Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP személyi kölcsönöm van...

Tegnapholnapma kérdése:

OTP személyi kölcsönöm van CHF-ben: pereljem-e a Bankot és ha igen, kivel?

Figyelt kérdés
Egy 6 fős ügyvédi társaság képviselője mondta (Richárd), hogy már vannak peren kívüli megegyezéseik és Léhmanntól meg a Hitelkárosultaktól is fordultak hozzájuk, mert előzőleg elvesztették a pert. (? ) Szeretnék erről a csapatról többet megtudni, mielőtt kifizetem nekik a 145. 000, -Ft. + ÁFA ügyvédi költséget. Minden információ érdekel!

2013. ápr. 26. 09:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

185,000-d lenne ügyvédre perelni, a hitelt fizetni meg savanyú, mi?


Fizesd csak ki nyugodtan az ügyvédeket, nekik is élni kell valamiből.

2013. ápr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Az ügyvédek érdeke az, hogy minél több ügyfelük legyen és lehetőleg évekig...


Nehogy azt hidd, hogy 145 ezer forint (+Áfa) ügyvédi költséggel megúszod, az ügyvédek óradíja (!!!) 20-50 ezer forint, akár évekig is tudnak 1-1 ügyet húzni!


Nem sok esélyed van, hogy a felvett kölcsönöd kamatait nem kell visszafizetned, mert a Szerződést aláírtad (tudtál a kockázatokról), a pénzt felvetted és amíg az árfolyamok kedvezőek voltak, addíg nem panaszkodtál, hogy jobban jársz, mint a forinthitelesek...


Én a helyedben nem ugranék bele ilyen évekig tartó pereskedésekbe, borítékolhatod, hogy a Bank nem fogja elengedni a hiteltörlesztésedet, inged-gatyád rá fog menni az ügyvédi költségekre (naná, hogy ezt most nem mondja neked az ügyvéd!)...


Fizesd vissza minél előbb a kölcsönt és a kamatait, vedd igénybe a törvény nyújtotta lehetőségeket (árfolyamgát, egyösszegű visszafizetés, hitelfedezeti kölcsön, stb.)...


Legközelebb pedig ne ugorj bele ilyen kockázatos kölcsönökbe, ahol a tőzsdei árfolyamtól függ a törlesztőrészleted!...

2013. ápr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi gyerekek, épp arra volt szükségem, hogy leoltogassatok, tényleg!

Nem az volt a kérdés, hogy én hülye voltam-e vagy sem, amúgy meg pont nem tudhatja rajtam kívül senki az okokat - hanem hogy van-e valami információtok erről a csapatról.

Megköszönném, ha ebben segítenétek, nem az alázásomban, sokkal építőbb lenne. Leszámítva azt az információt, hogy szerintetek inkább törlesszem tovább, mert az ügyvéd csak azért él, hogy lehúzza rólam az utolsó bőrt is - nem sok mindent tettetek hozzá!

2013. ápr. 27. 10:00
 4/17 A kérdező kommentje:
Más: lehet, hogy ők a "Megóvlak Consulting Kft"?
2013. ápr. 27. 10:02
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Soha az életbe nem fog nyerni senki pert a bankok ellen. Amit olvastál az is mind kamu vagy elferdített hír.

Ez jól jegyezd meg.


Ennek nem az az oka, hogy ne lehetne fogást találni rajtuk. Politikai okai vannak, ugyanis ha a Magyar állam engedné azt, hogy a devizahitelesek perelgessenek ész nélkül akkor a bankok jól beintenének és pár hónap alatt összeomlana a magyar gazdaság.


Ennek kapcsán SOHA nem lesz precedens értékű bírósági ítélet, ami semmissé nyilvánítana devizahiteleket. Maximum néha engednek 1-1 elszigetelt esetet, hogy fenntartsák a jogállamiság látszatát. Pertársaság soha a büdös életben nem fog nyerni semmit sem.


Ennek fényében rád bízom a döntést, hogy törlesztesz tovább vagy elcseszel 180e forintot egy ilyen ügyvédi bohóckodásra.

2013. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én sem fűztem hozzá vérmes reményeket, pontosan azért, amit te írsz....

Viszont továbbra is szívesen beszélnék olyan valakivel, akinek valóban személyes tapasztalatai vannak ezzel a társasággal!

2013. ápr. 28. 10:56
 7/17 A kérdező kommentje:
Más: [link]
2013. ápr. 28. 11:03
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

# 7

Ez ugyan az, amiről beszélek. 1-1 erőszakos embernek engednek, hogy fenntartsák a jogállamiság látszatát. Természetesen a 99,5%-os többségnek jól beintenek majd. Mindegy, mit mond a törvény.

2013. ápr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%

tegnapholnapma,

Szerintem egész nyugodtan perelj, ez azért nem így működik ahogy azt az előző "válaszadó" leírja...

180 ezer Forintot még mindig ésszerűbb kifizetni, mint egy hitel kb.4-5 -szörösét a futamidő végéig...

"Kedves" előző válaszadó!

Oszd már meg velünk, hogy te mitől vagy ilyen rohadtul okos ebben a témában? Vagy ezeket csak magadtól találtad ki? Aláírtad a szerződést, fizesd vissza????? Te bankos vagy barátom? Kutakodj már kicsit mélyebbre a témában mielőtt okoskodsz!!

2013. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

# 9


Nem sok közöd van hozzá, hogy mit honnan veszek.


Én leírtam mi miért van, ahogy azt is, hogy ezek tudatában a kérdező azt csinál, amit akar. Ha akarja kifizeti az ügyvédet aztán bízik a csodában. Engem nem izgat fel különösebben.


De visszakérdezek:

Te ügyvéd vagy, hogy ilyen bőszen akarod kizsebelni a szerencsétlen, nem elég neki a hitel törlesztés? :)

2013. ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!