Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem értesíti a média az...

Miért nem értesíti a média az embereket arról, hogy ezen a héten 5/5 esetben nyert pert deviza-károsult a magyar bíróságokon másodfokon?

Figyelt kérdés
Porsche, AXA, Raiffeisen, Erste és Merkantil

2013. okt. 18. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
2013. okt. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tetro ***** válasza:
100%
mert nincs egy xedik pernek valódi hírértéke. én nem rég nyertem pert egy biztosító ellen. az sem volt a híradóban...
2013. okt. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Több százezer ember lett átverve. Annak nincs hírértéke ha az uzsorások ellen most már szinte minden nap pert nyer valaki?

Ez országos érdek nem csak amolyan "Lufi a kis víziló megszületett a Müncheni állatkertben" kis izé.

2013. okt. 18. 17:09
 4/11 tetro ***** válasza:
85%

17.09

az aki nem tudja hogy mit ír alá, mert el sem olvassa, az nem átverve lett, hanem felelőtlen. teljesen nyilvánvaló volt, hogy a forint romlani fog.

de éppen múltkor olvastam egy gyönyörű elemzést róla, hogy a devizahitelek nagy része reálértéken 5%-t növekedett hat év alatt. ami azért valljuk be, nem egy olyan nagy dolog. a többség nem az emelkedés miatt dől be, hanem mert eleve nem lett volt esélye sem rá, hogy normális törlesszen.

a bankok felelősek. de nem mert átvertek, hanem mert egyáltalán adtak hitelt.

2013. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
senki nem lett átverve! ez hülyeség! egyszerűen arról van szó, hogy kapzsiságból, illetve mert nagyon jól akartak egyesek járni, aláírtak egy szerződést, de nem értettek. figyelmen kívül hagyták a devizahitelek kockázatát avval, hogy "hát úgyse növekedik annyival, stb." De sajnos mégis. Itt nem átverésről van szó, hanem arról, hogy a lakosság nagy része pénzügyi analfabéta, ezért amit elétesznek, alá is írja.
2013. okt. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4%

"teljesen nyilvánvaló volt, hogy a forint romlani fog. "

Nem a romlással van a baj szerintem, hogy úgy romlott hatalmasat a svájci frank, hogy a bankok okozták ezt.

Persze mindenkit felvilágosítottak, hogy bizonyos ingadozás majd várható az árfolyamokon, de ekkora romlással senki nem számolt.

És be se következett volna, ha bizonyos emberek nem úgy cselekednek mint ahogy (direkt írom így mert törölnék a kommentem).


És megjegyzem a végére, hogy nekem nincs semmilyen hitelem. (mielőtt jönne, hogy a duma, hogy csak védem a h.lyeségem)

2013. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tetro ***** válasza:
94%

17.47

erre van megoldás. nem írok alá olyan szerződést, amiben nincs fixálva, hogy mennyivel nőhet a kamat.

2013. okt. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 fospuska ***** válasza:
4%

"egyszerűen arról van szó, hogy kapzsiságból, illetve mert nagyon jól akartak egyesek járni, aláírtak egy szerződést, de nem értettek."


Nem. Egyszerűen a bankoktól kezdve a hitelközvetítő irodákig mindenki azt tolta a kedves ügyfélnek, hogy a devizahitel jó lesz,mert 20-30 forintos ingadozásnál magasabb Forint-romlás nem képzelhető el.

100 banki alkalmazottból 200 a feltett kérdésre ezt válaszolta.


Nekem az egyik bank telefonos érdeklődésre válaszolta azt, hogy ha megvan az ingatlan becsértékének 50%-a önerőként, akkor a bejelentett fizetésemen felül elfogadják a megfelelő rubrikába (egyéb bevétel) beírt összeget, mint rendszeres havi jövedelmet....

2013. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

A TV_ben állandóan figyelmeztettek a kockázatra! Csak az emberek nem törődtek vele. Nekünk pedig az OTP-ben külön felhívták rá a figyelmünket. Egy ismerősöm vett fel devizahitelt. A Közjegyzői okirat részekén aláírattak vele egy okmányt, amelyben egyértelműen szerepelt az árfolyam kockázat.

Nem a bankok a hibásak, hanem akik felelőtlenül vettek fel hitelt.

2013. okt. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Megérdemelték a bankok, eddig a kormánytól kapták a pofonokat, most végre maguk a devizakárosultak osztják őket. Egy fillért se sajnálok a bankoktól, akkora bevételük van, hogy Dunát lehetne rekeszteni vele, az MSZP annak idején tömte a pénzt a bankokba, hogy segítsen nekik, amikor pedig 2010-ben államcsőd volt várható, nem voltak hajlandóak segíteni az országnak a bankok.


Jól jegyezze meg mindenki, aki a baloldali összefogásra szavaz, az a bankok és a multik szövetségeseit juttatja újból hatalomra! Ne féljünk az EU-tól, és ne hagyjuk magunkat!

2013. okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!