Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Trianon vagy a...

Szerintetek Trianon vagy a holokauszt volt a nagyobb trauma Magyarországnak?

Figyelt kérdés

A kolozsvári származású magyar külügyminiszter, Martonyi János kijelentette:

"A holokauszt a legnagyobb nemzeti trauma számunkra "


Mindkettő nagyon súlyos veszteség volt, csak megfigyelhető egy kettős mérce:

A balliberálisok szerint már ideje lenne túllépni Trianonon, nem kellene vele foglalkozni, ezzel szemben a holokausztról nem szabad megfeledkezni, évente legalább 5-6 megemlékezést kell tartani és állandóan emlékeztetni kell a magyarságot erre.

A szélsőjobboldalon a holokauszt szorul háttérbe, viszont nagyon erősen jelen van a trianoni veszteség a tudatukban, politikájukban. A Fidesz politikájában mindkettő jelen van.



2013. okt. 4. 15:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
61%

mindkettő nagy tragédia


és nem csak a külső okok miatt, hanem mindkettőben bőven benne volt a nemzet


a trianon azért, mert a magyar politikai elit nem volt képes kezelni a nemzetiségi kérdést, és nem volt képes képviselni az ország, a nemzet érdekeit, akit érdekel, ajánlom figyelmébe a Békecsinálók című könyvet, a másik oldalról mutatja be a dolgokat


a holokauszt pedig azért, mert semmit nem tanult az ország trianonból, és emiatt gyakorlatilag magyarok öltek magyarokat



érdemes lenne azzal is tisztában lenni, hogy más nemzetek, országok mit gondolnak rólunk, hogyan látnak minket, és miért olyan a véleményük, amilyen, ehhez az attitűdhöz sajnos túlságosan pökhendi nemzet vagyunk, szégyen

2013. okt. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
60%

A holoizét csak a zsidók nyomják, sőt, Kertész megmondta már maga is, h egy baromság az egész meg jó üzlet.

Ennyit erről:)

2013. okt. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem trianon, az elég sok évre eldöntötte az ország további sorsát...
2013. okt. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
85%
Talán Trianonra szavaznék. De nem azért mert a másikban zsidókról van szó! A holokauszt Magyarországon rövidebb ideig tartott (nem örökre mint Trianon), és a holokauszt során akiben volt erő dolgozni, annak volt is némi esély túlélni. A határon túl rekedt magyarokat viszont ma már talán nem annyira erősen, de azóta nyomják el, és bántják. De persze a határon túli magyarok "holokasuztjaként" lehetne emlegetni a délvidéki magyarfalvak kiirtását '44 telén, vagy a Ceaucescu rezsimet is, meg sok egyéb "jószomszédi" intézkedéseket...
2013. okt. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
78%
Ja és megjegyzem: Kérem ne írjatok olyanokat, hogy a holokauszt nem volt tragédia. Tudom, hogy ma védőpajzsként használják fel egyesek, és óriási előnyöket sajtolnak ki belőle, és sérthetetlenné tesz egyeseket. Tudom, hogy a palesztínok helyzete sem sokkal jobb mint a zsidó a holokausztban, de ez a védőpajzsként használás, ez épp az ott elhunyt zsidókat sérti szerintem... Jó jó ilyenkor szokták még mondani, hogy nem is 6 millió halt meg, hanem "csak" pár százezer meg stb... de szerintem lényegtelen, nem a számokon van a hangsúly...
2013. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
17%
Nem értem a holokauszt miért lett volna Magyarországnak trauma. Egyedül az állam ellenségeit hurcolták akkor el, ha nem értenéd kristálytisztán: A nép, a magyar emberek ősi ellenségeit, akik magyarirtással foglalkoztak.
2013. okt. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 rajcziz ***** válasza:
81%

Mindkettő jelentős trauma volt, kár lenne vitatni. De amíg Trianon sokaknak a magyar nemzetbe vetett hitét rengette meg, addig a holokauszt inkább az emberséget kérdőjelezte meg. Az pedig már megint más kérdés, hogy mi, magyarok, igazából egyikkel sem tudunk mit kezdeni.

Távol vagyunk attól, hogy túllépjünk Trianonon, és az átlagembe még mindig képtelen összefüggéseiben, szélesebb perspektívából látni ezt a békeszerződést/diktátumot.

A holokauszttal pedig még rosszabbul állunk. Úgy nézünk rá, mint amikor "magyarok" üldöztek "zsidókat". És ez részben épp a "holokausztlobbinak" nevezett csoport tagjainak is a hibája. Lassan be kellene látnunk, hogy nem két külön csoportról volt szó, hanem egyazon ország polgárairól. "Mi voltunk azok, akik a Dunába lőtték magunkat."

2013. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
47%

"Ja és megjegyzem: Kérem ne írjatok olyanokat, hogy a holokauszt nem volt tragédia."


Márpedig nem volt tragédia. Izraelnek sem volt tragédia a Második Világháborút lezáró amerikai népirtás, melyet a németek közt rendeztek. A napjainkig dúló palesztín népirtás sem tragédia nekik, miért kellne a magyar népnek egy zsidóirtást tragédiaként megélnie?


Másként:

Melyik magyarirtást élte meg tragédiaként Izrael népe, és melyikről emlékezik meg?

2013. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem Trianon, a számok miatt. Terület és néppeség vesztés, ezzel később a munka értéke, földek, vasútak, bányák.

A Holokausztnál meg elvittek innen 200-500 ezer embert. Don Kanyar közel 200 ezer magyar katona fagyott halálra.

Szóval bárhova megyek a történelmünkben bárhol ennél nagyobb számokat, vagy ezzel megegyezőt találok emberi élet veszteségben, sőt.

Szóval szerintem ez nem kérdés.

2013. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
91%

1-es

"a holokauszt pedig azért, mert semmit nem tanult az ország trianonból, és emiatt gyakorlatilag magyarok öltek magyarokat"


Itt nem erről van szó, bár ha közvetetten is, Trianon következménye volt a magyar holokauszt. Az egész '20-as, 30-as években olyan revíziós hangulat volt Magyarországon, hogy a magyar vezetés sem tehetett mást, mint hogy az egyetlen olyan állam mellé áll, aki garantálja hogy legalább a területek egy részét visszaadja. És ez Németország volt.

A másik, hogy utólag mindig könnyű okoskodni, de megnéztem volna, hogy az Anschluss után szomszéddá váló Németországnak, Hitler vezetésével ki mert volna ellentmondani. Kb. akkor Lengyelország sorsára jutottunk volna, lehet ide is építettek volna egy koncentrációs tábort és még ennyi túlélő se lett volna.

2013. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!