkább tanítanának alapfokon közgazdasági-pénzügyi,s jogi ismereteket,mert azzal valószínűbben tudnának majd a gyerekek kezdeni valamit az életben,míg a hittannal azzal valószínűleg nem,az erkölcstannal sem nagyon,de azzal talán annyit,hogy talán egy más viselkedési kultúra terjedhetne el.

2013. szept. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
2013. szept. 27. 13:29
 14/26 anonim ***** válasza:
46%
Segíti az országot és örülök hogy végre a gyermekeink is a kereszténység szellemében fognak felnőni. Az MSZP csak elbutította a nemzet felnövekvő generációját, azért van most olyan sok antiszemita és rasszista megnyilvánulás. Szeresd felebarátodat, így szól a Tízparancsolat!
2013. szept. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Emberek nem az a baj hogy erkölcstan vagy hittan hanem sokkal nagyobb problèma hogy kötelező!!!

Èn vallásos erkölcsös nevelèst kaptam de az èn szüleim ìgy neveltek mert ezt tartották fontosnak nem kötelezte őket senki mint manapság

egyszoval jò lenne ha nem lenne kötelező

2013. szept. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
az antiszemitizmus kialakulásának voltak valòs alapjai amièrt rászolgáltak lsd cigányság
2013. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Baracskai Attila igazad van lsd sötèt közèpkort ime a bizonyìtèk
2013. szept. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
16-os: remelem vagod, hogy az antiszemitizmusnak koze nincs a romakhoz. google a jo baratod, ha olyan bonyoluly szavakkal akarsz dobalozni, amit (ezek szerint) nem is ertesz.
2013. okt. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Macungo ***** válasza:
89%

Azért nem kéne a kákán is a csomót keresni.... Mi a baj ezzel? Én is tanultam hittant családi tradícióból nem lettem templomjáró, de nagyon szerettem a bibliai történeteket.. Ismerek tényleg hívő embereket és semmi baj nincs velük sőt bár mindenki olyan lenne... És nem buta emberek.


Nem árt senkinek a hittan vagy az erkölcstan.. És az, hogy kötelező ezen szenvedni nevetséges, miértnem lázadtok azon, hogy a történelem miért kötelező, az is egy parasztvakítás, mást tanult az apám, a bátyám és én és a gyerekem is teljesen más történelmet fog tanulni..


A biblia legalább nem változik és tudod mit tanítanak.. Már ha tudod, azon miért nem remegtek, hogy a biblia mint irodalom kötelező olvasmány és érettségi tétel már évtizedek óta..


Sajnos nem azt a tételt húztam... Arról lehet rizsázni igazán...


Szóval hagyuk ezt a feudalista hülyeséget nem süllyedünk sehovase csak az erkölcstelenség mocsarába... Jah bocs abba már jó mélyen elsüllyedtünk már..

2013. okt. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Salamon Bálint ***** válasza:
A földbérleti szerződések és a saját oligarchia-hálózat létrehozása egyértelműen a feudális viszonyokat sejteti.
2013. okt. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!