Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a cigányok akik, dolgozna...

Azok a cigányok akik, dolgoznak, tanulnak, élik a hétköznapi életüket, általános gondokkal küzdenek, Hová is tartoznak inkább? Az "általános" cigány etnikumhoz, vagy a többségi társadalomhoz?

Figyelt kérdés
Ne kezdjenek el a liberálisok óbégatni ha lehet, mert ez elég lényegi kérdés, a lehetséges megoldások megértése szempontjából, és nem rasszista.
2009. nov. 14. 09:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Én vagyok az egyike a fennt emlitett személyeknek.Én mai napig is cigànynak vallom magam.Igaz nekem nem kell amugysem megkülönböztetés miatt aggiodnom,Évek ota külföldön élek,van egy férjem,aki dolgozik,egy kislànyom,ö bölcsibe hétköznap,én pedig egy àruhàzban vagyôk àrufeeltöltésnél,kasszànàl,mikor mi.

A kislànyom elég sötét börü,és sokan megkérdezik:Önök honnét szàrmaznak?Ha azt mondom,magyar vagyok,akkor lesnek,mert a magyarok fehér börüek.Azt nem hazudhatom hogy olasz vagyok,mert a nyelvet sem tudom stb.Szoval én egyértelmüen azt mondom:Cigànyok vagyunk.

2009. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De látod ez az.

Itt van a társadalmi szétcsúszás, és a bomba is.

Aki cigány, de nem a többségi etnikumra jellemző módon él, az attól még vallhatja magát cigánynak, de a körülményeiből fakadóan már nem az a mentalitása lesz.

Csak kérdezd meg önmagad, „ ha fehérebb lenne a bőröd színe” feltenné valaki a kérdést hogy cigány vagy e? És azoknak akik „ veled ellentétben” a többségi formát követve élnek

és fehérek lennének, tudnák hova tenni az átlag emberek a viselkedését, hozzá állását?

Innen látszik hogy nem a bőr szín, a „””jelzés””” hanem a mentalitás.

És ezért vallja a Jobbik hogy speciálisan kell a problémával foglalkozni, ami nem rasszizmus.

Sőt, inkább pozitív megkülönböztetés, mert külön velük foglalkozik a szociális és egyéb területeke.

2009. nov. 14. 09:51
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos ezt hiàba irtad le,nem mindenki agyàig jut el!

Bàr meg is tudom érteni,hisz nem kevés a bünözés.

2009. nov. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Szeritem cigány az, aki cigány módjára él és cselekszik. Aki nem, az magyar, a többségi társadalom tagja. Függetlenül a bőrszinétől.
2009. nov. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
láttál már boltban dolgozni cigányt magyarországon? szerintem nem mert bele van itatva a magyar társadalomba a "nem veszem fel mert cigány" hülyeség
2009. nov. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Elsö vagyok!Pedig én otthon is boltban dolgoztam,söt 2 ismerösöm szintén.Én làttam ,de ez igaz ezelött 6 évvel volt...
2009. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Az tény, hogy aki cigányként Magyarországon akar normális életet élni, sokkal nehezebb helyzetben van, többet és jobban kell teljesítenie, de az is tény, hogy ez elég ritka jelenség. De én úgy tudom, hogy akinek mégis sikerül ebből kitörnie, az már megtagadja a fajtáját, pont azért, mert visszarángatná a többi cigány, hisz ott még mindig él ez a közös tulajdon elv.
2009. nov. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

láttál már boltban dolgozni cigányt magyarországon? szerintem nem mert bele van itatva a magyar társadalomba a "nem veszem fel mert cigány" hülyeség


Itt van a gond.


Persze hogy dolgoznak cigányok boltba, sőt sok cigánynak van boltja is vidéken.

De neked is igazad van, mert azért létezik az előítélet is.

Nem fehér és fekete az élet, hogy ezt az illusztris hasonlatot alkalmazzam.

Ami én személy szerint a legnagyobb problémának látok az a tendencia.

Egyre több a negatív példa, és ez gerjeszti az előítéleteket.

Ezzel nem azt mondom hogy a cigányok, egyre többen szeretnének bűnözni, hanem hogy vannak olyan szociológiai fejlemények amik efelé tolják a cigány etnikumot.

Ha valóban megakarjuk érteni az egészét a problémáknak, akkor a 70 es évek elejére kell visszamennünk.

Amikor az acél országa szerettünk volna lenni, a Tsz ek birodalma, és kellett az alacsony képesítésű munkaerő. Az iparosodott és mezőgazdasági kultúrákat alkalmazó területekre „ osztotta ki a rendszer” a cigányságot. Ha úgy vesszük ők akkor áldozatot vállaltak, hogy a kultúrájuk egy jelentős részét hátrahagyva, bevállalták azt amit a Kádár rendszer rájuk rakott. Viszonylag kiegyensúlyozott volt a helyzet és nem akart senki rajta változtatni, sem a cigányság sem a politika. Persze a a politikának az egyértelmű felelősége, hogy mivel a célt elérték, már nem is volt fontos ezeknek a dolgozó cigány embereknek a további felzárkóztatása, egy fajta homogén társadalmi srtuktúra kialakítása ami a képzettségüket, a társadalmi helyzetüket, illeti összevetve a többségi társadalommal. Aztán jött a rendszervarázslás, és hirtelen a tervből-piacgazdaság lett, és azok a alacsony hozzáadott értékeket képviselő munkák amiket oly jellemzően végeztek a piac törvényei révén, „ kikoptak alóluk”! Aztán jött a globalizmus ami szintén ráerősített erre a folyamatra, hiszen élezte a versenyt a munkavállalók esetén, illetve azokat a munka kultúrákat amikbe szerepet kaptak a legerőteljesebben a háttérbe szorította.

Az elmúlt 4 év pedig teljesen betette a kaput. Az elmúlt 30 év folyamatosan tolta a cigányokat abba a helyzetbe ami mostanra csak tetőzött. A munkanélküliségnek nem csak anyagi hatásai vannak, hanem családi modell, torzító, szociológiai, társadalom politikai, ami nem csak rájuk hat hanem a társadalom másik oldalának a megítélésére is. Szóval mikor valaki a Jobbikot becsmérli, hogy rasszista az egyszerűen nem a tényekből indul ki. Mivel lehet ezeken az embereken segíteni, ha protekcionista eszközökkel egy olyan gazdasági struktúrát alakítunk ki amiben meg van a helyük, kis gazdaságok, KKv-k, ipari termelés,

önkormányzati feladatok, képzések, célirányos oktatás ( nem szegregált). És igen sajnos kellenek olyan intézkedések, amik kizökkentik őket abból a modellből, amit az alkohol, a gép, stb jelent.

Lehet hogy bizonyos értelemben diktatórikusnak tűnnek, de sajnos ez az állapot sem egy enyhe megfázása a társadalomnak, és ennek megfelelő beavatkozásokra van szükség. Ha elolvasod a Jobbik programját, akkor ezek a törekvések szinergiákat alkotva benne vannak, de a szinergiákat neked kell megtalálnod.

Az meg hogy a Jobbik táborában, akadnak rasszista megnyilvánulású emberek, az természetes.

Talán a megoldást attól várják aki a problémával foglalkozik, és nem pld az SZDSZ el, MSZP vel, akik még a probléma elnevezésén agyalnak és nem a megoldáson. Persze nem vagyok önámító én sem és tudom hogy szavazatokról is szó van, hiszen csak egy pártról beszélünk, de gondolj bele, hogy ha nem állhatnának egy olyan közösségbe aki igaz nem teszi szóvá ha megnyilvánulnak de nem is engedi őket annyira szabadon, hogy a maguk kezébe vegyék a megoldás kulcsát. Nem fehér és fekete, de érthető.

2009. nov. 14. 11:35
 9/17 werte ***** válasza:

Utálom a politkát de hozzá kell szóljak. Nekem az a gyomorforgató ebben, hogy ha balhét csinál bármelyik kisebbség, azzal jönnek hogy a rasszista magyarok! (azért lopunk mert munkánk nincsen) munka adás esetén meg 9 hónap után lelép, játékgép, sörözés és törvénysértés minden szinten. NEM általánosítok! A cigányok és a romák nem egyeznek meg. A viselkedésük és a társadalomba való beilleszkedésük tér el. Az első kommentelőnek csak annyit:

-miért van az, hogy ha arra kerül sor, MAGYAR-nak vallod magad, majd 2 sorral lejjebb meg CIGÁNY-nak?


Szégyen, hogy minden második CIGÁNY iwiw adatlapján ez áll: DOLGOZNI? NEM VAGYOK CSICSKA MAGYAR, dolgozzanak ők!


Utálok itt élni közöttük és ránk van sütve a bélyeg nem rájuk!

2009. nov. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 werte ***** válasza:
100%

Még valami, a 11:38as voltam:

vannak roma munkatársaim, barátaim, csapattársaim akikkel össze is járunk, de ŐK becsületesen dolgoznak, fizetik az adót, megállnak 2 gyereknél, mert értük élnek!

A cigányok ellenben azért szülnek gyereket, hogy OKUK legyen otthon maradni, lassan már 18 évesen 2-3 gyerekes anyukák lesznek!


Felvételimnél(állás) 4en voltunk! 2 pályakezdő(közte én), egy középkorú férfi és egy középkorú cigány asszony, aki előttünk mesélte, hogy nem volt még munkája, 6 gyereke van és eddig a céllövöldében dolgozott feketén. tehát pályakezdő volt(ami a munkát illeti) 47 évesen!

Mikor 2 évvel később állást váltottam már híre hamva nem volt neki se!

Előítéletek meg azért vannak talán, mert a tapasztalat beszél az emberből!

Mike Tysonról miért feltételezik hogy balhés? MERT TETT ÉRTE!

Roma vezetők meg inkább figyelmeztetnek, hogy van amgyar bűnelkövetők is. Agyam megáll ilyenkor.

Kirívóbb esetekről tudnék küldeni feljegyzéseket. megerőszakolt a leszúrta és elszedte a pénzt majd rágyújtotta 3 férfi a házat egy öregasszonyt.


Kínai, Román, ukrán (tudomisén) milyen kisebbségiek miért illeszkednek be? Még ha maffiáznak is, sem lehet mindennapos ellenszenvet gyújtani ellenük-mert tesznek ellene!

2009. nov. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!