Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rinyálnak a tanárok,...

Miért rinyálnak a tanárok, hogy 32 órát kell dolgozniuk?

Figyelt kérdés
Átlag emberek 40 órát dolgoznak egy héten, mégse tüntetnek...

2013. okt. 6. 18:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
20%
mert eddig tobbet is vallalhattak ami plussz penz volt na meg tul is voltak fizetve
2013. okt. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Ha szerinted annyira jó akkor előtted a lehetőség a tanáripályára.
2013. okt. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Nem azért rinyálnak, mert ennyit kell dolgozniuk. Hanem azért, mert ennyi időt kell az iskolában tölteniük. Mellette még sok órát kell a felkészüléssel, a feladatok elkészítésével, kiértékelésével tölteni. Ez is munkaidő.
2013. okt. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
28%
Mert a kényelmesebb élethez voltak szokva.Rótták a falut a boltokat jukas órában hazamentek főzni.Most meg bennt kell letölteni a munkaidőt az iskolában.Hát felháborító nem.
2013. okt. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 bumbi02 ***** válasza:
82%

Rótták a falut a boltokat jukas órában hazamentek főzni.Most meg bennt kell letölteni a munkaidőt az iskolában.


Gondolom, te már nyelvtan óra helyett is jártad a falut..: )


Amúgy 32 óra az iskolában töltött idő, efelett még otthon is dolgozniuk kell (nem is keveset sokszor).


Persze ha valaki úgy gondolja ez egy álom - tanárnak lenni -, nyitott az út mindenkinek:)

2013. okt. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Nehogy olyan sokat kelljen egy tanárnak felkészülnie egy órára... újra és újra ugyanazt tanítja, nehogy otthon le kelljen ülnie felkészülnie egy órára.

A dolgozatok kijavításának idejét megértem.


Na mindegy, én a középiskolában azt láttam, hogy állandóan büfézgettek a tanárok, meg egy-két alkalommal láttuk, hogy tanáriban láb fent az asztalon. Aztán amikor ezek bejöttek órát tartani nekünk sírták el, hogy 8-tól 1-ig vagy 2-ig bent vannak, és mindegyiknek volt lyukas óra, hogy legyen tartalékos helyettes tanár.


Más meg már örül, hogy a 8 órás munkaidőbe kap 30 perc kaja időt.


A tanárokat tisztelem a tudásuk miatt, de a munkához való hozzáállásuk kritikán aluli.

2013. okt. 6. 19:57
 7/30 anonim ***** válasza:
35%

Elkényelmesedtek, ilyen egyszerű. Én nagyon jó intézkedésnek tartom azt, hogy végre többet kell dolgozniuk, mert amit eddig az oktatással művelt az előző kormány, az felháborító volt. A tanároknak annyi szabadidejük volt, hogy eltörpült mellette a munkával töltött idő, és ez az oktatás színvonalán is meglátszott. A balliberális oktatáspolitika megbukott, csak diplomagyár volt az egész, közben erkölcs, hittan és jó tanulmányi alapok nem álltak rendelkezésre a tanulók számára, hogy tényleg éretten és egészségesen gondolkodó fiatalok lehessenek belőlük.


Az országnak nem léhűtőkre van szüksége, hanem tisztességes, dolgozó magyar emberekre, csak így tudunk fejlődni. A csúnya szóval élve "rinyálást" pedig néhány hónap után be fogják fejezni a tanárok, miután hozzászoktak az új rendhez.

2013. okt. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
56%
elképesztő hogy sírnak a tanárok!!! MÁSNAK MÉG AZ EBÉDIDŐT IS LE KELL DOLGOZNI! Ők meg bemennek 7:45-re, de 45 perceket dolgoznak és 10-15 perc szünet. 2-kor már mennek is haza!!!!Ha elfárad leül, ha rossz napja van önálló munkát ad, dolgozatírásnál egész órán ül! MI A FENÉT KÉPZELNEK????
2013. okt. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%
Hát kéne is mert olyan a ráció ellen elkövett bűnökkel rendelkező ember mint te, elég sok van így is szabadlábon ezen a fórumon.
2013. okt. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 rajcziz ***** válasza:
71%

Kedves kérdező, látom, te nem látod át pontosan, miből áll egy tanár munkája. Hadd világosítsalak fel, édesanyám kapcsán első kézből szerzett információim vannak.

Igen, a tanár letanítja az óráit az iskolában (könnyűnek tűnik, de próbáld meg 45 percig fent tartani legalább 20 gyerek figyelmét, akiket aztán abszolút nem érdekel, hogy te miről beszélsz). Emellett, ha az illető tanár osztályfőnök is, temérdek papírt kell kitöltenie, és esetleg nem ártana jobban odafigyelnie a diákjaira. Amikor hazamegy, fel kell készülnie a következő napi óráira (mert bár nem változik radikálisan a tananyag, a tanítás metódusai igen, arról nem is beszélve, hogy minden osztályban másképp kell tanítani ugyanazt). Esetleg még hozzáadódik egy kis dolgozatjavítás. Ha ezt úgy mindet összeadod, akkor talán már kicsit jobban átlátod a tanárok munkakörét. Hidd el, édesanyám kapcsán pontosan tudom, mit jelent tanárnak lenni (legalábbis valóban elkötelezett tanárnak lenni).


A 26%-os válaszolónak is lenne pár észrevételem.

"közben erkölcs, hittan és jó tanulmányi alapok nem álltak rendelkezésre a tanulók számára"

Ezzel nekem az a bajom, hogyha ezekre a dolgokra külön óra kell, akkor talán a többi tanórán mindezt nem kellene átadniuk a tanároknak? Esetleg az irodalom tanításánál nem kell beszélni az erkölcsről? Azt már meg sem említem, hogy az erkölcs egyénenként változik.

Nem mintha a korábbi vagy épp a jelenlegi oktatási rendszer felkészítette/felkészíti a diákokat az életre. Egyetértek azzal, hogy ezekre a dolgokra is figyelni kell, de szerintem inkább arra kellene megtanítani a diákokat, hogy hogyan gondolkodjanak a világról, ne arra, hogy mit gondoljanak.

2013. okt. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!