Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti, balliberálisok feláldoznát...

Ti, balliberálisok feláldoznátok az életeteket Magyarországért, a magyar nemzetért, ha szükség lenne rá?

Figyelt kérdés
Mit vállalnátok be a nemzetért?

2013. okt. 23. 16:18
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
63%

Nem, de két ember életének a megmentéséért igen. A nemzet nem létezik, kitaláció. Emberek léteznek.


Kérem szépen a lepontozásokat, mert csúnya humanista vagyok.

2013. okt. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
53%

Mit jelent nálad az, hogy Magyarországért? Talán csak nem Orbán Viktor Admirális-Generális Elnök-Miniszterelnök Úrról beszélsz, már ahogy a fogalmazásodból levenni, hogy mekkora Fityiszes vagy?

Mert akkor nem. Ehhez még ballibnek sem kell lenni vagy micsodának.

2013. okt. 24. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

"Nem, de két ember életének a megmentéséért igen. A nemzet nem létezik, kitaláció. Emberek léteznek.

Kérem szépen a lepontozásokat, mert csúnya humanista vagyok."


A nemzet mióta áll szemben a humanizmussal és az emberekkel? Ha nem lennének nemzetek, a kultúra is szegényebb lenne. A világ pedig nem azáltal lesz sokszínű, hogy egy nagy masszát csinálunk belőle, ahol a különféle nemzeti hagyományok feloldódnak, hanem éppen attól, hogy egymástól különálló, de egymásra figyelő nemzetek élnek egymás mellett.

2013. okt. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
A nemzetnek és a hazaszeretetnek pedig semmi köze ahhoz, hogy valaki szereti-e a Fideszt vagy sem.
2013. okt. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

"A nemzet mióta áll szemben a humanizmussal és az emberekkel?"


Hát azóta, mijóta a XIX. szd vége, XX. szd eleje véget vetett a "nemzeti eszme" progresszív időszakának. Azóta a "nemzet" nevében inkább csak a trógerságok történtek.

2013. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"A nemzet mióta áll szemben a humanizmussal és az emberekkel? Ha nem lennének nemzetek, a kultúra is szegényebb lenne. A világ pedig nem azáltal lesz sokszínű, hogy egy nagy masszát csinálunk belőle, ahol a különféle nemzeti hagyományok feloldódnak, hanem éppen attól, hogy egymástól különálló, de egymásra figyelő nemzetek élnek egymás mellett."


Nem áll szükségszerűen szemben, de adott esetben választani kell a humanizmus és a nemzet szeretete között. Szerintem is tök jó, hogy van sokféle nemzet, de én szeretem a különböző kultúrák keveredéséből létrejött sajátos dolgokat is (pl. a mudejár-építészeti stílus az ibériai félszigeten). A világ mindig színes lesz, így vagy úgy. A mai értelemben a francia forradalom előtt nem léteztek nemzetek, és előtte is izgalmas hely volt a Föld. De ameddig sokféle nemzet egymás mellett figyel egymásra, az elég jó, szerintem is - amellett, hogy balliberálisnak vallom magam.


De amikor ölni és meghalni kell olyasmiért, ami a fizikai valóságban nem létezik - pl. nemzet, vallás, párt, ideológia - azt groteszk dolognak tartom. Tudni, hogy amúgy lehetnénk haverok is azzal, akit éppen lelövök vagy ő lő le engem... ebből nem kérek.


Mások életéért vagy szabadságáért szép és megható dolog meghalni. A nemzetért önmagában nem az - szerintem.

2013. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

"Azóta a "nemzet" nevében inkább csak a trógerságok történtek."


Az, hogy a nemzet nevében "trógerságok történtek", az nem a nemzetet minősíti, hanem a trógereket.

2013. okt. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Itt valmit nagyon félre értettek egyesek, a kérdés nem a fidesz megvédéséről szól (bár bevallom fideszes vagyok), hanem Magyarország megvédéséről!


Tehát ha külső (idegen állam katonai, gazdaségi terrorja) vagy akár belső veszély fenyegetné (pl cigányok) a magyarságot ti ballibek részt vennétek a harcban a hazaáért, akár fel is áldoznátok életeteket a szabadság megőrzéze érdekében? Vagy inkább behódolnátok és elárulnátok Magyarországot?

2013. okt. 24. 13:43
 29/36 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, szerintem egyértelmű a válasz: semmit nem jelent számukra Magyarország és a magyar nemzet.
2013. okt. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
hát úgy tűnik számukra tényleg nem jelent semmit a magyarság, de azért jól kihasználják ezt a kérdést is a magyarok mocskolására és egy kis orbánozásra is!
2013. okt. 24. 14:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!