Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mindig csak a gazdaságga...

Miért mindig csak a gazdasággal foglalkoznak a politikusok?

Figyelt kérdés

Állandóan csak a gazdasági statisztikákat mantrázzák,

ez párttól független, most példának okáért a rezsicsökkentés lett egy ilyen varázsfogalom, amit elismételnek százezerszer naponta.

Miért nem a társadalmi jelenségekről és okokról vitáznak?

A gazdaság az ország teste, a társadalom a lelke.

Ha a lelke beteg valakinek/valaminek, akkor hiába nyomják az illetőt tele gyógyszerrel, nem fog meggyógyulni.

Fogy a magyarság. Ez nem egy probléma, hanem EZ A PROBLÉMA. Ha szóba is kerül, mindig csak gazdasági szempontból vitatják, amikor az emberekre erőltetett elkorcsosult torz világkép a valódi ok.

Előre is köszönöm a kifejtett válaszokat!



2013. szept. 30. 00:40
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Természetesen meg se fordult a fejemben, hogy a szellemi és lelki gyarapodásom erre a gerinctelen idegenlelkű féreg csürhére bízzam. A mai politikusokból gyakorlatilag minden erény és képesség hiányzik, ami méltóvá tenné őket, hogy egy országot irányítsanak.

Szerintem egy ideális politikai elitnek olyan szerepet kell betöltenie, mint a testeben az agynak. A két agyféltekének (bobb-bal) Ugyanazért az entitásért kéne dolgozniuk harmóniában.

Igazából egy véleményen vagyunk érzésem szerint, csak én a gazdaságra, és gazdasági érdekekre úgy tekintek, mint egy nagyobb valaminek EGY megnyilvánulása. Ez a hatalom akarása. Igazából az ösztön, hogy a saját népünket fenntartsuk is ebből fakad. Viszont az utóbbi az elsődleges és felsőbbrendűbb, ez nem azt jelenti, hogy az anyagi hatalom nélkülözhető lenne. Ugyanúgy, ahogy munkásokat sem lehet nélkülözni, és az értelmiséget se.

Én mint fiatal, sok pozitív változást látok, ami éppen kicsírázóban van a többiek lelkében, idő kell hozzá, hogy ki is virágozzanak.

Idővel elkerülhetetlen lesz a politikai élet megtisztulása vagy erőszakosan, vagy kevésbé erőszakos úton.

A mindennapjaimba ügyelek arra, hogy próbáljak pozitívan hatni a környezetemre, és gyakran meglepően jó visszajelzéseket kapok.

Ennek egy példája egy villamoson történt, 4 megálló óta egy hajléktalan össze-vissza rikácsolt egy kisgyerek miatt. A liberális korcs ideológia hatása fényesen elém tárult, az emberek -bár zavarták őket, csak néha egy fél pillantást vetettek erre az emberre, de mintha próbáltak volna nem tudomást venni az egészről. (verbális értelemben) agresszíven fellépve lehajtottam a hajléktalant, és másodperceken belül jöttek hozzám oda 40 éves felnőttek, hogy milyen jól tettem, és hogy mégis mti képzel az ilyen, milyen büdös volt stb.

Aha, ilyenkor már könnyű magyarázni..

Régen alapvető volt, hogy egymásér kiállnak az emberek, ma meg zavarodottan billegnek, mint akik telefosták a nadrágjukat, ha tenni kéne valamit.

Mindenesetre az ilyen kis apró tetteim után mindig azt látom, hogy bátorságot kapnak a többiek, hogy hasonló dolgokat csinálnak, csak kell nekik az inspiráció, kell valaki, aki mögé felsorakoznak, és felállnak a földről, mert egyedül nem mernek.

Lehet, hogy jelentéktelennek tűnő kis hétköznapi dolog, de szerintem elgondolkodtató, mert nagyban is ugyanígy működnek a dolgok, csak ügye a nagy dolgokban nem én fogok 20 éves sihederként az élre állni és vezető lángoszlopként működni.. :)

2013. okt. 3. 16:26
 22/34 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, egyformán kéne működni a dolgoknak.Egy polizikusnak az a feladata,hogy olyan környezetet teremtsen a népnek,ami mindenki számára a lehető legjobb.De ha ez nincs meg,és míg egymás zsebét tömik inkább,egymás haverjai a pályázati nyertesek,stb, amíg egy dolgozó után kb 90000-et kell fizetni a fizetésén felül,és amíg lesz olyan,hogy ezt az is benyeli,aki megtehetné,hogy befizesse,de neki még annál is több kell,addig itt semmi se lesz.
2013. okt. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy Te a politikát az aggyal vonod párhuzamba. A hatalom akarása azonban sohasem működött így, ahogy leírtad.


A hatalom mindig a legkapzsibb, legönzőbb, legsunyibb és a többieken legsikeresebben átgázoló EGYÉNEK kezében összpontosul. Ha egy közösségben már 1 db ilyen van, az az egész rákfenéje. A többieknek két választása van: vagy behódolnak neki, vagy ők is agresszív versengővé válva próbálnak minél többet összeharácsolni. A hatalomvágyat a félelem vezérli. A félelem attól, hogy valaki más esetleg nálam több hatalmat szerez és engem is megszívathat.


Lehetnél lángoszlop. Az emberiség jobban járna veled, mint a jelenlegi uralkodókkal.

De nem sokáig. Ha megpróbálnál változásokat bevezetni, szemben találnád magad a legmagasabbra felkapaszkodott tetvek félelemtől hajtott durva ellenreakciójával.


Az a baj, hogy ma már nem arról van szó, hogy a politikusok csak a gazdasággal foglalkoznak. A gazdaság korlátozza a politikát. A gazdasági erő nem a politikusok kezében van, hanem a tőketulajdonosok kezében.


Azért találó a kapitalizmus elnevezés, mert a tőke abszolút uralma érvényesül, a vagyon egyre csak koncentrálódik, összpontosul kevesek kezében, akik mindent elkövetnek, hogy minél több luxust kisajtoljanak maguknak ebből a bolygóból. Olyanok, mint a pók, ami befecskendezi a hitelinjekciót, a rabszolgáknak járó vécépapírpénzt az addig egészségesen működő gazdaságba, hogy azt felhígítva kiszürcsöljék a valódi értékeket: a természeti kincseket, nyersanyagokat és az emberi munkaerőt... a méreggel együtt, ami folyósította ezeket.


A politikusok nem számítanak, ők csak a pénztárosok, őket bízzuk meg a választásokon, hogy taszítsanak minket adósrabszolgaságba, fejjék ki belőlünk az adókat, ami aztán adósságszolgálat formájában a tőketulajdonosok zsebébe vándorol, mint kamat.


Az a papírpénz, amit ők kölcsönadnak, valójában nem létezik. Az csak hitel, azt jelenti: elhiszik, hogy tudunk nekik dolgozni és értéket előállítani. Cserébe nyomtatnak nekünk pénzt, amiről mindenki elhiszi, hogy értékes, így boldogan raboljuk ki magunkat érte.


Ez a hatalom akarása jelenleg. Ők azt akarják, hogy vécépapírért gürizzünk az ő kényelmük érdekében. Ezek után kár a politikával, politikusokkal foglalkozni, mert ők csak a tőkések kutyái. A demokrácia egyfajta illúzió: megválaszthatjuk négy évente, hogy ki folytassa intézményesített kirablásunkat.

2013. okt. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

A hatalom akarása az ösztönből fakad, és ténylegesen mindent áthat, pl az érzelmeket is. Ez a szerelemnek is az alapja, az ideális lelkitársaddal TÖBB vagy,

Az más kérdés, hogy egy bizonyos népcsoport évezredek óta mindig is igekezett bontani és rombolnia természtesen kialakult harmónikus rendet, Ennek a mai eredménye, hogy pénzzel bárkit lehet irányítani.

Tudom jól, hogy maguk a politikusok szó szerint a báb szerepét töltik be

(Erre az egyik kedvenc példám az USA 2004es választása Bush és Kerry között. Híába republikus az egyik, a másik demokrata, mivel egy társaság tagjai. Tehát lényegtelen ki került volna hatalomra, úgyis ugyan az a Yale egyetemről indult kör lett volna az ország "élén".)


20évesen csak annak lehetek lángoszlop, akit a hatásom alá tudok keríteni. Csupán az életkorom miatt is korlátozottak a lehetőségeim, arról nem is beszélve, hogy fejlődnöm is kell rengeteg mindenben.

Meg kell járni a szamárlétrát én ezt vallom.

Először magamat változtatom, az a közvetlen környezetem, és így tovább. A "Hatáskörömben" sikeresen tudok változtatni sok mindent, ehhez az kell, hogy megfelelően adjam elő a mondandóm, és folyamatosan "adagoljak"

Vannak tények, amiket nem képes egyből feldolgozni az ember, és ott vannak az elmélyült előítéletek. Ha ezekre nem ügyelek, akkor akadályokba ütközök.

Nagyobb szinten ez hatványozottan igaz, a hosszútávú célokat és szándékot lepel alatt kell tartani amennyire csak lehet, Különben ott akadályoznak és rágalmaznak, ahol csak tudnak.

2013. okt. 4. 00:07
 25/34 anonim ***** válasza:
23-as! A demokrácia azért nem rossz dolog. Én visszasírom 2010 óta. Éltem eleget a szocializmusban. Nagyon örülök hogy országunk vezére akkor még nem lehetett hatalmon. Brrrrr
2013. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"Tudom jól, hogy maguk a politikusok szó szerint a báb szerepét töltik be"


Nos ezzel az eredeti kérdés értelmét is veszítette, mert felmerül: Miért érdekes, hogy mivel foglalkozik pár paprikajancsi? Nekünk miért kell velük foglalkoznunk? Miért kell hagynunk, hogy eltereljék a figyelmünket a valóságról?



A szamárlétra fokain szép lassan ki fog aludni a láng.. Ha politikai ambícióid lennének esetleg, akkor készülj fel, hogy két választásod lesz: lefekszel a hatalmasoknak vagy valamilyen balesetet szenvedsz. A renitenskedő politikusok eddig folyton csúnyán végezték. Az USA-ban a tőkés csoportok háttérhatalmát korlátozni igyekvő elnökök gyilkosság áldozatai lettek.


A háttérhatalmat nem lehet politikusként lebontani. A rákot a szervezet csak kétféleképp győzheti le: erős akaraterővel és/vagy külső beavatkozással. Kemoterápia. Az a hibája, hogy nem csak a káros szöveteket pusztítja, de az egész szervezetet megviseli, és sokszor el is pusztítja. De ha az elrákosodás így is úgy is halálhoz vezet, akkor nem éri-e meg a kockázat?


"23-as! A demokrácia azért nem rossz dolog. Én visszasírom 2010 óta. Éltem eleget a szocializmusban. Nagyon örülök hogy országunk vezére akkor még nem lehetett hatalmon. Brrrrr"


Országunk vezére azért az, mert megengedték neki. Ugyan azok engedték meg, akiknek 2010 előtt is engedelmeskedtek a kutyák. Akkor sem volt demokrácia, nekem például akkor sem volt fogalmam, hogy nap mint nap mit ügyködnek a parlamentben (már akik bejártak oda egyáltalán)

Szóval csak ismétlem önmagam, ha azt írom, kár ilyen politikai pártok összehasonlítgatásában gondolkodni, mindegyik jelentéktelen a világban uralkodó folyamatokhoz mérten.

2013. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Bocs de aki azt mondja hogy a szocik alatt nem volt demokrácia annál valami baj van a fejben. A mai tetves társaság viszont tényleg a Kádár korszakot idézi. Éltem egy "keveset" abban az időben is,tudom mit beszélek.
2013. okt. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Négy évente eldöntjük, ki szedje be a következő négy évben az adót és fizesse az államadósságot.


Ha ez demokrácia, akkor az is házasság, ha a pár csak karácsonykor találkozik és akkor sincs szex.


Inkább "ne legyen minden fejben", mint hogy képzeljem magam boldognak egy árnyékházasságban..

2013. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Ez már magas nekem. Amúgy a legfejlettebb demokráciákban is fizetik az adót és az államadósságot. Kérdés ugyebár hogy mennyire nyomorítják meg emiatt a kedves polgárt, igaz-e?
2013. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Az lehet, csak a demokrácia szó szerint azt jelenti, hogy népuralom. Tehát a nép dönt úgy, hogy kollektíven eladósodik.


Jelen esetben miről van szó? Pár gyökér politikus, akiket évekkel korábban beválasztottak a parlamentbe, úgy dönt, eladósítják a népet.

Olyan döntéseket hoznak, amikről az átlagembereknek fogalmuk sincs és nem is értik. És mivel a politikusok korruptak, ezért szükségszerűen káros döntéseket hoznak a társadalom szempontjából, kiszolgálják az őket megfizető nagytőkéseket. Ez nem demokrácia. Ez az ókori palotagazdaságok rabszolgatartó társadalmainak modernizált változata.


A különbség csak annyi, hogy nem ismerjük, pontosan ki a fáraó, csak a rabszolgahajcsárokat. De őket legalább mi választhatjuk meg.

2013. okt. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!