Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal miért jön azzal,...

A baloldal miért jön azzal, hogy elmennek a fiatalok? Az ő 8 évük alatt is mentek el bőven, az nem érdekes?

Figyelt kérdés
2013. okt. 19. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Igen valóban így van, csak a 3 év alatt ez a szám egyes becslések szerint 500 ezerre rúg, ami a nyolc év alatt talán összesen volt ennyi.
2013. okt. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

2006-ig kb minden rendben ment dübörgött a gazdaság (hitelből,de mindegy...),utána jöttek a komoly gondok,akkor kezdtek eszmélni az emberek.

Magyarország amúgy is a schengeni övezet tagja csak 2008 legelejétől,tehát akkor kezdődhetett meg inkább a komolyabb hogy úgy mondjam mocorgás.

Aztán még jött egy durva gazdasági világválság,szerintem ezek összesített hatására kezdődött meg a kiáramlás. Azért az emberek többsége nem két nap alatt dönt úgy, hogy új hazát keres magának és másnap már nem itt él. Szerintem ez egy hosszabb folyamat,talán ez IS indokolhatja.

2013. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lengyelországban van gazdasági növekedés ,jobban fejlődik, mint Magyarország mégis nagy a kivándorlás.


Az EU-nak a felzárkóztatásra kellene törekednie.Ami most van az nem felzárkóztatás.

2013. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Mert a fidesz alatt sokkal nagyobb arányú az elvándorlás.
2013. okt. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
A Fidesz alatt azért mennek el többen, mert 2010 előtt mindenki arra várt, hogy leváltsák az MSZP-t és hawaii dizsi lesz. Aztán le is lett váltva az MSZP, de mégsem jött el a jó élet, így az emberek már nem várnak semmire és elmennek.
2013. okt. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
A baloldal csinálja a legnagyobb képmutatást ebben az országban... szánalmas egy banda.
2013. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Komplikato ***** válasza:

Azért árnyalja a helyzetet, hogy idén 4x annyian jelentkeztek Magyarországról ANGLIÁBA felsőoktatásba mint eddig. Tehát eddig is mentek sokan megélhetési gondok vagy egyéb kilátástalanság (oktatás, EÜ, nyugdíj) külföldre, de most a leendő diákok is kimennek neves egyetemekre tanulni, ha már itthon is drága ...


Amúgy a kivándorlás kb. 2000 óta folyamatosan gyorsul és nyilván a 2004-es EU belépés majd később a munkaerő piac megnyitása felgyorsította a folyamatot, amikhez meg egyik aktuális kormánynak sem volt köze. Csak ez is ide tartozik.

2013. okt. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
MSZP alatt úgy voltam jó lesz nekem Mo-n is Fidesz most már előre megoldotta hogy munkakezdő éveim alatt értelmetlen legyen akár megpróbálni is itthon az egzisztenciát szal megyek én is.
2013. okt. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!