Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az előző kormány 8 éve alatt...

Macungo kérdése:

Az előző kormány 8 éve alatt szerintetek jólét volt?

Figyelt kérdés

A "Miért ilyen harmatgyenge az ellenzék?" kérdésnél egy válaszoló azt írta, hogy az előző kormány idején legalább jólét volt.


Ezen annyira megdöbbentem, hogy gondoltam valamiről lemaradtam, ezért tettem fel a kérdést, hogy csak én gondolom, hogy lopikulát volt jólét???!!!!



2013. okt. 16. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
88%
Az első négy évben kétségtelenül emelkedett az életszínvonal - csak sajnos hitelből. Ezért is vesztette el 2006-ban a Fidesz a választásokat.
2013. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
100%
Jóléttől az messze volt,maximum több volt az osztogatás , tudod 13. havi fizetés , 14. havi nyugdíj meg hasonlók...a
2013. okt. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
100%
Jóléti osztogatás ment, hitelből...
2013. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
76%
Az előző kormány csak egy évig volt hivatalban.
2013. okt. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
32%
Jólét? Amennyiben a szabadrablást annak nevezzük...
2013. okt. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
jobb lét
2013. okt. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
19%

"Az előző kormány 8 éve alatt szerintetek jólét volt?"

A csókosoknak jólét volt. Ezért vinnyognak annyit, meg náciznak, meg szaladnak Brüsszelbe.

Kormányváltás után meg a fidesz-csókosok vinnyognak, szaladnak Brüsszelbe és komcsiznak.


És így megy ez, míg meg nem halunk...

2013. okt. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
57%

"Az első négy évben kétségtelenül emelkedett az életszínvonal - csak sajnos hitelből"

Gazdasági növekedés, illetve ugrás hitelből valósulhat meg. 3 alapfeltétele van a gazdasági növekedésnek, hosszú lejáratú hitel, rövid lejáratú, és a termelékenység. Ha csak a termelékenység nő, 20-30 év is lehet mire egy gazdaság jobb színvonalra lép.

Gyurcsányt sose szerettem, de mikor 2008-ban kitört a válság, ő közölte, hogy itt nincs(persze hazudott), de a pánikot akarta elkerülni. Az ellenzék meg verte az asztalt. 3 napra elismerte, hogy itthon is válság van. Na akkor kezdődtek a bajok, hiszen kitört a pánik.

Japánoknál '89-ben omlott össze a hitelesbuborék, és tavaly sikerült elérni nekik a növekedést. 24 év. Vagyis itthon és a világban 2030 előtt érdemi növekedés nem lesz.

4 dolog kell, hogy a gazdaság egyenbe jöjjön. Gazdagok megadóztatása, szegények megsegítése, kamatláb csökkentés, pénznyomás, illetve állami kiadások csökkentése. Ezzel 4-5 év alatt egyenesbe lehet hozni a gazdaságot.

Na ebből egyett tart be a fidesz, ezért nincs növekedés. És nem is lesz, amíg pazarolnak.

Tőlünk nyugatabra már kifelé jönnek belőle, és hajtják a pénzt a lehetőségeket. Ma olvastam, hogy Londonban jövőre 2 milliárd fontot fektetnek be különböző Kínai cégek 3 nagyobb projektben. Mi meg mindenki fenekét kinyaljuk 200 melóhelyért. Ott teremtenek 1 millió új állást 10 év alatt, nem csak a hülyeséget mondják.

Ami gazadasági növekedés itthon van az a közmunka, meg a stadion építés miatt van. Más nagyobb beruházás nincs.

2013. okt. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
Persze nekik se jön vissza hipp-hopp a régi színvonal, de sokkal hamarabb, mint nekünk.
2013. okt. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:

Egy korábbi hozzászólásomat osztanám meg veletek, amiben szó esik az elmúlt 8 év alatti "jólétről". Tanulságos:


"Nagyon jó volt, amikor Gyurcsány kijelentette, hogy nem lesz gázáremelés, aztán micsoda meglepetés, mégis lett. Azt is szerettem, amikor csökkentették a választások előtt az ÁFA-t, majd amint megnyerte az MSZP, fel is emelték egyből. Amikor a devizahitelesek sorra mentek tönkre, az akkori kormány semmit se tett értük szinte, gondolom a következetesség miatt, biztos ők okozták maguknak a válságot és a forint gyengülését. Bár kórházban nem voltam, biztos sok embernek okozott örömöt az, hogy a hálapénz mellett már vizitdíjat is fizethet az orvosnak, miközben a kórházak egyre jobban mentek tönkre. Büszke vagyok rájuk, hogy a kormányzásuk ideje alatt sikerült elkezdeni Európa legdrágább metrójának a megépítését, de sajnálom viszont, hogy a kormányzati negyedből és a sukorói kaszinóból végül semmi se épült meg, de az adófizetők pénzével eljátszadoztak közben. Jó ötlet volt a MÁV-Cargot (ami nyereséges volt...) és a MOL-t (ami szintén) külföldiek kezére juttatni aprópénzért, a mai napig áldom azoknak a nevét, akik ezt akkor véghez vitték.


Szívesen folytatnám még, de annyit tettek az országért, hogy több oldalt is megtölthetnék az őket dicsérő írásaimmal. Remélem idén a baloldali összefogás fog nyerni és végre eltörlik a rezsicsökkentést, és újra kiszolgáltatják Magyarországot a külföldi multiknak és bankoknak a dolgozó emberek kárára! Már nagyon idegesít a Fidesz, évről évre több pénzem marad itthon, szétadóztatják a szegény multikat és bankokat, elzavartuk az IMF-et, pedig csak segíteni akartak nekünk, és elégedettek a magyar emberek is, ezen már csak Gyurcsány és Bajnai segíthet!"

2013. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!