Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy is van ez? A Holokauszton...

Hogy is van ez? A Holokauszton és 600e magyar halálán lépjünk túl, mert ideje van már, de a 25 évvel korábbi Trianont sose felejtsük el?

Figyelt kérdés

Miért is? Csak mert pár hangoskodó tini mást se tanult egész életében csak a fújfújzsidó fújfújcigány, "ők nem is magyarok" retorikát? Észérvekkel, ha kérhetném. Az, hogy a zsidók nem magyarok nem az.


Gondolom a nekik szánt 50 milliárdnyi stadionépítés abszolút nem felháborító és teljesen elfogadható népegészségügyi beruházás, bezzeg az eseti egyszámjegyű milliárdos beruházás zsidóknak és az évi kártérítés (1,5mrd), na az ellen tiltakozni kell! Elvégre biztos mennyi új izgalmas sörcsapot lehetett volna abból venni a DVTK-stadionba, nem?


Nevetséges a logikát és objektivitást teljesen mellőző érvelésetek, ti csak utálkozni akartok, mert csak ez van a szívetek és agyatok helyén.



2013. okt. 3. 10:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%

Felháborító a stadion építés is.

Szerintem az infrastruktúrát kellene fejleszteni, hisz van hova fejlődni.


Vagy felejtsük el a múltat ,Trianont és a Holokausztot is, vagy emlékezzünk mind a kettőre.

Nincs olyan, hogy erre megemlékezünk, arról meg nem.

Mindkettő, vagy egyik sem.

2013. okt. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Zeu válasza:
47%

:) Tök érdekes, zz utolsó mondat érdekes, mindkét fél ezt szokta mondani.


Elmondom mi a véleményem.

Ezt a beszélgetést már milliószor lefojtatták több helyen, amiből kiderül, hogy semmi értelme újra belefogni. Ha egy jót akarsz veszekedni, menj el egy kocsmába, és ott tedd fel a kérdést, ahol esetleg szemtől szemben választ is kaphatsz. Egy ilyen GYÍK szintű fórumon, csak utálkozásba fajulhat a dolog, aminek semmi értelme.


A történelem az történelem, nem árt tisztában lenni vele, és emlékezni rá, de jó ha tudod, hogy mindig a nyertesek írják. Nem tudhatod melyik esetben mi történt valójában, szóval nyugodj meg inkább, és foglalkozz a jelen problémáival. Van abból is elég.

2013. okt. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%

Egyszerű a válasz: IGEN!


Miért?

Mert a holokauszt egy magyarországi kisebbséget érintett, míg a Trianon az egész magyarságot. És ez óriási különbség, a kettőt nem is lehet összehasonlítani.

Persze ha ez itt nem Magyarország lenne, hanem zsidóland, akkor fordítva javasolnám: felejtsük el Trianont és emlékezzünk a holokausztra. Ennyi.

2013. okt. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
65%

Kedves barátom, egyelőre még fontolgatom, hogy ekkorát tévedsz, vagy ennyire csúsztatsz. Az utóbbinak jobban áll.

A hozzád hasonló csúsztatók és gyűlölködők mondják, hogy lépjünk túl. A többi csak azt említi, hogy egy dologról egy évben egyszer emlékezzünk meg. Valahogy nem jó az se, ha a csapból állandóan bor folyik, hát még ha nem az.

És mintha a te fajtád felejtené el legszívesebben Trianont. Pedig azt sem kell felemlegetni naponta, csak évente egyszer - mondjuk az aláírásakor - meg persze mindannyiszor vissza kell ültetni egyenes derékkal a lóra, bármerre is csúszna le. Nem lenne szerencsés.

A stadionépítést pedig nagyon ne keverd ide. Megvan annak is a maga problematikája, de sem a holokauszthoz, sem Trianonhoz semmi köze.

Attól tartok, azért tartod nevetségesnek a logikát, mert nem tudod, mi az. Írásod ezt bizonyítja, ennél többre nincs szükség.

2013. okt. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
72%

Nem igazán értem.


A holokauszttal az a gond, hogy globális bűnössé tesz mindannyiónkat, pedig vajmi kevés közünk volt hozzá. Arról ne is beszéljünk, hogy azóta is fizetjük a kárpótlást, és a mai napig perlik miatta az államot. Engem baromira nem érdekelnek a zsidók, azt se tudnám, hogy a világon vannak ha nem dörgölnék folyamatosan az orrom alá, hogy én egy szemét rasszista nemzet fattya vagyok, és nézzem meg h mit tettem velük. Hát nem.


Trianon kb romba döntötte az országot, elcsatolták a területeink, bányáink, erőforrásaink, vasúthálózatunk nagyrészét, a történelemben nem büntettek még országot úgy mint minket. Több millió honfitársunk rekedt úgy külföldön, hogy nem költözött 1 centit se, az ország pedig a béka feneke alá került. Nem volt fer lépés.


A gond az, hogy ezzel szemben SOKKAL TÖBBET hallani a holokauszt áldozatairól mint trianonról, trianont felejtsük el, nincs mit tenni, a holokauszt miatt viszont érezzem magam kollektív bűnösnek folyamatosan.


Nem arról van szó, hogy nem érzem át a holokauszt súlyát, persze h értem és érzem, de a folyamatos lelki terror szerintem nem jó ómen az ügy érdekében.


1,5 mrd amúgy állami költségvetésben nem nagy összeg, de tény, hogy lehetne sokkal okosabb helyre rakni, én például a cigányság áldozatainak megsegítésére fordítanám.

2013. okt. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
58%

A holokauszt nem a mi bűnünk... Nem nálunk, nem velünk történt. Zsidókkal, már pediglen, akármennyire is nem észérv neked, ők nem magyarok. Zsidók, Izraelben élnek most. Ott tartsanak megemlékezést, a saját pénzükből. Ne itt és főleg ne az adófizetők pénzéből, mert nekem aztán rohadtul semmi közöm nem volt hozzá! Semmi, érted? Miért kéne bűnösnek éreznem magam?


És akkor megint feltennék pár kérdést: Az indiánok kiirtásáért ki adott kárpótlást az indiánoknak? A nagy "amerikaiak" a japánoknak miért nem? És még sorolhatnám. A háborúban meghalnak emberek, nem is kevesen. A zsidó áldozatok száma se több, se kevesebb, mint bármelyik másik háborúban meghalt áldozatoké....

És még egy kérdés: Szerinted az oroszok és Rákosi leszármazottjai fizetnek a még most is élő szabadságharcosoknak pénzt??? Akik túlélték a "munka"táborokat?? Szerinted ez nem sokkal fontosabb, mint a Holokauszt???? Ha szerinted nem és szerinted egy idegen nemzet fájdalma sokkal fontosabb, azt javaslom, költözz el!

2013. okt. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
45%
Azért annak örülök, hogy a válaszadók között legalább egyetértés van és mindenki jól látja a dolgokat (a kérdésfeltevőt leszámítva)
2013. okt. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
58%
ez a holokmauzás egy szánálmás zsiráf tömegpszichológiai próbálkozás: a szégyen érzésenek keltése, mart aki szégyelli magát az irányítható és gyenge. Iyen egyszerű. Szegény kis zsiráfok még nem jöttek rá, hogy ebbe a nép nagyon bele fog unni, és akkor visszájára csap majd a dolog, kaftánt seggbe dugva lehet menekülni innen. Közel a nap. A zsiráf nem magyar vidékre való állat. Sokkal délebbre.
2013. okt. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
35%

Amúgy a stadionberuházás teljesen elfogadható annak aki tanult ember.

Magyar cégek dolgoznak ott magyar munkásokkal magyar alapanyagokkal. Tehát a magyar ipar jár jól az építkezésekkel, a pénz pedig a magyar családok kasszájába kerül.


A labdarúgás meg MO legnépszerűbb, legnézettebb sportja. Akármennyire is ellenzik, a stadionok nem a csapatoknak épülnek elsősorban, hanem a szurkolóknak akik ilyen foci mellett is költik a kis fizetésüket a sportra.

Úgy is fellehet fogni, hogy a labdarúgást szeretők adójából épülnek a stadionok, amik pluszba a magyar ipart segítik.


Persze ellenzéki pártok (értem ezalatt a baloldalt) ellenzik ezt mert ők a külföldi cégek/bankok/beruházók pártját fogják.



" ti csak utálkozni akartok, mert csak ez van a szívetek és agyatok helyén."

Ebbe viszont van igazság. Sokan azért utálkoznak mert nem tudnak eleget a dolgokról.

2013. okt. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
13%

Arról nem is beszélve, hogy a labdarúgásból évente 100 milliók folynak be az állam kasszájába adók formájában.

És nem csak a csapatok/játékosok bevételeit/fizetését értem ezalatt, hanem a meccsnapi bevételeket is.(sörsátrak pl)

2013. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!