Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a folytonos devizahitele...

Mi ez a folytonos devizahiteles, bankellenes hisztériakeltés?

Figyelt kérdés

Persze nem mintha nem szorult volna belém semi szociális érzékenység, de hát na... a banknak sem jó nyílván, ha az ügyfél nem fizet!


Tudom, hogy vannak olyanok is, akik netán elvesztetták a munkájukat, tehát ha megfeszülnének sem tudnának fizetni, de ahogy én látom, ez a folytonos cirkusz inkább bankellenes hisztériakeltés... Tudomásul kell venni azt is, hogy a bank nem jótékonysági intézmény, így lehet a hitelfelvételt okosan is csinálni, meg ész nélkül is...


Például ma is volt ez az autóskonvoj, ami miatt dugóban álltam... Mégis mit akarnak ezzel elérni, hogy töröljék el a hitelüket, mikor vígan kocsikáznak? Aki vígan kocsikázik, az véleményem szerint nem áll az éhenhalás küszöbén...



Ja és nem vagyok se bankár, se felső 10.000, se semmi ilyesmi... :)


2013. okt. 20. 18:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szóval félreértés ne essék, nem vagyok szegényellenes meg ilyesmi, csak a hisztériakeltés az, amit rühellek...
2013. okt. 20. 18:11
 2/14 anonim ***** válasza:

Néha én sem értem, én régebben láttam valami tüntetést de bennem is ez fogalmazódott meg,hogy egy sem biciklivel megy tüntetni. Mondjuk akik hónapokig üldögéltek az orbán ház előtt azok sem különben.

Csak nekem nincs ennyi szabadidőm?

2013. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Azért megy a hisztéria, mert az átlag ember buta (főleg az idősebbik korosztály, akik annó felvették a hitelt, csak egy szót mondok: szocializmus) volt, és így könnyen átlehetett verni őket. A banknak pedig ez haszon akárhogy is nézzük. A bank ígyis-úgyis megszerzi a pénzét, ha más nem, minden bútorral, TV-vel, kocsival, házzal együtt.


Van olyan ismerősöm, aki 5 banktól( igen 5!) vett fel 6 éve hitelt. Egyiktől elfogyott? Semmi gáz, felvette a másiktól, de nem azért, hogy az előzőt fizesse, ugyan úgy elköltötte élvezeti cikkekre (nem is házra vagy ilyensmikre kell gondolni, de mégcsak kocsit se vett belőle, egy kis ladája van, egyszerűen luxus ételeket akart minden nap a családjának, a feleségének szép csecsebecséket, az egyszem lányuknak pedig mindent megvettek) míg oda nem ért, hogy a 5. hitelfelvétel után már nem kapott senkitől sem pénzt, kötelezték a tartozás megfizetésére. Csak abba nem gondolt bele, hogy lehet, hogy az 1.-2. hitelt még valahogy tudja is fedezni, mert alapból nem keres keveset, de 5-öt egyszerre minden hónapban nem megy.


Most pedig kilakoltatás szélén vannak, a gyereknek sokszor nem jut étel az asztalra. Csakis azok a dolgai vannak már meg a lánynak (legalábbis amit nekem elmondanak, meg amit látok náluk), amit 4-5 éve vettek neki. Meg persze abból is leszűrhettem, amikor megtudtam a lánytól személyesen (bár nehezen mondta el), hogy 1 darab táblacsokit kapott karácsonyra.


Most döntsd el, hogy ki a hibás. Én csak az ilyen családok gyerekeit tudom sajnálni

2013. okt. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A bankok a befektetők pénzét adja neked kölcsön. Elgondolkodtató, hogy egy olyan vállalkozás, ami lényegében csak arról szól, hogy a gazdag ember pénzét tovább adja annak akinek szüksége van pénzre, miként kereshet több pénzt ezen az ügyleten mint aki termelői munkát végez?
2013. okt. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1, 2. köszönöm, hogy valaki támogat :)



Utolsó: A bank az nem egy ember, hanem egy pénzügyi intézmény... Ahhoz, hogy valaki termelői munkát végezzen, ahhoz kell valaki, akinek van egy termelői vállalkozása, ahhoz pedig pénz, hogy elindítsa, illetve ahol a pénzét tárolhatja (ugyanúgy, mint a "melós"nak is)... Vagy akkor hogy képzeled el a gazdaságot? Mindenki gyűjtöget a malacperselyben, és várjuk a csodát? Igazságos vagy nem, de a kapitalizmus így működik... Szocializmusba beledöglött a gazdaság (mivel szintén hiteleket vettek fel hozzá, ám nem volt miből fizetni), feudalizmus meg a legtöbb embernek még igazságtalanabb lenne...

2013. okt. 20. 20:09
 6/14 anonim ***** válasza:

Az egész csak politikai haszonlesés miatt van.


A politikusok meg merik támadni ezeket a kis kereskedelmi bankokat, amik nálunk működnek, mert a háttérből a kormányt pórázon tartó erők ( amik ezeknél sokkal erősebb pénzintézeteket, tőkés csoportokat jelentenek) ezt megengedték nekik, ugyanakkor a "kisemberek" szemében ezek a bankok valami hatalmas hihetetlengonosz gigavállalatoknak, nyerészkedőén élősködő bankóriásoknak tűnnek. Ezáltal a politikusok nem lőnek túl a célon valós uraik szemében, közben a köznép szemében is megmentő hősként tetszeleghetnek.

2013. okt. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
utolsó: teljesen igaz...
2013. okt. 20. 21:47
 8/14 Komplikato ***** válasza:

Kedves kérdező, az egészben az a szép, amikor mindenki bizonygatja, hogy a bank azért sózta rá a deviza hitelt az emberekre, mert több hasznot akart ...

Miközben az igazság az, hogy a forint, Chf, euro vagy jen hitelen tök ugyan akkora 3% marzs volt. Hoppá.


Másrészt a forint hitelesek mindennel együtt is rosszabbul jártak, őket még se menti senki. Miért? mert a T. politikusaink és önkormányzataink CHF-ben adósodtak el tökig. Ez ennyi.

2013. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Miközben az igazság az, hogy a forint, Chf, euro vagy jen hitelen tök ugyan akkora 3% marzs volt"


Azért azt se felejtsük el, hogy a bankok (mint utólag kiderült), sok esetben nem is vettek svájctól frankot azért, hogy nekem adjanak hitelt. Egyszerűen csak frankban számolnak. Tehát egy nem létező "veszteséget" követelnek rajtam az árfolyamváltozás miatt, ráadásul azt is brutálisan pofátlan mértékben. Ez a mérték pedig a nyereségüket megsokszorosítja, mivel ők nem tartoznak svájcnak semmivel. Másrészt ha esetleg van olyan bank, aki mégis vett frankot azért, hogy nekem adjon, visszaadta a következő évben, nagyjából 0.5%-os kamattal. Rajtam meg 30 évig fogja követelni az árfolyamváltozásból adódó, szintén nem létező veszteségét.


A legtöbb devizahitelesnek nem az a baja, hogy nem tudja fizetni a hitelt. Én is tudom, sőt, még autót is tartok fenn mellette, mert keményen dolgozom és bőven belefér. A lényeg az elvvel van. Azzal, hogy előre tervezetten, és tudatosan át lettünk verve a frank árfolyam tudatos manipulálásával, valamint a forinthitel felvétel ellehetetlenítésével. 2005-ben arra a hitelösszegre, amit szerettem volna felvenni, 50.000-es törlesztés volt frankban, 85.000 (!!!) forintban. A bankos hölgy meg sem akarta mutatni a forint konstrukciót, mert "áhh...hagyjuk, az drága". Albit nem akartam fizetni, mert az ablakon kidobott pénz, még a frankos eladósodásnál is nagyon hiba, ergo felvettem a frankhitelt.


Nem kell haragudni a frankhitelesekre csak azért, mert egyszerűen nem tetszik nekik, hogy át lettek verve. Ez pont olyan, mint amikor téged egy vegyesboltban átvernek, kiröhögnek, aztán kizavarnak. Csak ez nagyüzem. Ennyi...


Az én hitelemnél 40 Ft-al emelkedett a frank, ami 1.6 millás tőkeemelkedést eredményezett. Ugye már ez is indokolatlan a fent leírtak miatt. Na de az, hogy ez miatt a 10.000-el nőtt a törlesztésem, és kaptam ajándékba még 8 évet, az már durva. Az 1.6 millás emelkedést (8*12hónap) * 75.000 Ft-al kell visszafizetnem. Lehet számolni...

Ez rendben van?

2013. okt. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Azzal, hogy előre tervezetten, és tudatosan át lettünk verve a frank árfolyam tudatos manipulálásával, "


Ez meg milyen butaság? Nem a hazai (most a hasamra ütök)

OTP bank változtatta meg az árfolyamot azért hogy téged árverjen... Aláírtál egy papírt, viszont egy árfolyam nyílván nem lehet örökre stabil, de még a csúnya gonosz bankok sem tudják megjósolni, mivel másodpercenként változik valamennyire :) Ráadásul a világválságnak a bankok is vesztesei...

2013. okt. 21. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!