Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak olyan orbáni intézkedés...

Vannak olyan orbáni intézkedések, amik negativan hatnak a mindennapjaitokra?

Figyelt kérdés
Miböl van elegetek?
2013. okt. 25. 09:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Csak olyanok vannak.
2013. okt. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%

Erkölcsi szempontból nézve a hazudozásból, csalásból, de leginkább az ellenségképzésből, megosztásból és uszításból.

Gazdasági szempontból nézve a humán szféra (oktatás, egészségügy) tönkretételéből, kizsigereléséből, a hibás gazdaságpolitikából, a fejlődésellenes intézkedésekből, és mindenekelőtt a minden bizalmat eljátszó, visszamenőleges és folyamatosan módosító törvénykezésből. A bizalom itt általános értelemben használatos, a kiszámíthatóságot, megbízhatóságot, a hosszútávú cselekvés értelmét veti el.

2013. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
17%
cigi árának egekbe emelése
2013. okt. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
17%
Nekem személy szerint sokat segített (végtörlesztés, szja csökkenés, rezsicsökkentés, stb.), szóval nekem egy rossz szavam nem lehet rá.
2013. okt. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Én leginkább a munkahelyemen érzem. Ez egy közintézmény. A vezetöm úgy nyal a polgmesternek meg a sleppjének ahogy csak bír, mindenre rábólint, még akkor is ha ez a munkavállalókra hátránnyal jár, tapos hogy megmaradjon a helyén, gátlástalan lett.

Voltam munkanélküli, nekem semmi nem járt, se szoc segély, se az Tb-m nem fizette az önkormányzat, (szüleim fizették helyettem) kirakyak közmunkára 8 általános vègzettsèget igènylö munkakörbe hogy olcsóbb legyek, 6 órára kaptam havi 37 ezret és elvárták hogy hálálkodjak meg hajbókoljak hogy de jó, van "munkám". 9 hónap közmunka után kaptam 42!!! nap segélyt persze a közmunka "béremmel" arányban. És még sorolhatnám.

2013. okt. 25. 10:10
 6/33 A kérdező kommentje:
Bizonyos munkahelyeken pl közoktatási, közintézményi, kötelezö Fideszesnek lenni, nem számít a munkavégzés minösége, csak hogy politikailag a hatalom oldalán állsz-e vagy sem. Sokan tagadják ezt de aki ilyen helyeken dolgozik az tapasztalja.
2013. okt. 25. 10:18
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

nekem a munkámban, így megélhetésemben óriási problémát okoz 3 dolog:


1. nagyon sokat kell adóznom


annyi teher megy a megtermelt fizetésemre, hogy egyszerűen már nem tudom érdemben növelni a jövedelmemet, már nem éri meg jobban vagy többet dolgozni



2. nagyon érződik a visszaesés, a beruházás- és hitelhiány


sokkal nehezebb megrendeléseket, munkát találni, senkinek sincs pénze, illetve piaca



3. nagyon erős a korrupció


folyamatosan fideszes vezetők és a garnitúrájuk érdekébe ütközök, nem nagyon tudok velük mit kezdeni, nem nagyon tudom őket kikerülni, nagyon sokszor kizáródok így a versenyből, ami szintén a munkaszerzést nehezíti



ami nem a munkámban, de a hétköznapokban tapasztalok, hogy egyszerűen vigyáznom kell a számra, hogy nem a politikában, hanem egyszerűen környezetemben történt dolgokról mi a véleményem, mert egyből kapok egy skatulyát, hogy én melyik oldalhoz tartozom, és ha kapok egy ellenzéki skatulyát, akkor az egzisztenciálisan negatívan érint/érinthet, ha pedig kapok egy fideszes skatulyát, akkor meg meggyűlölnek és kikerülnek az emberek


és ez rohadtul frusztrál és észrevettem, hogy mások is ez a helyzet és őket is frusztrálja

2013. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Utolsó! Teljesen igazad van. Mi a családdal gondolkodtunk a trafik pályázaton. Nagynéném a kamaránál dolgozik, és azt mondta felesleges megpróbálni, mert már az elbírálás elött le voltak osztva a lapok. Gondolkodunk egyèb családi vállalkozásban is, de azt sem tudjuk merre érdemes indulni. Ötlet van?
2013. okt. 25. 10:35
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Tranzakciós adó, telefon adó, EHO a megtakarításokra. Ej ha inkább adósságokat csinálnék megtakarítás helyett, mindjárt megbecsültebb tajga lennék a társadalomnak!
2013. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Macungo ***** válasza:

Én is voltam közalkalmazott és még tartom a kapcsolatot az akkori főnökeimmel, kollégákkal. A közvetlen főnököm KISZ-es volt és baloldali. Még mindig közalkalmazott és bizalmi beoszásban van. Sokat dolgozott mindig és okos embernek tartom szakmailag sokat tud a közigazgatásban zsigerből eligazódik.


Jöttek mentek a pártok és a főigazgatók mindig jól elvolt. Most is jól el van nem rugják, ki azért mert baloldali vagy KISZ tag volt. Közalkalmazottként is láttam hogy mennek a közbeszerzések kiírásai, illetve most a versenyszférában meg azt látom, hogy lehet elnyerni a pályázatokat. Az MSZP alatt vagy nem nyertünk, vagy ha véletlenül még is jött valaki aki tartotta a marká


Elkerülhetetlen volt a visszaosztás. Az én cégem egy éve soha nem látott munkákat kap pedig a főnököm utálja a Fideszt és főleg Orbánt. De bevalotta, soha nem volt ennyi munkájuk.


Szerintem a közbeszerzéssel kapcsolatos korrupció is sokat javult náluk...


Mellette, nekem jól jött a rezsicsökkentés, családi adókedvezmény, az hogy nem lehet dohányozni a munkahelyeken és szórakozóhelyeken. (ennek köszönhetően 1,5 éve nem bagózom) És a Családokat érintő további kedvezmények is érinteni fognak.. Én nem látom, hogy hazudnának általában amit mondanak végül kiderül, hogy úgy van. Pl: A baloldal azt károgta a bankok kivonulnak, ha megadóztatják őket, azt ők hazudtak.


Csődbe megy az ország, ha Orbánék nem veszik fel az újabb IMF hitelt és a riogatásukkal a forint is állandóan gyengült.. És kinek volt igaza??


Most azt mondják, ha az energiacégeknek csökkenteniük kell az árakat (rezsicsökkentés) nem lesz fejlesztés és meglátjuk, hogy nem változik semmi a szolgáltatások színvonalában..


Azt hazudják, hogy a kormány multiellenessége visszafogja a beruházásokat erre bővít a Mercedes, Legó, Egis, Opel, és Csányi is folyamatosan befektet a húsiparba..


Azt mondák éveken át, hogy sz@r a költségvetés nem tartható a hiány és minden évben 3 % alatt maradt, még külföld és IMF is ezt szajkózta... És mindenki hazudott csak a kormány mondta, hogy lehet tartani fogják.


Most azt hazudják, hogy nem lesz gazdasági emelkedés 2 %,-os, de a Lonodni elemzők már azt mondják lehetséges. Akkor most megint az MSZP vagy a Fidesz hazudik???


Nem tökéletes a kormányzás vannak hibák és korrupció is hisz minden országban van, de sokkal jobb mint eddig bármelyik kormány.. És ez csak 4 év volt.. Mondhatnám azt, hogy a bűnözés terén is sok intézkedés történt, 3 csapás, fémtolvajok terroristák, a lomizók az önkormányzati tulajdont lopják.. És mostmár megvédhetem magam a saját otthonomban, ha betőrnek. A rendőrök mikor igazoltatnak, sokkal kedvesebbek mint régen a felsőbbséges dumályukkal.


Európai szintre emelték a cigánykérdést a soros elnökség alatt, legalább a segélyért dolgozni kell.. És 200.000-el nőt a foglalkoztatottak száma amiből a hazudozás ellenére csak 80.000 a közmunkás a többi a versenyszférában keletkeztetett munka.


Egyébként a cigi ára egyébként is emelkedne, nem a Kormányon múlik EU-s elvárás, hogy az európai szintre kell emelni az árát 1-2 éven belül az kb. 1.500 forint.


De hogy a kérdésre válaszoljak a mindennapjaimra az élelmiszerárak vannak hatással valóban magas azzal is kell valamit kezdeni. Plusz ami hosszútávon érint, jó lenne, ha ezentúl magya autóbuszokat rendelne a főváros és ezzel a magyar gazdaságot erősítené ez minden autóbuszt gyártó országban így van...


És mindent amit itthon le lehet gyártani azt innen rendelje.. A következő négy év végére az ÁFA csökkentését is jólenne előirányozni, de inkább a munkahelyteremtést kéne jobban felpörgetni és inkább a magyar vállalkozások támogatásával, hogy biztosan 10 év alatt legalább megközelítsük azt az 1 millió munkahelyet.


Szerintem nem lehetetlen. Egyébként az élelmiszer árak sem a kormány intézkedései miatt drágák, de tehetne valamit. Igazából nincs konkrétum ami napi szinten megkeserítené az életemet mióta bevezették..

2013. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!