Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért erőltetik rá az emberekr...

Miért erőltetik rá az emberekre, hogy ne védjék meg magukat?

Figyelt kérdés

Mindig azt lehet hallani, hogyha megtámadnak, még véletlenül sem próbáljuk magunkat megvédeni, mindent oda kell adni, hagyni kell a támadót.


Én ezzel a hozzáállással nem értek egyet, sőt, úgy gondolom, hogy tudatosan nevelik az emberekbe bele a teljes önmegadást. Engem meg mindig arra neveltek a szüleim, hogy védjem meg magam. Ha bántanak, üssek vissza, ha szavakkal bántanak, akkor szóljak vissza, de soha ne hagyjam magam.



2013. okt. 17. 10:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

De például ha valaki tegyük fel nincs bejelentve a munkahelyén, túlóráztatják ingyen stb. stb. (mai magyar átlag munkahely), akkor is azt sulykolják beléd, hogy NE merj megszólalni, nehogy megvédd magad, az érdekeidet, mert akkor repülsz. Tehát ha bántanak, húzd meg magad, ha igazságtalanok veled, ne merj megszólalni. Nekem úgy tűnik, mint egy tudatos "átnevelés".

Hiszen az ember ösztönei azt diktálják, hogy védd meg magad, vagy ha igazságtalanság ér, akkor állj ki magadért. De pont az ellenkezőjét próbálják lenyomni az emberek torkán.

2013. okt. 17. 13:02
 12/17 A kérdező kommentje:

Tehát én nem épp egy késeléses támadásra gondoltam, hanem úgy általánosságban az önvédelemre.


Hiszen, ha a magyar emberekről köztudomású lenne, hogy mindig kiállnak magukért és ha bántják őket, összefognak és odacsapnak, akkor talán nem lehetne annyi szemétséget végigcsinálni ebben az országban.

2013. okt. 17. 13:03
 13/17 A kérdező kommentje:
Az én nagyapámat hősként ünnepelték a falujában, amikor kiállt a barátja és kollégája mellett egy munkahelyi vitában és út is kirúgták. Ma már bolondnak néznék ugyanezért.
2013. okt. 17. 13:05
 14/17 Mirk ***** válasza:

Azért, mert ha odaadod amit kérnek akkor egy kis anyagi veszteséggel megúszhatod, ha pedig nekiállsz "védekezni" - azért idézőjelben, mert a legtöbb ember csak hiszi, hogy képes rá - akkor lehet, hogy a pénztárcád mellett az életedet is elveszik, vagy csak jól megvernek.


Egyébként aki tényleg meg tudja védeni magát az nem fog mások tanácsaira hallgatni, mert tudja, hogy mit kell tennie.

2013. okt. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Mirk ***** válasza:
Még egy dolog. Az önvédelem nem azt jelenti, hogy én leverek mindenkit aki rám támadt, hanem azt, hogy én ép bőrrel megúszom a kalandot.Elfutok, segítségért kiáltok, vagy lefújom a támadót paprikas prével, ezek mind önvédelmi formák.
2013. okt. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Vadkan01 ***** válasza:
Értem mire akarsz kilyukadni. Mostanában elég nagy a munkanélküliség és ezt eléggé kihasználják a munkáltatók, ha az egyik alkalmazott nem csinálja amit a főnök kér, akkor felvesz a helyére egy olyat aki szófogadóbb. Na ez ellen védekezni piszkosul nehéz, egyedül biztos a bukás, összefogás meg nincs, szakszervezetek és a jogvédők is kussolnak. 2006 óta van ez a "nevelés", tudjuk miért, csak kussoljon a nép, de ha valaki önvédelmi szerveződést kezdeményez, akkor már csírájában elfojtják, ez a zsarnokok eszköze, ha ez a helyzet, akkor nem lesz itt szép jövő.
2013. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nos,ha általában az önvédelemre gondolsz akkor már több hozzászólótól megkaptad a választ.Ám egy támadásnak több válfaja is lehet.Egy egy ellen fegyver nélkül,egy egy ellen fegyverrel,vagy épp egy egész roma család akar meglincselni csak úgy.Én járok önvédelemre,és állítom,hogy egy átlagos balhéból jól jönnék ki,de ha öt roma akarna kirabolni lehet,hogy hagynám.Már csak azért is,mert max kettőt tudnék leütni,és már bennem is lenne a pillangó kés.Ergo nem ér annyit egy mobil,vagy pár ezer forint.De ha azt látnám,hogy ketten rugdosnak valakit az utcán simán odamennék és leállítanám őket.Mérlegelni kell mindig.Ha a bajt keresi valaki az meg is találja,sőt nagyon nem is kell keresni.Én annyi hülye hozzászólást olvasok az önvédelemmel kapcsolatban is,hogy a fejem is megfájdul tőlük.Hogy mi a legjobb...hogy ez meg az nem ér semmit....hogy ez meg egy kalap sz..r,gyenge oktatók...bla..bla.Mennyi olyan eset történik nap mint nap,ami talán megúszható lett volna.Ott van az a soroksári nő,vagy az a pszichológus csaj,és ezek nem kirívó esetek.Talán ha beraknak egy gáz sprayt a zsebükbe és lefújják a köcsögöket még most is élnének.Vagy ha a sokkolót a majmok nyakába nyomják és felveszik a nyúlcipőt...De ha veszi a fáradságot valaki,és elmegy önvédelmet tanulni az a legjobb.Mindegy,hogy mit,mindegy,hogy hol és kinél.Nem az a cél,hogy bárkit letudjon verni.Ha csak ki tud szabadulni egy fogásból,vagy fojtásból és eltud futni,már nyert.És erre jó esély van.Tehát alapvetően én is azt mondom,hogy fel kell venni a kesztyűt,csak nem felelőtlenül.
2013. okt. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!