Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az utóbbi években mi ez a...

Az utóbbi években mi ez a nagy Kádár-nosztalgia?

Figyelt kérdés

McDonald's-ban Retróburger, panelházi életstílust istenítő reklámok, magukat Jobbikosnak valló fiatalok Oroszországot éltetik és olyan filmeket idealizálnak, mint a Kopaszkutya.


Nem veszik észre az emberek, hogy a 80-as években és előtte nem véletlenül volt Vasfüggöny a kommunista országok nyugati országok felé néző határain?


Hogy nem véletlenül történt a Rendszerváltás?


Hogy a 90-es években nem a Gonoszzsidók™ miatt éltette az egész ország Amerikát meg az Amerikai filmeket, zenéket?



Mikor ébrednek fel végre az emberek a múlt idealizálásából és vizsgálják meg, hogy nem valami gonosz érdekcsoport manipulációja miatt volt olyan a populáris kultúra 1988 és 2010 között, amilyen?



2013. okt. 7. 00:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ó persze! Állambácsi ne nyúljon a hónunk alá, hadd hulljon a férgese!

De a bankoknak bezzeg most is a hóna alá nyúlnak ha kell!

(Ez kicsit demagógra sikerült. :)

A rájuk kivetett adó meg a töredéke a hasznuknak, mégis a számokkal zsonglőrködve kihozták, hogy ők veszteségesek.

Az ő nyafogásuktól hangos a közbeszéd manapság.


'90 óta nem volt kormány, amelyik nem vett fel kölcsönt.

(Épp Bajnait kiemelni - hogy is mondjam - elfogultságnak tűnik.)

Csak épp nem jóléti kiadásokra ment el pénz, mint Kádár alatt, hanem belőle épült a kapitalizmus, ment az "eredeti tőkefelhalmozás".

Mellesleg az "átkos"-ban a rengeteg hitel mellett volt jelentős állami vagyon. Na ebből a vagyon már nincs meg.

2013. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én '75 - ben születtem, vannak még jócskán emlékeim a múlt rendszerről. Távol álljon tőlem, hogy visszasírjam, de egy kicsit megértem azokat akik nosztalgiáznak.


Először is volt egy alap biztonság. Utcára senki nem került, volt mindenkinek munkája, akármilyen is, de volt. Éhenhalástól, megfagyástól nem kellett tartani. Nem volt számottevő bűnözés, akkor megfogták a bűnözőket, a gyilkost - ha nem volt semmi enyhítő körülmény - felakasztották. Jó volt a közbiztonság. Ingyenes oktatás, egészségügy. Nem volt cigánykérdés, a többségük dolgozott, tanulhatott. Amelyik mégis lopott, megbüntették, nem a jogaikról papoltak. Ezek nem kis dolgok, akkor is ha nem volt minden minőségi, akkor is ha sokkal szürkébb világ volt, nem volt annyi minden a boltokban, nehéz volt utazni, hiánygazdálkodás volt stb.


Egyébként - ahogy te is írod - a radikális fiatalok Oroszországot tartják (bizonyos szempontok szerint) követendőnek, nem a Szovjetuniót, a kettő nem ugyanaz. Oroszország legalább annyit változott '90 óta mint hazánk, sőt.


A panelházi életstílust hirdetik? Fájdalom, ma is sokan ugyanazokban a panelházakban laknak, én is egy ilyenben nőttem fel, akkor voltam gyerek, az ember szívesen emlékszik a fiatalságára. Tudod, akkor - nem volt ez túl egyszerű - de kaptak a családok lakást. Ma milyen esélye van egy fiatal párnak saját, tehermentes lakásra? Marad az élethosszig tartó kölcsön. Akkor születtek a gyerekek, a '80 - as évek elején majdnem 11 millió volt az ország lakossága, amikor én születtem még nem volt népességfogyás, 34 - en voltunk egy osztályban, elsőben H - osztályos voltam, nem A -s, vagy B - s.


Nem a '90 - es években kezdődött az Amerika kultusz, hanem sokkal régebben, amit tiltanak, az mindig kapósabb. Onnan jöttek a filmek, a zenék, ez már évtizedekkel korábban így volt. Az is el kell mondanom, a társadalom töredéke akart igazából rendszerváltást. A '80 - as évek végén már nem éltünk túl rosszul, ha nem is nyugati színvonalon.


Összefoglalva, én mint erősen jobboldali ki kell jelentenem, hogy évszázadokra visszamenőleg a magyar azokban az évtizedekben élt a legjobban. Ez nem dicsérete a Kádár - rendszernek, hanem bírálata a mainak. '90 óta, lassan negyedszázada nem tudtunk továbblépni.

2013. okt. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%

Mindig elcsodálkozom azokon akik azt hiszik (mert valszeg így szoktatták őket), hogy lakást lehet csak úgy kapni is, a munkahely csak úgy teremtődik ,a pénzt csak úgy adják mert jár nekik ,az oktatás az egészségügy ingyen van ,a városi tömegközlekedés pedig legyen jó minőségű és nagyon olcsó,az út pedig magától épül amin jár.

Ha "lehúzott" nagy kínok közepette az Aranypókban 30 évet ,kiemelt nyugdíjra érdemes.

Ezeket szerintük ha nem bírja finanszírozni az állam akkor a kormány a hibás.Valszeg mert nem vet ki elég adót arra a néhány elvetemült vállalkozóra akik arra adták a fejüket, hogy hasznot hozó munkával töltsék el az Istentől megadatott véges idejüket.


Ezeket a dolgokat amikről azt hiszik ,hogy alanyi jogon jár Kádár mester a csúnya nyugattól kikunyerált kölcsönökből finanszírozta.A kölcsönök kamatjai és törlesztgetései viszik el a mostanság bezsebelt adók és járulékok,dézsmák és harácsok 70-80%.A maradékból meg fenn kell tartani egy államot.

Nos ha ezek a nyugat felé történő kifizetések nem volnának vagy mondjuk csak fele annyi volna akkor talán lehetne valamit kezdeni .Mint ahogy most is próbálkozik az NB gazdaság élénkítő kedvezményes hitelekkel.


Ergó az akkori viszonylagos jólét levét isszuk a mai napig is.

Az akkori elkapatott, félrenevelt elhazafiatlanított lakosság gyermetegségeinek az utóhatásait tapasztaljuk most is.

Szinte mániákusan nyomták a tudatunkba ,hogy mi csak egy kis ország kis nép vagyunk.A mi szempontjaink nem számítanak a világban.A mi külhoni nemzettársaink nem lehetnek magyarok,mert más országban élnek.Ezt csak itt és csakis mivelünk csinálták.

Mert mikor halottad egy írtől ,dántól, svédtől szlováktól, szerbtől stb, hogy ők csak egy kis nép ,kis ország?

A rendszerváltásba ilyen öntudattal és kapitalizmus és gazdaság ismerettel mentünk bele.


Lám mi az eredmény.

Gonosztevő politikusaink bármit bevállaltak csak ,csak a ők székükben maradjanak.

És szinte ugyanazok és most is a jólétre apellálnak, hogy döntéshozó székük legyen a seggük alatt.

Miből? A számlát ki fizeti?Majd megint az utókor?

2013. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A Kádár rendszerben volt létbiztonság , a közbiztonság is nagyobb volt.

1988-ig még halálbüntetés is volt.


Jobboldali vagyok,de el kell ismernem, hogy volt sok pozitívuma a Kádár rendszernek.


Amit a zsidókról írtál azt meg nem nagyon értem.

2013. okt. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%
Mégis a 80-as években tetőzött a hazai öngyilkosságok száma. Érdekes...
2013. okt. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

ma 14:13

A koncentrációs táborokban alig-alig volt öngyilkosság.

Ez is érdekes.

2013. okt. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!