Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rasszista-e a baloldal?

Rasszista-e a baloldal?

Figyelt kérdés

Ha kimondatlanul is, de folyamatosan jelen van a baloldalon a cigánysággal kapcsolatos véleményük. Orbán iránti gyűlöletüket leginkább azzal tudják kifejezni, hogy Orsós Viktornak hívják.

A mostani kamuvideóval is a cigányokat akarták ország világnak megvehetőként, lefizethetőként, korrupcióban közreműködőként bemutatni. És ott van az internetes játék is, ahol a megvásárolt cigány szavazókat kellett egy fideszesnek eljuttatni a szavazókörbe. Az is köztudott, hogy nagyon sok baloldali szavazó átszavaz a Jobbikba.

Más is érzi a baloldal lappangó kommunikációján a rasszizmust? Hogy pusztán származási alapon igyekszik az emberekben szítani az indulatot egyes honfitársaink ellen?



2013. okt. 28. 22:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

A Jobbik szítja legjobban a gyűlöletet a cigányok, és a zsidók ellen. Meg a baloldal ellen is.

A baloldalon még nem tapasztaltam, hogy rasszista lenne.

A bajai videó célja elég zavaros. Jól jön a dolog a Fidesznek.

2013. okt. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, sokféle baloldali van. Akikre Te gondolsz, ők a méltán nevezetesen "szoci nyugdíjas" altípusba tartoznak, ők bizony rasszisták.


A fiatalabb liberálist sose hallanál Orsós Viktorozni, meg semmi ilyesmit.

2013. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Csak azok ellen lehet gyűlöletet szítani, akik rászolgáltak a gyűlöletre.


Nemigen kell ahhoz szítani a Jobbiknak, hogy az engem meglopó tolvajt, a barátomat megverő erőszaktevőt, a szomszédot megkárosító uzsorást megutáljam.

2013. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

ma 22:21

Kérek minden indulatot tartalmazó hozzászólást mellőzni. Nem ez a célja a kérdésfelvetésemnek, hogy ki szolgált rá. Amúgy sokakat elítélni kevesek hibái miatt, a kollektív bűnösség kialakítása egy társadalmon belül származási alapon az a rasszizmus. Aztán kollektív bűnös ellen felszított indulatok szelét befogni a vitorlába, ez segítette hatalomba a fasisztákat, ezt teszi a Jobbik, és úgy tűnik, most a baloldal is.

2013. okt. 28. 22:27
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
Mert talán elegük van nekik is a mostani fenn nem tartható élhetetlen,és minősíthetetlen országból? A munkanélküliség torony magas haver!Havonta tízezrek lépik át a határt Nyugati országok felé,ez neked nem mond semmit?Szerintem te is csak egy Fidesz b.u.z.i vagy,aki mindenre ráakarja húzni a vizes lepedőt ezzel a rasszista szlogennel.
2013. okt. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%

Az elsővel egyetértek.

A Jobbik előtt a magyar lakosság egyszerűen imádta a cigányságot és a zsidóságot. A csodálat e két nép iránt egész egyszerűen leírhatatlan volt.

2013. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
A cigányok elleni ellenszenv nem pártszimpátia függő.
2013. okt. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%

Kollektív bűnösség?

Ha mondjuk 100 cigányból 10 nem bűnöző, akkor szerinted már semmi probléma nincs azzal, hogy csak 90 cigány fog agyonverni, kirabolni, leszurkálni, zaklatni vagy megerőszakolni?

Mert szerintem de, nálam ez eléggé probléma.

2013. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%

" Jobbik szítja legjobban a gyűlöletet a

cigányok, és a zsidók ellen. Meg a baloldal

ellen is.

A baloldalon még nem tapasztaltam, hogy

rasszista lenne."


Bullshit!

2013. okt. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nekem meggyőződésem, hogy a magyar embereknek nem a cigánysággal van baja, hanem egyfajta mentalitással, ez közös sok emberben. Abban az étteremben, amelyikben évek-óta minden nap eszem, van egy cigány származású pincér, kultúrált, becsületes ember, soha-senkin nem láttam, hogy bármi baja lenne vele.

Szóval azt gondolom, hogy a társadalom, nem a cigány embereket nem szereti, hanem egy viselkedést, magatartást, egyébként az ételüket kihozó pincérnek biztosan tettek volna már utalást.

Az elutasított társadalmi magatartást és a népcsoportot viszont sokan (nem helyesen) összekapcsolják, és kivetítik az egész közösségre.

Ezért mindenkit óvok attól, hogy általánosítson, az általánosítás az első lépés a fajgyűlölet felé. Az egyén az elsődleges.

Ezt fontosnak láttam tisztázni a fórumon megjelent hangok miatt.

Továbbra is kérek mindenkit, a baloldalról beszéljünk!

2013. okt. 28. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!