Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországon nem lenne...

Ha Magyarországon nem lenne ilyen nagy szocializmus, akkor sikeresebb lenne az ország?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani, hogy Magyarországon túl magasak az adók, túl nagy az állami szerepvállalás, az állam a GDP 51%-át elvonja és újraosztja.

A sikeresebb Szlovákiában, balti államokban ez csak 35-40%.

Ráadásul ezekben az országokban az adósság is sokkal alacsonyabb, mivel nem vettek fel korábban nagy hiteleket az életszínvonal emelésére.


Az ígéretekkel ellentétben ezen a Fidesz sem változtatott.

A baloldal is azzal kampányol, hogy tovább növelnék a szociális kiadásokat (bár az is lehet valójában az ellenkezőjét tennék).

Ugyanakkor Svédország példája azt mutatja, hogy egy ilyen rendszer is lehet sikeres, ott a nagy állami újraelosztás nem probléma, az ország így is Európa egyik legversenyképesebb állama.



2013. okt. 21. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Az ország csak akkor lehetne sikeresebb, ha szocializmus lenne.
2013. okt. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen tökmindegy az elvonás mértéke. Te is leírtad, hogy Svédországban még magasabb és az egyik legfejlettebb állam a világon.


A hangsúly a korrupciószinten van. 1000 forintból hány forint kerül oda átlagosan, ahol lennie kell? Az már teljesen mindegy, hogy ezt államilag döntik el vagy magánúton.

2013. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Svédországban valóban nagyon jó a helyzet a korrupciót nézve, de a balti államokban, Szlovákiában is legalább ekkora a korrupció és adóelkerülés, mégis talán sikeresebbek.
2013. okt. 21. 20:32
 4/8 Komplikato ***** válasza:

Akkor a 2-es és 3-as válaszból levonható következtetés, hogy VAGY a korrupciós szintet kéne minimalizálni, amire akkora az esély mint hóesésre a Szaharában vagy az újraelosztás mértékét kéne levinni 30% alá. No de pont arról szólt elmúlt 24 év, hogy mindenki f*sik a rossz rendszerhez hozzányúlni, nem?

Például volt egy elemzés, hogy ha csak 2 évvel emelnék a nyugdíjkorhatárt az kitolná vagy 20 évvel a rendszer beomlását és felszabadulna egy rakat pénz a költségvetésben amit fejlesztésre lehetne költeni.

Nyilván egy csomó ember háborodna fel miatta és azért egy olyan országban ahol eleve kunszt megélni a nyugdíj korhatárt, nem tudom őket ezért hibáztatni.

2013. okt. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Hiába csökkented az újraelosztás mértékét, ha a korrupciós szint megmarad. Ezzel csak azt éred el, hogy a vállalkozóknál több pénz marad, amiből még nagyobb házat (esetleg már villát is) és drágább kocsit tudnak venni maguknak, de az alkalmazottaikat nem fogják jobban megfizetni.


Ha esetleg az újraelosztás csökkentésével növelni tudnánk az emberek önszervezési szintjét és rendes szakszervezetek jönnének létre, hogy jobban meg legyenek fizetve az alkalmazottak, akkor lenne értelme, de ehhez már megint korrupciómentesség kell, mert a szakszervezetek is vicckategóriát jelentenek itthon.

2013. okt. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen. Az országban van legalább 4 millió ember aki az állam csöcsein lóg, anélkül meg semmi nem lenne belőle. Nekik jó ez a rendszer, a többi meg megpróbál külföldön boldogulni.
2013. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így igaz. Ez egy szoci ország ma, persze, hogy egyre jobban lemarad a visegrádi országok mögött is. Pedig 2000 körül még mi voltunk az éllovasok. Utána azonban Kádárizmus 2.0 következett, meg is van az eredménye...


A szocialista modell egyébként Svédországban is megbukott az 1990-es évek elején.


20:23

"Az ország csak akkor lehetne sikeresebb, ha szocializmus lenne."


Na, sorold csak a sikeres, jóléti szocialista országokat! :)))

2013. okt. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Svédországgal kapcsolatban: annak ellenére, hogy nagy az állami újraelosztás (ami bár az utóbbi másfél évtizedben nagy mértékben csökkent) a gazdasága még mindig a legkevésbé korlátozottak között van. Itt még főleg Dániát emelném ki, ahol szintén kb svéd szintű az állami újraelosztás, de annyival kevesebb bürokrácia, törvényi szabályozás stb van az országban, hogy a gazdasági szabadságot mérő indexeken már az Egyesült Államok előtt van ( [link] ).

ne felejtsük el, hogy mikor a svédek elkezdték a jóléti államukat kiépíteni a világ egyik legfejlettebb országa volták egy főre jutó GDP tekintetében.

Még egy kis adalék Svédországról:

[link]

2013. okt. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!